an online Instagram web viewer

Images at ZONE Zorlu

Pek çok yıldır fitness sektöründe dolaşıyor ve bir eğitim konsepti olarak popülaritesini artıyor gibi görünüyor. Fonksiyonel antrenmanın ortak paydası mekanik özgünlüktür. Mekanik özgünlük "egzersiz ve fiziksel performans yani günlük yaşantı ve ihtiyaçlarınız arasındaki kinetik ve kinematik ilişkileri" ifade eder. Daha basit bir şekilde bütün vücudu çalıştıracak hareketlerin dahil olduğu, bu hareketleri değişik yoğunluklarda veya sürelerde peş peşe yaptıran antrenmandır. 
Muazzam derecede popüler olmakla birlikte, Fonksiyonel Antrenman kavramı yeni bir şey değildir. Aslında erken atalarımız, fiziksel dayanıklılık, elastik Kuvvet, Denge, proksimal stabilizasyon (core bölgesi), propriyoseptif farkındalık (vücudumuzun farkında olmak), nöromüsküler koordinasyon (beyin kas bağlantısı), yemek ve sağlık gibi fonksiyonel uygunluk özelliklerine dayanıyordu. Yüksek teknoloji devrimi birçok zorlu çok yönlü fiziksel iş görevini ortadan kaldırdığından bu gereksinim önemli ölçüde değişti. Sonuç, insanların günümüzdeki çalışma ortamlarıyla ve işle ilişkili yinelenen gerginlik ve kümülatif travma yaralanmalarının artması (iskelet ve kas yaralanmalarında ki hızlı artış) ve pek çok gerçek hayat aktivitesi gerçekleştirmek için yetersiz tüm vücut gelişimi olmuştur. 
Koşu bandı, bisiklet, eliptik ağırlık makineleri ve kardiyo makineleri kullanan tipik fitness egzersizleri kas gruplarını izole etme eğilimindedir ve onları tek düzlem veya doğrusal hareketlerle zorlarlar. Bu nedenle, bu egzersizler ve Makineler, birçok ortak yaşam faaliyeti için gerekli olan çok yönlü hareketler için vücudun eğitimini yetersiz bırakmaktadır ve gelişiminizi olumsuz yönde etkilemektedir. 
Fonksiyonel egzersiz faaliyetlerine katılım, aynı zamanda, yaşlanma ile ilişkili Güç, kaslar arası koordinasyon, denge ve diğer pek çok fonksiyonel özellikteki düşüşü en aza indirmeye yardımcı olacaktır. 
ZONE Fitness size günümüzdeki uygulamanın dışında gerçek bir program sunar. 
Egzersiz seçerken kendinize her birinin neden programınızda olduğunu sorun. Eğer sebebi herkesin yapıyor olmasıysa veya hep yapmış olmanızsa tekrar düşünün.
Pek çok yıldır fitness sektöründe dolaşıyor ve bir eğitim konsepti olarak popülaritesini artıyor gibi görünüyor. Fonksiyonel antrenmanın ortak paydası mekanik özgünlüktür. Mekanik özgünlük "egzersiz ve fiziksel performans yani günlük yaşantı ve ihtiyaçlarınız arasındaki kinetik ve kinematik ilişkileri" ifade eder. Daha basit bir şekilde bütün vücudu çalıştıracak hareketlerin dahil olduğu, bu hareketleri değişik yoğunluklarda veya sürelerde peş peşe yaptıran antrenmandır. Muazzam derecede popüler olmakla birlikte, Fonksiyonel Antrenman kavramı yeni bir şey değildir. Aslında erken atalarımız, fiziksel dayanıklılık, elastik Kuvvet, Denge, proksimal stabilizasyon (core bölgesi), propriyoseptif farkındalık (vücudumuzun farkında olmak), nöromüsküler koordinasyon (beyin kas bağlantısı), yemek ve sağlık gibi fonksiyonel uygunluk özelliklerine dayanıyordu. Yüksek teknoloji devrimi birçok zorlu çok yönlü fiziksel iş görevini ortadan kaldırdığından bu gereksinim önemli ölçüde değişti. Sonuç, insanların günümüzdeki çalışma ortamlarıyla ve işle ilişkili yinelenen gerginlik ve kümülatif travma yaralanmalarının artması (iskelet ve kas yaralanmalarında ki hızlı artış) ve pek çok gerçek hayat aktivitesi gerçekleştirmek için yetersiz tüm vücut gelişimi olmuştur. Koşu bandı, bisiklet, eliptik ağırlık makineleri ve kardiyo makineleri kullanan tipik fitness egzersizleri kas gruplarını izole etme eğilimindedir ve onları tek düzlem veya doğrusal hareketlerle zorlarlar. Bu nedenle, bu egzersizler ve Makineler, birçok ortak yaşam faaliyeti için gerekli olan çok yönlü hareketler için vücudun eğitimini yetersiz bırakmaktadır ve gelişiminizi olumsuz yönde etkilemektedir. Fonksiyonel egzersiz faaliyetlerine katılım, aynı zamanda, yaşlanma ile ilişkili Güç, kaslar arası koordinasyon, denge ve diğer pek çok fonksiyonel özellikteki düşüşü en aza indirmeye yardımcı olacaktır. ZONE Fitness size günümüzdeki uygulamanın dışında gerçek bir program sunar. Egzersiz seçerken kendinize her birinin neden programınızda olduğunu sorun. Eğer sebebi herkesin yapıyor olmasıysa veya hep yapmış olmanızsa tekrar düşünün.
Kolun iç kısmının gelişimi için hareketlerdeki düzlemlerinizi değiştirin 🚀
_______________________________________________________
@zonefitnessspa
Kolun iç kısmının gelişimi için hareketlerdeki düzlemlerinizi değiştirin 🚀 _______________________________________________________ @zonefitnessspa
When sweatin' my a** off after 6 kms.
When sweatin' my a** off after 6 kms.
ZONE'da Aikido dersleri ile çocuklarınız Aikido sanatında ustalaşsın, yepyeni bir yaşam kültürü kazansın.
📍Aikido ile çocuklarınızın konsantrasyon ve dikkat yetenekleri gelişir.
📍Kendine olan güvenleri artar ve beraberinde başarı gelir.
📍Fizyolojik olarak becerilerini tanımlar ve yeteneklerini geliştirirler.
📍Hoşgörü ve centilmenlik kazanırlar.
📍Sosyal etkileşim ve paylaşımı öğrenirler. 
Aikido sanatında, dünyanın en büyük ustadı 8. DAN Yamada Shihan tarafından belgelendirilen 5. Dan, 4. Kademe Baş Antrenör Halis Duran yönetiminde ZONE'da Aikido Dersleri, çocuklarınızı spora yönlendirerek aikido kültürünü kaynağından öğrenmelerini sağlayacak. 
Zorlu Center ve Ataşehir'de çocuk gruplarının dışında yetişkinlere özel Aikido grup dersleri hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz: 
www.zoneclub.me/trial

Zorlu Center ▪️Göktürk ▪️Ataşehir
ZONE'da Aikido dersleri ile çocuklarınız Aikido sanatında ustalaşsın, yepyeni bir yaşam kültürü kazansın. 📍Aikido ile çocuklarınızın konsantrasyon ve dikkat yetenekleri gelişir. 📍Kendine olan güvenleri artar ve beraberinde başarı gelir. 📍Fizyolojik olarak becerilerini tanımlar ve yeteneklerini geliştirirler. 📍Hoşgörü ve centilmenlik kazanırlar. 📍Sosyal etkileşim ve paylaşımı öğrenirler. Aikido sanatında, dünyanın en büyük ustadı 8. DAN Yamada Shihan tarafından belgelendirilen 5. Dan, 4. Kademe Baş Antrenör Halis Duran yönetiminde ZONE'da Aikido Dersleri, çocuklarınızı spora yönlendirerek aikido kültürünü kaynağından öğrenmelerini sağlayacak. Zorlu Center ve Ataşehir'de çocuk gruplarının dışında yetişkinlere özel Aikido grup dersleri hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz: www.zoneclub.me/trial Zorlu Center ▪️Göktürk ▪️Ataşehir
Sabahları 40 dk cardio şart 💪🏽💪🏽
Sabahları 40 dk cardio şart 💪🏽💪🏽
Gym 💪🏻
Gym 💪🏻