an online Instagram web viewer

#GJITHCKAMBIFLOKETHAIRSTYLEERI medias

Photos

GEO, vaj masazhues per trupin tuaj 😍
 Vaji yne me cilesi te larte per te bere te mundur relaksim dhe tonifikim te plote te muskujve dhe lekures suaj.
 Me eksrakte te shumta lulesh aromatike dhe trajtash vajore, do ofroje ne lekure hidratim, ushqyerje, butesi per prekje te embla dhe lekure te clodhur dhe me shkelqim te fresket.
#geocosmetics #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri ❤
GEO, vaj masazhues per trupin tuaj 😍 Vaji yne me cilesi te larte per te bere te mundur relaksim dhe tonifikim te plote te muskujve dhe lekures suaj. Me eksrakte te shumta lulesh aromatike dhe trajtash vajore, do ofroje ne lekure hidratim, ushqyerje, butesi per prekje te embla dhe lekure te clodhur dhe me shkelqim te fresket. #geocosmetics  #bioshoperi  #gjithckambiflokethairstyleeri  ❤
Kremi për fytyrën D-Sensi 
Kujdeset për lëkurën tepër të ndjeshme, të stresuar dhe të skuqur, në të gjitha moshat, duke stimuluar rigjenerimin e lëkurës çdo 28 ditë. Në harmoni me këtë ritëm rigjenerimi, Trajtimi siguron më të mirën, duke ndihmuar lëkurën të mbrojë veten.
#bio #ecobio #green #greenenergyorganics #madeinitaly #prestigeskincare #best #bionaturalshop #prishtina #kosovo #gjithckambiflokethairstyleeri
Kremi për fytyrën D-Sensi 
Kujdeset për lëkurën tepër të ndjeshme, të stresuar dhe të skuqur, në të gjitha moshat, duke stimuluar rigjenerimin e lëkurës çdo 28 ditë. Në harmoni me këtë ritëm rigjenerimi, Trajtimi siguron më të mirën, duke ndihmuar lëkurën të mbrojë veten.
#bio #ecobio #green #greenenergyorganics #madeinitaly #prestigeskincare #best #bionaturalshop #prishtina #kosovo #gjithckambiflokethairstyleeri
Si te kemi floke te paster, pa yndyre dhe pa zbokth! 
Nje menyre praktike dhe efikase eshte kjo:
Ne nje tas te vogel perzieni: 
nje luge (gjelle) shampo,
nje luge (gjelle) uje 
Nje maje luge (caji) sode buke. 
Me kete perzierje masazhojini rrenjen e flokeve per 2-3 min, pastaj shpelajini me uje te bollshem. 
Kjo menyre eleminon papastertite qe grumbullohen ne rrenjet e flokeve nga neglizhimi qe ne bejme gjate shpelarjes se flokeve, duke mos eleminuar kimikatet qe perdorim gjate larjes me shampo. Gjithashtu kjo menyre ndihmon ne eminimin e zbokthit dhe te yndyres. Keshillohet 2 here ne jave per ato qe kane floke me zbokth dhe me yndyre, dhe nje here ne muaj per ato qe kane floke normal. 
KUJDES!! MOS E TEPRONI ME SASIN E SODES PASI SIC E DIJME AJO KA VETI GERRYESE, per kete arsye Po e perodim ne nje recete qe te ELEMINOJNE zbokthin dhe yndyren.
Pergatiti:
#gjithckambiflokethairstyleeri #faidate #mascheracapelli #capelli #hair
Si te kemi floke te paster, pa yndyre dhe pa zbokth! Nje menyre praktike dhe efikase eshte kjo: Ne nje tas te vogel perzieni: nje luge (gjelle) shampo, nje luge (gjelle) uje Nje maje luge (caji) sode buke. Me kete perzierje masazhojini rrenjen e flokeve per 2-3 min, pastaj shpelajini me uje te bollshem. Kjo menyre eleminon papastertite qe grumbullohen ne rrenjet e flokeve nga neglizhimi qe ne bejme gjate shpelarjes se flokeve, duke mos eleminuar kimikatet qe perdorim gjate larjes me shampo. Gjithashtu kjo menyre ndihmon ne eminimin e zbokthit dhe te yndyres. Keshillohet 2 here ne jave per ato qe kane floke me zbokth dhe me yndyre, dhe nje here ne muaj per ato qe kane floke normal. KUJDES!! MOS E TEPRONI ME SASIN E SODES PASI SIC E DIJME AJO KA VETI GERRYESE, per kete arsye Po e perodim ne nje recete qe te ELEMINOJNE zbokthin dhe yndyren. Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri  #faidate  #mascheracapelli  #capelli  #hair 
Mirmengjesi Nga BioShopERI 🌺 
Produktet me cilesore e HIT per momentin ne Shqiperi i gjeni ne cdo dyqan BIOSHOPERI ne Shqiperi e Kosove 
Jeni te mirepritur edhe per nje vezhgim te produkteve nga afer ose per ti testuar ato me Tester Free .(Adresat e Dyqaneve ne Info)
#gjithckambiflokethairstyleeri #bio #GEO #helixextra #nevecosmetics #palmea #gyadacosmetics #santiveri #maternatura #kiaraskynails #fitocose
HELIX EXTRA - Nje krem i cilesise superiore me perberes te fuqishem qe lufton shenjat e moshes, si rrudhat dhe humbjen e qendrueshmerise.
Mbron qelizat epidermike kunder faktoreve agresive, largon shenjat qe mbesin pas akneve, njollat e diellit, mbyll poret, ne te njejten kohe mbron lekuren nga plakja e parakohshme.

#naturale #bionaturalshop #italianproduct #biocosmesi #gjithckambiflokethairstyleeri
HELIX EXTRA - Nje krem i cilesise superiore me perberes te fuqishem qe lufton shenjat e moshes, si rrudhat dhe humbjen e qendrueshmerise. Mbron qelizat epidermike kunder faktoreve agresive, largon shenjat qe mbesin pas akneve, njollat e diellit, mbyll poret, ne te njejten kohe mbron lekuren nga plakja e parakohshme. #naturale  #bionaturalshop  #italianproduct  #biocosmesi  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Kozmetike natyrale Italiane ne dyqanin tone @bioshoperi ☺ 
Ju mirepresim! #albania #bioshoperi #naturalskin #gjithckambiflokethairstyleeri #skin #skincare #nevecosmetics @nevecosmetics
Kozmetike natyrale Italiane ne dyqanin tone @bioshoperi ☺ 
Ju mirepresim! #albania #bioshoperi #naturalskin #gjithckambiflokethairstyleeri #skin #skincare #nevecosmetics @nevecosmetics
Te flesh me 1 thelb hudher nen jastek. Eshte 1 tradite mijera vjecare me 1 arsye qe do tju habise.
Nuk do ta imagjinonit kurre se cmund te beje 1 thelb i thjeshte hudhre nen jastek. Provoni per ta besuar!
Veprimet e hudhres jane vertet te pakrahasueshme ne shume aspekte. Sa per te permendur disa mund te themi qe mund te perdoret per shume arsye si:
Sinuziti;
Asma;
Ipertensionin;
Semundje te mushkerive;
Artrit dhe reumatizmen;
Probleme me degjimin;
Impotenza;
Gastritin;
Emorroide;
Nderkohe:
-eshte 1 antibakterial shum i fuqishem
-eshte antiseptik
-favorizon elasticitetin arterioz
-eshte ne gjendje te permiresoje qarkullimin e gjakut dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakoheshme.
-ndihmon per te humbur peshe
-lufton irritimet -lufton alopecine
-eshte anti-inflamator
 Hudhra favorizon gjume te thelle dhe relaxues duke ndihmuar te flene ata qe kane vuajne nga pagjumesia.
Pra nese vuani nga pagjumesia apo nuk jeni te qete, vendosni 1 thelb hudher nen jastek, prisni pak minuta dhe do ju zere 1 gjume i qete dhe relaksues!
Normalisht nuk eshte e lehte te mesohesh me 1 kundermim/arome qe te shpon hundet, prandaj mund ta mblidhni me 1 facolete qe aroma te mos ndihet shume e forte. Ne fakt shqisa jone e nuhatjes pas disa minutave qe duron , pershtatet me kete arome te forte duke ikur keshtu plotesisht ndjesia e bezdisjes.
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri #bio #faidate #albania
Te flesh me 1 thelb hudher nen jastek. Eshte 1 tradite mijera vjecare me 1 arsye qe do tju habise. Nuk do ta imagjinonit kurre se cmund te beje 1 thelb i thjeshte hudhre nen jastek. Provoni per ta besuar! Veprimet e hudhres jane vertet te pakrahasueshme ne shume aspekte. Sa per te permendur disa mund te themi qe mund te perdoret per shume arsye si: Sinuziti; Asma; Ipertensionin; Semundje te mushkerive; Artrit dhe reumatizmen; Probleme me degjimin; Impotenza; Gastritin; Emorroide; Nderkohe: -eshte 1 antibakterial shum i fuqishem -eshte antiseptik -favorizon elasticitetin arterioz -eshte ne gjendje te permiresoje qarkullimin e gjakut dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakoheshme. -ndihmon per te humbur peshe -lufton irritimet -lufton alopecine -eshte anti-inflamator Hudhra favorizon gjume te thelle dhe relaxues duke ndihmuar te flene ata qe kane vuajne nga pagjumesia. Pra nese vuani nga pagjumesia apo nuk jeni te qete, vendosni 1 thelb hudher nen jastek, prisni pak minuta dhe do ju zere 1 gjume i qete dhe relaksues! Normalisht nuk eshte e lehte te mesohesh me 1 kundermim/arome qe te shpon hundet, prandaj mund ta mblidhni me 1 facolete qe aroma te mos ndihet shume e forte. Ne fakt shqisa jone e nuhatjes pas disa minutave qe duron , pershtatet me kete arome te forte duke ikur keshtu plotesisht ndjesia e bezdisjes. Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri  #bio  #faidate  #albania 
Credits from @gjithckambiflokethairstyleeri - Rudina shkruan 😍
Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri ka arritur te beje per ne. #ERI YOU ARE THE BEST. #skincare #skin #natural #bio #eco #ecobio -
Credits from @gjithckambiflokethairstyleeri - Rudina shkruan 😍 Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri  ka arritur te beje per ne. #ERI  YOU ARE THE BEST. #skincare  #skin  #natural  #bio  #eco  #ecobio  -
Rudina shkruan 😍
Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri ka arritur te beje per ne. #ERI YOU ARE THE BEST. #skincare #skin #natural #bio #eco #ecobio
Rudina shkruan 😍 Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri  ka arritur te beje per ne. #ERI  YOU ARE THE BEST. #skincare  #skin  #natural  #bio  #eco  #ecobio 
Krem Palmea për zonën rreth syve.
#ecobiocosmesi #palmea #biocosmesi #gjithckambiflokethairstyleeri
@bionatural_shop @anilamirdita
Gjethet e dafines jane te mbushura me vitamina dhe minerale. Jane te pasura me vitamina A dhe C, ndersa nga mineralet ne dafine fshihen hekuri, kalciumi dhe magnezi. 
Caji i pergatitur nga gjethet e dafines :
-Redukton fryrjen ne stomak - Nxite humor te mire;
- Rregullon tretjen;
- Zvogëlon rrezikun nga semundjet kardiovaskulare.Vetite sheruese te çajit nga dafina jane deshmuar edhe te diabetiket, dhe nese keni bronkit ose kolle, 
Nevojiten : -30 gr gjethe dafine -1 liter uje 
Pergatitja: Pasi te vloje uji, shtoni gjethet e dafines, e mbuloni me kapak dhe lereni 5 min ne qetesi.Kullojeni cajin,dhe pijeni pas cdo vakti
Pergatiti :GJITHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI 
#gjithckambiflokethairstyleeri #ecobio #bio
Gjethet e dafines jane te mbushura me vitamina dhe minerale. Jane te pasura me vitamina A dhe C, ndersa nga mineralet ne dafine fshihen hekuri, kalciumi dhe magnezi. Caji i pergatitur nga gjethet e dafines : -Redukton fryrjen ne stomak - Nxite humor te mire; - Rregullon tretjen; - Zvogëlon rrezikun nga semundjet kardiovaskulare.Vetite sheruese te çajit nga dafina jane deshmuar edhe te diabetiket, dhe nese keni bronkit ose kolle, Nevojiten : -30 gr gjethe dafine -1 liter uje Pergatitja: Pasi te vloje uji, shtoni gjethet e dafines, e mbuloni me kapak dhe lereni 5 min ne qetesi.Kullojeni cajin,dhe pijeni pas cdo vakti Pergatiti :GJITHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri  #ecobio  #bio 
Linja prestigjioze GEO (Green Energy Organics) ofron 4 shampo per cdo tip te flokut :
✅Shampo nr 1 👉🏻 Per floke te holle dhe te thate
✅Shampo nr 2👉🏻 Per floke me yndyre, zbokth dhe per floke qe biejne
✅Shampo nr 3 👉🏻 Per floke te lyer dhe te stresuar, gjithashtu dhuron shkelqim
✅Shampo nr 5 👉🏻 Per floket kacurrel ☺️ Kosove 👉🏻 BioNatural Shop

#gjithckambiflokethairstyleeri #hairshampoo #ecobiocosmesi
Linja prestigjioze GEO (Green Energy Organics) ofron 4 shampo per cdo tip te flokut : ✅Shampo nr 1 👉🏻 Per floke te holle dhe te thate ✅Shampo nr 2👉🏻 Per floke me yndyre, zbokth dhe per floke qe biejne ✅Shampo nr 3 👉🏻 Per floke te lyer dhe te stresuar, gjithashtu dhuron shkelqim ✅Shampo nr 5 👉🏻 Per floket kacurrel ☺️ Kosove 👉🏻 BioNatural Shop #gjithckambiflokethairstyleeri  #hairshampoo  #ecobiocosmesi 
Krem per rrudhat rreth syve

Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes.

Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E.
#ecobiocosmesi #palmea #gjithckambiflokethairstyleeri #bionaturalshop
Krem per rrudhat rreth syve Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes. Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E. #ecobiocosmesi  #palmea  #gjithckambiflokethairstyleeri  #bionaturalshop 
Krem per rrudhat rreth syve

Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes.

Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E.
#gjithckambiflokethairstyleeri #ecobiocosmesi #palmea
Krem per rrudhat rreth syve Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes. Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E. #gjithckambiflokethairstyleeri  #ecobiocosmesi  #palmea 
ERI 👸 shkruan:
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoj me shpesh ne floket e mi.
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem. 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri)
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
ERI 👸 shkruan: Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoj me shpesh ne floket e mi. Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem. Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri) Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoh ne shpesh ne floket e mia.
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri)
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
P.s Floket i kam bere me pjaster dhe me laps. 
#hair #tratsment #faidate #ecobio #capelli #capellilunghi
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoh ne shpesh ne floket e mia. Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri) Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri  P.s Floket i kam bere me pjaster dhe me laps. #hair  #tratsment  #faidate  #ecobio  #capelli  #capellilunghi 
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë.

Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. 
Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. 
Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës.

Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. 
#gjithckambiflokethairstyleeri #maternatura #ecobiocosmesi
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë. Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës. Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. #gjithckambiflokethairstyleeri  #maternatura  #ecobiocosmesi 
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë 
Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. 
Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. 
Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës.

Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. 
#gjithckambiflokethairstyleeri #maternatura #ecobiocosmesi
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës. Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. #gjithckambiflokethairstyleeri  #maternatura  #ecobiocosmesi 
Mirëmëngjes 🌻🍂
Këto janë dy ëmbëlsirat e mia që ma zbukurojnë make-up 😍.
Me buzëkuqin #nevecosmetics #strawberrysundae buzët janë gjithmonë të buta dhe maskara #occhioni i jep volum qerpikëve të mi. 
#nevecosmetics THE BEST 👌🏼 #gjithckambiflokethairstyleeri në Kosovë #bionaturalshop
Maske e re fytyre me veti zbardhuese per lekure normale e te thate.
Perberesit: 
3 luge oriz i zjere
2 pika limon
1 luge (caji) vaj jojoba
Pregatisni 1 mase kremoze duke zjere 3 luge (caji) oriz, e pas kesaj frulojeni. Shtoni limonin dhe vajin jojoba. Rregulloni densitetin/trashesine e pergateses duke shtuar ne rast se eshte shum i trashe ndonje luge uje. 
Lereni te ftohet.
Aplikoni masken ne lekure te pastruar ne fytyre, me perjashtim te zones perreth syve e buzeve. Lereni te veproje per 20-30min. Shpelajeni me uje te vaket.
P.s Te njejten procedure mund te ndiqni duke shtuar pluhur orizi ne vend te orizit, ne kete raste nuk ka nevoje te zjej. Vaj jojoba gjeni ne @bioshoperi Pergatiti :#gjithckambiflokethairstyleeri
Maske e re fytyre me veti zbardhuese per lekure normale e te thate. Perberesit: 3 luge oriz i zjere 2 pika limon 1 luge (caji) vaj jojoba Pregatisni 1 mase kremoze duke zjere 3 luge (caji) oriz, e pas kesaj frulojeni. Shtoni limonin dhe vajin jojoba. Rregulloni densitetin/trashesine e pergateses duke shtuar ne rast se eshte shum i trashe ndonje luge uje. Lereni te ftohet. Aplikoni masken ne lekure te pastruar ne fytyre, me perjashtim te zones perreth syve e buzeve. Lereni te veproje per 20-30min. Shpelajeni me uje te vaket. P.s Te njejten procedure mund te ndiqni duke shtuar pluhur orizi ne vend te orizit, ne kete raste nuk ka nevoje te zjej. Vaj jojoba gjeni ne @bioshoperi Pergatiti :#gjithckambiflokethairstyleeri 
Gentjana per floket e saj kujdeset ne kete menyre :
Ne rradhe te pare i kushtoj rendesi larjes. Eleminoj ujin e nxeht ...nuk i thaj me tharse por peshqir te but dhe kur i kreh kujdesem qe mos ti kepus .
Bej masken : dy luge vaj ulliri ,pak mjalt dhe xhel aloe vera. #hair #capelli #gjithckambiflokethairstyleeri
Gentjana per floket e saj kujdeset ne kete menyre : Ne rradhe te pare i kushtoj rendesi larjes. Eleminoj ujin e nxeht ...nuk i thaj me tharse por peshqir te but dhe kur i kreh kujdesem qe mos ti kepus . Bej masken : dy luge vaj ulliri ,pak mjalt dhe xhel aloe vera. #hair  #capelli  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Miremengjes ❤️
Sot ne Bio Shop Eri do te gjeni qirinj aromatizues ☺️ Me besoni eshte vetem fillimi i punes sone 🙈 #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Ohh te keqen sa e mila 😍😍😍 Klientja me e bukul 🙈😇😇
Ta gezosh zemer shampon beby 😇 #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Po sa bukur eshte te shikosh klientet duke pozuar me produktet qe blejne ne dyqan ! 😍 Mira faleminderit ❤️ #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Gladiola shkruan : Një mëngjes i shëndetshëm, një trup i bukur 😉. Uroj të keni nisur një fillim muaji të mbarë dhe plot pozitivet.. Mëngjesi është vakti kryesor,furnizon organizimin me vitamina dhe i jep trupit energjinë e duhur për të përballuar ditën.. Personalisht e nis kështu.. Esëll një lugë çaji vaj kokosi.. Një gotë ujë nga uji detox.. Ujin e përgatis çdo mbrëmje me dy litra ujë, një limon, një kastravec dhe xhinxher pluhur.. E konsumoj këtë përzierje gjatë gjithë ditës, sa herë kam etje. Kjo pije ndihmon shumë në dobesim, të paktën organizmit tim i pershtatet perfekt, dhe ruan një peshë trupore konstante.. Mëngjesi im përfshin. 
Tershere. 
Fara lini. 
Kanellë. 
Kumbulla të thata. 
Kos. 
Është një mëngjes që përveç se ka vlera ushqyese, është një vakt i shëndetshëm, ka pak kalori, më mban të ngopur gjatë dhe ndikon shumë mirë në aparatin tretës.. Uroj tju kem dhënë një ide vajza.. Kalofshi bukur në vazhdim... @bio_shop_eri_durres ❤️ #mengjesi #gjithckambiflokethairstyleeri
Gladiola shkruan : Një mëngjes i shëndetshëm, një trup i bukur 😉. Uroj të keni nisur një fillim muaji të mbarë dhe plot pozitivet.. Mëngjesi është vakti kryesor,furnizon organizimin me vitamina dhe i jep trupit energjinë e duhur për të përballuar ditën.. Personalisht e nis kështu.. Esëll një lugë çaji vaj kokosi.. Një gotë ujë nga uji detox.. Ujin e përgatis çdo mbrëmje me dy litra ujë, një limon, një kastravec dhe xhinxher pluhur.. E konsumoj këtë përzierje gjatë gjithë ditës, sa herë kam etje. Kjo pije ndihmon shumë në dobesim, të paktën organizmit tim i pershtatet perfekt, dhe ruan një peshë trupore konstante.. Mëngjesi im përfshin. Tershere. Fara lini. Kanellë. Kumbulla të thata. Kos. Është një mëngjes që përveç se ka vlera ushqyese, është një vakt i shëndetshëm, ka pak kalori, më mban të ngopur gjatë dhe ndikon shumë mirë në aparatin tretës.. Uroj tju kem dhënë një ide vajza.. Kalofshi bukur në vazhdim... @bio_shop_eri_durres ❤️ #mengjesi  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Anisa shkruan : Pershendetj vajzaa! Sot e kam nisur diten me nje nga maskat e mia t preferuara per freskine qe i sjell fytyres, sidomos pas nje dite te lodhshme per lekuren(nga makiazhi). Perbehet nga:
- 3 luge kos i fresket - 1 luge maja birre pluhur.
i perziejme dhe e aplikojme ne fytyre duke shmangur zonen e syve, e mbajme per 20 min dhe e shplajme me uj te ftohte. Maska eshte qetesuese dhe shplodhese.Kosi i jep freskine dhe shkelqimin ndersa majaja e birres lufton infeksionin ne fytyre. Ju uroj gjithashtu nje dite te kendeshme ☺️ #gjithckambiflokethairstyleeri #maska
Anisa shkruan : Pershendetj vajzaa! Sot e kam nisur diten me nje nga maskat e mia t preferuara per freskine qe i sjell fytyres, sidomos pas nje dite te lodhshme per lekuren(nga makiazhi). Perbehet nga: - 3 luge kos i fresket - 1 luge maja birre pluhur. i perziejme dhe e aplikojme ne fytyre duke shmangur zonen e syve, e mbajme per 20 min dhe e shplajme me uj te ftohte. Maska eshte qetesuese dhe shplodhese.Kosi i jep freskine dhe shkelqimin ndersa majaja e birres lufton infeksionin ne fytyre. Ju uroj gjithashtu nje dite te kendeshme ☺️ #gjithckambiflokethairstyleeri  #maska 
Silvi ,ne grupin tim te mbyllur ne facebook "Gjithcka mbi floket hair style Eri " Ka postuar : 
Mirembrema vajza,ja dhe floket e mia 🙈 bej vetem masken me leng qepe e mjalte dhe kam hedhur vaj recini dhe vaj ulliri ne shampo 😊 😘😘 Receta : Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje-dy here ne jave.
Pergatiti:GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri #floke #vajzatshqiptare #hair #faidate
Silvi ,ne grupin tim te mbyllur ne facebook "Gjithcka mbi floket hair style Eri " Ka postuar : Mirembrema vajza,ja dhe floket e mia 🙈 bej vetem masken me leng qepe e mjalte dhe kam hedhur vaj recini dhe vaj ulliri ne shampo 😊 😘😘 Receta : Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje-dy here ne jave. Pergatiti:GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri  #floke  #vajzatshqiptare  #hair  #faidate 
✅Spray vetënxirës për një rrezitje të përsosur, pa shkuar në plazh ⛱. ✅Shampo trupi për të zgjatur sa më shumë ngjyrën/rrezitjen.👙 #biocosmetics #italia #gjithckambiflokethairstyleEri #bionaturalshop #prishtina
Summer is here ⛱, fruitsushi anyone?
Buzëkuq 💄 BIO, pa kimikate!
#nevecosmetics #gjithckambiflokethairstyleEri #lipstick #italia #bionaturalshop #biocosmetics #prishtina #kosova
Trajtim natyral per floket, efikas dhe me rezultate te sigurta. 
Te gjithe linjen e #maternatura e gjeni ne #bionaturalshop.

#gjithckambiflokethairstyleEri #maskeushqyese #fluidmemjalte
#biocosmetics #italia
Kujdesuni për higjienën intime me larësin e #maternatura. Pastërti dhe freski - #biocosmetics cilësi e garantuar. #bionaturalshop #prishtina #kosova #gjithckambiflokethairstyleEri #italia
Palette Intensissimi për t'i dhënë ngjyrë edhe ditëve tuaja gri. 🍃 #healthyskin #newproduct #bionaturalshop #nevecosmetics #biocosmetics #italia #albania #prishtina #gjithckambiflokethairstyleEri
Vjollca, klientja jone e dashur dhe e embel, zgjedh gjithmone me te miren per lekuren dhe floket e saj.#nevecosmetics #helixextra #maternatura #gjithckambiflokethairstyleEri 
BioNatural Shop ju mirepret 🍃❤️
#healthyhair #bionaturalshop #gjithckambiflokethairstyleEri
Flokë të dëmtuara, ja maska ideale!

Jo gjithmonë jemi të kënaqur me flokët tanë. Pavarësisht shampos së duhur shohim se flokët mbeten mjaft të ashpër. Shpeshherë flokët kanë nevojë për kujdes shtesë. 
Për të ushqyer flokët thellësisht, ju vjen në ndihmë Maska Ristrukturuese #maternatura Kjo maskë riparon flokët e dëmtuar, kështu flokët do të mbeten të butë, me shkëlqim dhe të lehtë për t’u krehur.

Kjo maskë përmban vaj luledielli, ekstrakt tërshëre, vaj moringe, vaj lini dhe mel. Ёshtë ideale për flokët e dëmtuar nga trajtimet kimike. Një përzierje e fuqishme e pasur me vitamina, acide yndyrore esenciale, të cilat mbrojnë dhe ushqejnë flokët, si dhe shton një veprim intensiv hidratues dhe riparues.

Pas aplikimit të maskës, flokët do ta ruajnë më gjatë ngjyrën. Maska përmirëson elasticitetin e flokëve dhe rrit rezistencën e tyre.
#healthyhair  #bionaturalshop  #gjithckambiflokethairstyleEri  Flokë të dëmtuara, ja maska ideale! Jo gjithmonë jemi të kënaqur me flokët tanë. Pavarësisht shampos së duhur shohim se flokët mbeten mjaft të ashpër. Shpeshherë flokët kanë nevojë për kujdes shtesë. Për të ushqyer flokët thellësisht, ju vjen në ndihmë Maska Ristrukturuese #maternatura  Kjo maskë riparon flokët e dëmtuar, kështu flokët do të mbeten të butë, me shkëlqim dhe të lehtë për t’u krehur. Kjo maskë përmban vaj luledielli, ekstrakt tërshëre, vaj moringe, vaj lini dhe mel. Ёshtë ideale për flokët e dëmtuar nga trajtimet kimike. Një përzierje e fuqishme e pasur me vitamina, acide yndyrore esenciale, të cilat mbrojnë dhe ushqejnë flokët, si dhe shton një veprim intensiv hidratues dhe riparues. Pas aplikimit të maskës, flokët do ta ruajnë më gjatë ngjyrën. Maska përmirëson elasticitetin e flokëve dhe rrit rezistencën e tyre.
Milika shkruan:Per te arritur qellimet duhet te kesh shum vullent goca dhe ja del mban duke mare rezultate nga dita ne dite...Une kam qene shum e shendosh nga 90 kg kam shku 73 dhe kjo fal vullnetit,duke kryer aktivitet fizik ne natyre,fal regjimit ushqimor dhe fal pijes me majdanoz...Goca asgje nuk eshte e pamundur...Tani koha per vrap 😊🏃🏃🏃
Pije natyrale per dobesim😃 
Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. 
Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. 
Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni .
Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin

p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat.
Nuk keshillohet gjate shtatezanise! 
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri
Milika shkruan:Per te arritur qellimet duhet te kesh shum vullent goca dhe ja del mban duke mare rezultate nga dita ne dite...Une kam qene shum e shendosh nga 90 kg kam shku 73 dhe kjo fal vullnetit,duke kryer aktivitet fizik ne natyre,fal regjimit ushqimor dhe fal pijes me majdanoz...Goca asgje nuk eshte e pamundur...Tani koha per vrap 😊🏃🏃🏃 Pije natyrale per dobesim😃 Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni . Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat. Nuk keshillohet gjate shtatezanise! Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri 
Vajza ja rezultatet e arritura me maskën e qepës dhe mjaltë.. P. S. Kam filluar dhe unë personalisht ta përdor rregullisht.. Pasi të fillojnë rezultatet do ju tregoj eksperiencën time personale 

. Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj.
Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare.
Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle
Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri
Vajza ja rezultatet e arritura me maskën e qepës dhe mjaltë.. P. S. Kam filluar dhe unë personalisht ta përdor rregullisht.. Pasi të fillojnë rezultatet do ju tregoj eksperiencën time personale . Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj. Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare. Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri 
Vajza e aplikoni shpelarjen e flokut me uthull molle? Është vërtet shumë e mirë.. Ja ku keni vlerat dhe mënyrën e përdorimit.. Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve !

Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme
U jep flokëve shkelqim 
Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve
eleminon zbokthin
E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate 
Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke.

Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve?

Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë.
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj.

Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj .
Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë 
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë 
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Vajza e aplikoni shpelarjen e flokut me uthull molle? Është vërtet shumë e mirë.. Ja ku keni vlerat dhe mënyrën e përdorimit.. Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve ! Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme U jep flokëve shkelqim Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve eleminon zbokthin E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke. Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve? Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë. Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj. Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj . Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
#helixextra #snailcream
BioNatural Shop ne bashkepunim me #gjithckambiflokethairstyleEri ju ofron kremin me jarge kermilli HELIX EXTRA.

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira natyrale per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures. E perdorur mijera vjet me pare si sekreti i bukurise, sot eshte perhapur serisht si nje menyre e re per trajtimin e problemeve te lekures.
Permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per ti rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

Firma Italiane Amici per la pelle ka krijuar kampione falas ne menyre qe te provoni kremin para se ta blini.

Kete krem ne Kosove e gjeni tek BioNatural Shop ne kete adrese:
Prishtine, tek Qafa (perballe pompes).
045227220 dhe 049227220
#helixextra  #snailcream  BioNatural Shop ne bashkepunim me #gjithckambiflokethairstyleEri  ju ofron kremin me jarge kermilli HELIX EXTRA. Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira natyrale per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures. E perdorur mijera vjet me pare si sekreti i bukurise, sot eshte perhapur serisht si nje menyre e re per trajtimin e problemeve te lekures. Permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per ti rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar. Firma Italiane Amici per la pelle ka krijuar kampione falas ne menyre qe te provoni kremin para se ta blini. Kete krem ne Kosove e gjeni tek BioNatural Shop ne kete adrese: Prishtine, tek Qafa (perballe pompes). 045227220 dhe 049227220
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe & te shendetshem 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . 
Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri #myhair
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe & te shendetshem Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte . Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri  #myhair 
Pije natyrale per dobesim!
Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 
Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. 
Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. 
Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni .
Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin

p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat.
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri
Pije natyrale per dobesim! Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni . Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat. Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri 
Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve !

Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme
U jep flokëve shkelqim 
Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve
eleminon zbokthin
E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate 
Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke.

Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve?

Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë.
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj.

Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj .
Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë 
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë 
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve ! Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme U jep flokëve shkelqim Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve eleminon zbokthin E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke. Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve? Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë. Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj. Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj . Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Si te kemi floke me te forte ! 
Nevojitet : -1 luge (gjelle ) kafe ekspres
-nje veze -1-2 luge (gjelle) vaj ulliri (sipas gjatesise se flokeve) 
Pergatitja: Ne nje tas perzieni te tre perberesit se bashku ,derisa te formohet nje mase homogjene.

Kete perzierje aplikojeni ne floke te lagur ne rrenje dhe gjatesi ,lereni te veproj per 10 minuta. Me pas lani floket me shampo.

Trajtimi me kafe ndihmon per te minimizuar demtimin e flokeve .Dhuron shkelqim ne floket brun ,si dhe ben qe floket te jene me te forte .
Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
Si te kemi floke me te forte ! Nevojitet : -1 luge (gjelle ) kafe ekspres -nje veze -1-2 luge (gjelle) vaj ulliri (sipas gjatesise se flokeve) Pergatitja: Ne nje tas perzieni te tre perberesit se bashku ,derisa te formohet nje mase homogjene. Kete perzierje aplikojeni ne floke te lagur ne rrenje dhe gjatesi ,lereni te veproj per 10 minuta. Me pas lani floket me shampo. Trajtimi me kafe ndihmon per te minimizuar demtimin e flokeve .Dhuron shkelqim ne floket brun ,si dhe ben qe floket te jene me te forte . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri 
Depilim me dyll ne kushte shtepie!
Nevojiten:
-1 filxhan sheqer -1/4 filxhan ujë
-1/4 filxhan lëng limoni 
Udhëzime:
-Vendosini të gjithë përbërësit në një tenxhere gatimi dhe përziejini mirë
-Zjejini për 5-7 minuta, perzjejini herë pas here
-Vendoseni dyllin e perfituar në një enë
-Lereni te ftohet pereth 10-20 min -Përdorni shkopinj akulloresh për ta aplikuar
-Hiqeni me dorën tuaj dhe do të shikoni te gjitha qimet e padeshiruara te hiqen -Ruajeni dyllin e mbetur për më vonë dhe rinxeheni duke përdorur mikrovalen
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Depilim me dyll ne kushte shtepie! Nevojiten: -1 filxhan sheqer -1/4 filxhan ujë -1/4 filxhan lëng limoni Udhëzime: -Vendosini të gjithë përbërësit në një tenxhere gatimi dhe përziejini mirë -Zjejini për 5-7 minuta, perzjejini herë pas here -Vendoseni dyllin e perfituar në një enë -Lereni te ftohet pereth 10-20 min -Përdorni shkopinj akulloresh për ta aplikuar -Hiqeni me dorën tuaj dhe do të shikoni te gjitha qimet e padeshiruara te hiqen -Ruajeni dyllin e mbetur për më vonë dhe rinxeheni duke përdorur mikrovalen Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Trajtim SPA ne kushte shtepie per lekure te hidratuar dhe kundra rrudhave ne fytyre !
Gjithkush ka dëshirë që me kalimin e moshës të vazhdojë të qëndrojë me një pamje të rinuar dhe me sa më pak rrudha .Mbrojtja më e mirë kundër rrudhave eshte hidratimi i lekures ,i cili ben qe lekura te jete e shendoshe dhe e bute .Keni menduar ndonjehere te aplikoni verë te kuqe ne fytyre ?! Imagjinoni vlerat e rrushit sa te dobishem jane per lekuren tone ,por kur ai fermentohet ne verë perftohet nje mrekulli per fytyren tone.Po ju paraqes nje recet te lehte dhe shum efikase per lekuren : 
Nevojitet : -2 luge kos -1 luge (caji) verë të kuqe -1/2 luge ( caji )mjalt 
Pergatitja : Në një tas,perzieni kosin mjaltin dhe veren e kuqe ,perzieni mire e mire .
Aplikimi: aplikoni masken ne fytyre ,(jo ne pjesej e syve ),lereni 10 min me pas shperlajeni me uje te ngrohte ,
Te mirat : efekti i veres i bashkuar me kos do te krijoje nje ndjesi lifring ,do te ndjeni ne lekure nje :shpimi si me gjylpera te lehta ,kjo per shkak te vlerave te dobishme te veres e cila nxit qarkullimin dhe sheshon rrudhat,gjithshto do te neutralizoj radikalet e lira .Mjalti sherben si hidratues dhe ushqyes .Keshillohet nje-dy here ne jave, mbi 25 vjece Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri
Trajtim SPA ne kushte shtepie per lekure te hidratuar dhe kundra rrudhave ne fytyre ! Gjithkush ka dëshirë që me kalimin e moshës të vazhdojë të qëndrojë me një pamje të rinuar dhe me sa më pak rrudha .Mbrojtja më e mirë kundër rrudhave eshte hidratimi i lekures ,i cili ben qe lekura te jete e shendoshe dhe e bute .Keni menduar ndonjehere te aplikoni verë te kuqe ne fytyre ?! Imagjinoni vlerat e rrushit sa te dobishem jane per lekuren tone ,por kur ai fermentohet ne verë perftohet nje mrekulli per fytyren tone.Po ju paraqes nje recet te lehte dhe shum efikase per lekuren : Nevojitet : -2 luge kos -1 luge (caji) verë të kuqe -1/2 luge ( caji )mjalt Pergatitja : Në një tas,perzieni kosin mjaltin dhe veren e kuqe ,perzieni mire e mire . Aplikimi: aplikoni masken ne fytyre ,(jo ne pjesej e syve ),lereni 10 min me pas shperlajeni me uje te ngrohte , Te mirat : efekti i veres i bashkuar me kos do te krijoje nje ndjesi lifring ,do te ndjeni ne lekure nje :shpimi si me gjylpera te lehta ,kjo per shkak te vlerave te dobishme te veres e cila nxit qarkullimin dhe sheshon rrudhat,gjithshto do te neutralizoj radikalet e lira .Mjalti sherben si hidratues dhe ushqyes .Keshillohet nje-dy here ne jave, mbi 25 vjece Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri 
Vaji i kafese (oleolit) vaj kunder celulitit!
Shpesh here kemi kemi degjuar qe llumi i kafese sherben kundra celulitit ,qe rezultati te jete akoma me i mire po paraqes receten e "vajit te kafese" i cili do te jete mrekulli per mirembajtjen e trupit.
Kafeja është një substancë e pasur me antioksidantë , përballon humbjen e tonin e lëkurës dhe përmirëson prodhimin e acidit Hyaluronic dhe kolagjenit , gjithashtu lufton celulitin .
Nevojitet:
-2luge (gjelle) kafe pluhur
-alkol 90 °
-vaj luledielli (ose :vaj limoni,bjamesh )
Pergatitja:
Vendosim kafen ne nje kavanoz ,siper hidhni alkol derisa te mbulohet pluhuri (gati 3 luge gjelle) lereni ne ambjent te ngrohte per 12 ore .
Pas 12 oreve shtoni vaj ,i cili duhet te jete tre gishta mbi nivelin e kafese.Kavanozin vendoseni ne nje ambjen te fresket ,lereni per 5 dite.
Ne fund duhet te kryeni filtrimin do te kryeni
Perdorimi: Beni masazh lekures tuaj nga10-15 min dy-tre here ne jave.Vjin mund ta perizeni me uje gjat larjes ne dush dhe te masazhoni pjesene e prekur nga celuliti e jo vetem.
Eshte nje vaj i shkelqyer per te pasur lekure te hidratuar dhe ne forme.
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Vaji i kafese (oleolit) vaj kunder celulitit! Shpesh here kemi kemi degjuar qe llumi i kafese sherben kundra celulitit ,qe rezultati te jete akoma me i mire po paraqes receten e "vajit te kafese" i cili do te jete mrekulli per mirembajtjen e trupit. Kafeja është një substancë e pasur me antioksidantë , përballon humbjen e tonin e lëkurës dhe përmirëson prodhimin e acidit Hyaluronic dhe kolagjenit , gjithashtu lufton celulitin . Nevojitet: -2luge (gjelle) kafe pluhur -alkol 90 ° -vaj luledielli (ose :vaj limoni,bjamesh ) Pergatitja: Vendosim kafen ne nje kavanoz ,siper hidhni alkol derisa te mbulohet pluhuri (gati 3 luge gjelle) lereni ne ambjent te ngrohte per 12 ore . Pas 12 oreve shtoni vaj ,i cili duhet te jete tre gishta mbi nivelin e kafese.Kavanozin vendoseni ne nje ambjen te fresket ,lereni per 5 dite. Ne fund duhet te kryeni filtrimin do te kryeni Perdorimi: Beni masazh lekures tuaj nga10-15 min dy-tre here ne jave.Vjin mund ta perizeni me uje gjat larjes ne dush dhe te masazhoni pjesene e prekur nga celuliti e jo vetem. Eshte nje vaj i shkelqyer per te pasur lekure te hidratuar dhe ne forme. Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje Eri! Kam perdorur masken me vaj ulliri te ngrohte , tani po perdor masken me rozmarine dhe vaj ulliri sic e keni publikuar ju. Gjithashtu ne fund te larjes e shplaj flokun me uje te ftohte ose me uthull molle . Jam shume e kenaqur.Gjithashtu pasi me thahen floket perdor vaj argani per majat. Disa here perdor edhe vaj kokosi para se te lahem e lyej te gjithe flokun e lej 2 3 or dhe e laj. 😘

Receta me vaj ulliri te ngrohte:
E di qe duket e pabesueshme por eshte e povuar nga vet drejtuesja e nje siti shum te ndjekur ne Amerike ! (shikoni foton)
Si te rrisni floket tuaja 3-4 cm .
Se pari do t'ju duhet nje kupe qelqi per mikrovale dhe gjithashtu vaj ulliri 
Vendosni vajin e ullirit ne mikrovale dhe ngroheni per 10 sekonda ose me pak ( sigurohuni qe vaji te jete i vaket jo i nxehte sepse nqs eshte shume i nxehte shkakton renie flokeve ) 
Me pas aplikojeni vajin e ullirit qe nga rrenja deri te majat e flokeve 
Kjo tingellon qesharake por pas kesaj duhet te qendroni kokeposhte per 4 minuta .
Pas ketyre 4 minutave uluni dhe mbajeni vajin e ullirit ne floke per dy ore . Me pas lani floket si zakonisht 
Nqs e beni kete maske 2 here per 1 jave floket tuaj do te rriten 
p.s ju keshilloj qe ngrohjen e vajit ta kryeni ne banjo maria eshte me e shendetshme kjo menyre per floket.
 Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendetje Eri! Kam perdorur masken me vaj ulliri te ngrohte , tani po perdor masken me rozmarine dhe vaj ulliri sic e keni publikuar ju. Gjithashtu ne fund te larjes e shplaj flokun me uje te ftohte ose me uthull molle . Jam shume e kenaqur.Gjithashtu pasi me thahen floket perdor vaj argani per majat. Disa here perdor edhe vaj kokosi para se te lahem e lyej te gjithe flokun e lej 2 3 or dhe e laj. 😘 Receta me vaj ulliri te ngrohte: E di qe duket e pabesueshme por eshte e povuar nga vet drejtuesja e nje siti shum te ndjekur ne Amerike ! (shikoni foton) Si te rrisni floket tuaja 3-4 cm . Se pari do t'ju duhet nje kupe qelqi per mikrovale dhe gjithashtu vaj ulliri Vendosni vajin e ullirit ne mikrovale dhe ngroheni per 10 sekonda ose me pak ( sigurohuni qe vaji te jete i vaket jo i nxehte sepse nqs eshte shume i nxehte shkakton renie flokeve ) Me pas aplikojeni vajin e ullirit qe nga rrenja deri te majat e flokeve Kjo tingellon qesharake por pas kesaj duhet te qendroni kokeposhte per 4 minuta . Pas ketyre 4 minutave uluni dhe mbajeni vajin e ullirit ne floke per dy ore . Me pas lani floket si zakonisht Nqs e beni kete maske 2 here per 1 jave floket tuaj do te rriten p.s ju keshilloj qe ngrohjen e vajit ta kryeni ne banjo maria eshte me e shendetshme kjo menyre per floket. Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Vajza ne video eshte fanse e faqes ,ndryshe nga vajzat e tjera ajo dergon rezultatin e flokeve te trajtuar nga dy maska ne kushte shtepie me video dhe shkruan :Pershendetje Eri,
Un perdor rregullisht masken e flokeve me qepe dhe mjalt qe keni postuar ju. Kete maske e perdor nje here ne jave. Gjithashtu perdor receten me vajin e ullirit te ngrohte. Floket e mija jane ne gjendje perfekte. Ju faleminderit per keshillat 😍
Vajza ne video eshte fanse e faqes ,ndryshe nga vajzat e tjera ajo dergon rezultatin e flokeve te trajtuar nga dy maska ne kushte shtepie me video dhe shkruan :Pershendetje Eri, Un perdor rregullisht masken e flokeve me qepe dhe mjalt qe keni postuar ju. Kete maske e perdor nje here ne jave. Gjithashtu perdor receten me vajin e ullirit te ngrohte. Floket e mija jane ne gjendje perfekte. Ju faleminderit per keshillat 😍
Menyra me letra alumini.
Foto e derguar nga nje fanse e faqes #gjithckambiflokethairstyleeri
Kujdesi ndaj lekures ! 
Rregulli i pare qe duhet te kemi parasysh eshte qe nuk duhet ta nenvlersojme ate gjate nates.️ ️Si te pergatisim ne kushte shtepie pastrues MakeUp-i dhe tonik.
Nevojiten : -1 gote me uje -1 filnxhan vaj ulliri
Pergatitja: Ne nje shishe boshe perzieni ujin dhe vajin. Mund te perzieni uje trendafili + vaj (ne menyre qe lidhja mes ujit dhe vajit te jete me e lehte hidhni dy pika vitamine E)
Per nje pastrim me te mire keshillohet edhe tonik me lule kamomili per lekure te thate dhe te ndjeshme :
Nevojiten :-150 ml uje
-2 luge (gjelle) me lule kamomili
Pergatitja: vendosni ne zjarr ujin ,lereni te vloj per disa min, fikeni, pastaj shtoni lulet e kamomilit.Pasi te ftohet kryeni filtrimin me ane te nje kullese.
Vendoseni me nje shishe qelqi.
Aplikimi:Cdo dite pasi te pastroni fytyren me menyren e siperpermendur,merrni nje cope pambuk lyeni me tonik dhe tamponi lekuren me delikatese ,nuk duhet shpelare!
Tonik sherben per nje pastrim me ne thellesi i jep me shume butesi dhe shkelqim lekures .
Te mirat :Kamomili eshte lulja e fushesh me e "perulur " dhe miqesore,e natyres . 
Sherben si : anti -inflamator dhe qetesues,përmison pamjen e lëkurës sonë dhe lehteson kruarjet dhe skuqjet ,ka një efekt anti - plakje , prandaj ne qofte se problemi yne eshte lekura e thate toniku me lule kamomil eshte i duhuri. Shijoni ndjesin e *ujitjes* se lekures me kete tonik.
(faleminderit vajza qe dergoni foto nga receta qe postoj )
Pergatiti : GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri
Kujdesi ndaj lekures ! Rregulli i pare qe duhet te kemi parasysh eshte qe nuk duhet ta nenvlersojme ate gjate nates.️ ️Si te pergatisim ne kushte shtepie pastrues MakeUp-i dhe tonik. Nevojiten : -1 gote me uje -1 filnxhan vaj ulliri Pergatitja: Ne nje shishe boshe perzieni ujin dhe vajin. Mund te perzieni uje trendafili + vaj (ne menyre qe lidhja mes ujit dhe vajit te jete me e lehte hidhni dy pika vitamine E) Per nje pastrim me te mire keshillohet edhe tonik me lule kamomili per lekure te thate dhe te ndjeshme : Nevojiten :-150 ml uje -2 luge (gjelle) me lule kamomili Pergatitja: vendosni ne zjarr ujin ,lereni te vloj per disa min, fikeni, pastaj shtoni lulet e kamomilit.Pasi te ftohet kryeni filtrimin me ane te nje kullese. Vendoseni me nje shishe qelqi. Aplikimi:Cdo dite pasi te pastroni fytyren me menyren e siperpermendur,merrni nje cope pambuk lyeni me tonik dhe tamponi lekuren me delikatese ,nuk duhet shpelare! Tonik sherben per nje pastrim me ne thellesi i jep me shume butesi dhe shkelqim lekures . Te mirat :Kamomili eshte lulja e fushesh me e "perulur " dhe miqesore,e natyres . Sherben si : anti -inflamator dhe qetesues,përmison pamjen e lëkurës sonë dhe lehteson kruarjet dhe skuqjet ,ka një efekt anti - plakje , prandaj ne qofte se problemi yne eshte lekura e thate toniku me lule kamomil eshte i duhuri. Shijoni ndjesin e *ujitjes* se lekures me kete tonik. (faleminderit vajza qe dergoni foto nga receta qe postoj ) Pergatiti : GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri 
Kremi Helix Extra ☺️❤ #fitueseekonkursitnefaqen #gjithckambiflokethairstyleeri porosit tani online👉www.gjithckambifloket.com posta falas ne te gjithe boten!
Dhimbja e dhembit eshte padyshim nje nga dhimbjet me te pakendshme qe thuajse te gjithe e njohim.Sonte po paraqes receten e nje preparati kunder dhimbjes se dhembeve ne kushte shtepie. 
Nevojiten:20 gr karafil 100 ml alkol 90 ° puro 30ml uje
Pergatitja: Ne nje kavanoz te paster qelqi hidhni 20 gr karafil dhe siper shtoni alkolin e holluar me uje.Kavanozin e mbyllim hermetikisht me kapak dhe e leme ne vend te fresket per 10-15 dite.Ne fund e kullojme dhe tretesiren e vendosim me nje shishe te erret xhami.

Aplikimi: Ne nje cope pambuk hidhni 5 pika tretesire karafili dhe vendoseni ne dhembin qe keni dhimbje.Ne fillim do te ndjeni sikur goja ju djeg,pas disa sekondash dhimbja e dhembit do te zhduket si me magji 😊 duke lene nje frymemarrje te fresket dhe aromatike! Gjithashtu mund te hidhni 4-5 pika ne nje gote te mbushur me uje per te bere gargare. Sheron dhimbjen e mishrave te dembeve. 
Pergatiti: GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri
Dhimbja e dhembit eshte padyshim nje nga dhimbjet me te pakendshme qe thuajse te gjithe e njohim.Sonte po paraqes receten e nje preparati kunder dhimbjes se dhembeve ne kushte shtepie. Nevojiten:20 gr karafil 100 ml alkol 90 ° puro 30ml uje Pergatitja: Ne nje kavanoz te paster qelqi hidhni 20 gr karafil dhe siper shtoni alkolin e holluar me uje.Kavanozin e mbyllim hermetikisht me kapak dhe e leme ne vend te fresket per 10-15 dite.Ne fund e kullojme dhe tretesiren e vendosim me nje shishe te erret xhami. Aplikimi: Ne nje cope pambuk hidhni 5 pika tretesire karafili dhe vendoseni ne dhembin qe keni dhimbje.Ne fillim do te ndjeni sikur goja ju djeg,pas disa sekondash dhimbja e dhembit do te zhduket si me magji 😊 duke lene nje frymemarrje te fresket dhe aromatike! Gjithashtu mund te hidhni 4-5 pika ne nje gote te mbushur me uje per te bere gargare. Sheron dhimbjen e mishrave te dembeve. Pergatiti: GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje Eri! Kam pergatitur krem me dyll blete ne shtepi sipas recetes qe ti ke postuar 😊
Ky krem eshte kunder rrudhave, akneve e njollave.
Perberesit:
 4 luge vaj bajame
3 luge vaj ulliri
1 luge leng qepe
1 luge leng trendafili
1 luge dyll blete 
Une kisha nje trendafil natyral, dhe i hoqa petalet e vendosa ne nje ene duke i hedhur siper uje te nxehte. E lashe ne qetesi per 45 min. Ne nje ene tjeter shtova, vajin e bajames, ullirit, lengun e qepes, ujin e trendafilit dhe dyllin e bletes ( e griva ne rende dhe e shkriva ne banjomari bashke me vajrat e tjere ). Pasi i treta te gjithe perberesit duke i trazuar mire qe te shkrinte dylli tamam, e hoqa perzierjen e hodha ne nje kavanoz te vogel, dhe e futa ne frigorifer per 1 ore. ( Ja bera dhe mamit kremin ate dite, te njejtin).
Kremin e vendos ne darke para se te fle. Por ajo aroma e qepes me thene te drejten eshte pak e rende kur e ve, por iken. Heren tjeter do ta bej pa qepe 😛 
Ta mban lekuren e bute, dhe me duket i mire 😊 plus qe mami ma pelqen shume 😊 
Thanks Eri per recetat, je shume e mire 😘 😘#gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendetje Eri! Kam pergatitur krem me dyll blete ne shtepi sipas recetes qe ti ke postuar 😊 Ky krem eshte kunder rrudhave, akneve e njollave. Perberesit: 4 luge vaj bajame 3 luge vaj ulliri 1 luge leng qepe 1 luge leng trendafili 1 luge dyll blete Une kisha nje trendafil natyral, dhe i hoqa petalet e vendosa ne nje ene duke i hedhur siper uje te nxehte. E lashe ne qetesi per 45 min. Ne nje ene tjeter shtova, vajin e bajames, ullirit, lengun e qepes, ujin e trendafilit dhe dyllin e bletes ( e griva ne rende dhe e shkriva ne banjomari bashke me vajrat e tjere ). Pasi i treta te gjithe perberesit duke i trazuar mire qe te shkrinte dylli tamam, e hoqa perzierjen e hodha ne nje kavanoz te vogel, dhe e futa ne frigorifer per 1 ore. ( Ja bera dhe mamit kremin ate dite, te njejtin). Kremin e vendos ne darke para se te fle. Por ajo aroma e qepes me thene te drejten eshte pak e rende kur e ve, por iken. Heren tjeter do ta bej pa qepe 😛 Ta mban lekuren e bute, dhe me duket i mire 😊 plus qe mami ma pelqen shume 😊 Thanks Eri per recetat, je shume e mire 😘 😘#gjithckambiflokethairstyleeri 
🌾Pershendetje Eri dhe vajzat e faqes, keto jane floket e mi. I dua shume floket dhe i trajtoj shume mire. Perdor ndonjehere veze te rrahur me vaj ulliri dhe mjalt shume cilesor. I laj me shampo Herbal Essences dhe nuk perdor balsam. Pas larje perdor vaj argani (Argan oil of Morocco), kryesisht ne fundet e flokut. Mundohem mos t'i laj shpesh dhe nuk perdor shpesh tharese apo pjaster. I mbaj gjithmone gershet dhe nuk I kap me llastik lart sepse ngaterrohen dhe acarohen. Asnjehere nuk i kam lyer. Kur eshte ftohte gjithmone i ruaj, i bej gershet dhe I ve poshte xhupit, kur eshte vape perseri i ruaj sepse floku eshte i pajete dhe nuk rigjenerohet vet. Sekreti im eshte qe e dua flokun dhe kujdesem gjithmone. Te gjitha ju vajza qe keni floke te demtuar,te holle, jo te shkrifet etj, thjesht trajtojini me dashuri, mundohuni te jeni te hidratuara, mos I lani shpesh dhe do shikoni permiresim.
Te fotoja e pare i kam shtrire me pjaster, tek e dyta sa i kam lare. Floket ndryshojne nga dita ne dite si dhe nga gjendja e trupit. Kjo eshte pjastra qe perdor, qeramike.(shikoni ne koment)
Faleminderit. (Nga USA)🌾 #gjithckambiflokethairstyleeri
🌾Pershendetje Eri dhe vajzat e faqes, keto jane floket e mi. I dua shume floket dhe i trajtoj shume mire. Perdor ndonjehere veze te rrahur me vaj ulliri dhe mjalt shume cilesor. I laj me shampo Herbal Essences dhe nuk perdor balsam. Pas larje perdor vaj argani (Argan oil of Morocco), kryesisht ne fundet e flokut. Mundohem mos t'i laj shpesh dhe nuk perdor shpesh tharese apo pjaster. I mbaj gjithmone gershet dhe nuk I kap me llastik lart sepse ngaterrohen dhe acarohen. Asnjehere nuk i kam lyer. Kur eshte ftohte gjithmone i ruaj, i bej gershet dhe I ve poshte xhupit, kur eshte vape perseri i ruaj sepse floku eshte i pajete dhe nuk rigjenerohet vet. Sekreti im eshte qe e dua flokun dhe kujdesem gjithmone. Te gjitha ju vajza qe keni floke te demtuar,te holle, jo te shkrifet etj, thjesht trajtojini me dashuri, mundohuni te jeni te hidratuara, mos I lani shpesh dhe do shikoni permiresim. Te fotoja e pare i kam shtrire me pjaster, tek e dyta sa i kam lare. Floket ndryshojne nga dita ne dite si dhe nga gjendja e trupit. Kjo eshte pjastra qe perdor, qeramike.(shikoni ne koment) Faleminderit. (Nga USA)🌾 #gjithckambiflokethairstyleeri 
E di qe duket e pabesueshme por eshte e povuar nga vet drejtuesja e nje siti shum te ndjekur ne Amerike ! (shikoni foton)
Si te rrisni floket tuaja 3-4 cm .
Se pari do t'ju duhet nje kupe qelqi per mikrovale dhe gjithashtu vaj ulliri 
Vendosni vajin e ullirit ne mikrovale dhe ngroheni per 10 sekonda ose me pak ( sigurohuni qe vaji te jete i vaket jo i nxehte sepse nqs eshte shume i nxehte shkakton renie flokeve ) 
Me pas aplikojeni vajin e ullirit qe nga rrenja deri te majat e flokeve 
Kjo tingellon qesharake por pas kesaj duhet te qendroni kokeposhte per 4 minuta .
Pas ketyre 4 minutave uluni dhe mbajeni vajin e ullirit ne floke per dy ore . Me pas lani floket si zakonisht 
Nqs e beni kete maske 2 here per 1 jave floket tuaj do te rriten 
p.s ju keshilloj qe ngrohjen e vajit ta kryeni ne banjo maria eshte me e shendetshme kjo menyre per floket. Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
E di qe duket e pabesueshme por eshte e povuar nga vet drejtuesja e nje siti shum te ndjekur ne Amerike ! (shikoni foton) Si te rrisni floket tuaja 3-4 cm . Se pari do t'ju duhet nje kupe qelqi per mikrovale dhe gjithashtu vaj ulliri Vendosni vajin e ullirit ne mikrovale dhe ngroheni per 10 sekonda ose me pak ( sigurohuni qe vaji te jete i vaket jo i nxehte sepse nqs eshte shume i nxehte shkakton renie flokeve ) Me pas aplikojeni vajin e ullirit qe nga rrenja deri te majat e flokeve Kjo tingellon qesharake por pas kesaj duhet te qendroni kokeposhte per 4 minuta . Pas ketyre 4 minutave uluni dhe mbajeni vajin e ullirit ne floke per dy ore . Me pas lani floket si zakonisht Nqs e beni kete maske 2 here per 1 jave floket tuaj do te rriten p.s ju keshilloj qe ngrohjen e vajit ta kryeni ne banjo maria eshte me e shendetshme kjo menyre per floket. Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj.
Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare.
Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle
Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj. Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare. Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri 
Si te pergatisim ne kushte shtepie balsam per buzet:
Ne nje ene hidhni: 1/3 dylle blete,1/4 vaj kokosi (ose ulliri extra te virgjer) dhe nje luge mjalte.Lereni ne flake te ulet per 15 min(banjo maria) .Perziejini te gjitha derisa te krijohet nje mase homogjene. Hidheni ate me nje kuti te vogel dhe me pas vendoseni ne frigorifer per 1-2 ore.
Gjat dimrit te ftohte buzet shpesh thahen,cahen dhe plasariten,ju tani me e dini cfare duhet te pergatisni ☺️ Per nje zbutes buzesh te forte, shtoni pak me teper dyll blete. Per nje zbutes buzesh te bute , shtoni me ️shume mjalte dhe pak vaj ulliri ose vaj bajame .
Pergatiti : GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI
#gjithckambiflokethairstyleeri
Si te pergatisim ne kushte shtepie balsam per buzet: Ne nje ene hidhni: 1/3 dylle blete,1/4 vaj kokosi (ose ulliri extra te virgjer) dhe nje luge mjalte.Lereni ne flake te ulet per 15 min(banjo maria) .Perziejini te gjitha derisa te krijohet nje mase homogjene. Hidheni ate me nje kuti te vogel dhe me pas vendoseni ne frigorifer per 1-2 ore. Gjat dimrit te ftohte buzet shpesh thahen,cahen dhe plasariten,ju tani me e dini cfare duhet te pergatisni ☺️ Per nje zbutes buzesh te forte, shtoni pak me teper dyll blete. Per nje zbutes buzesh te bute , shtoni me ️shume mjalte dhe pak vaj ulliri ose vaj bajame . Pergatiti : GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri 
Tonik per floke te forte dhe me shkelqim. 
Nevojitet:
- 2 luge majdanoz -1 / 2 filxhan me rozmarinë
-500 ml uje
Pergatitja: vendosni ne zjar ujin siper shtoni bimet ,lereni te zieje per 20 min,pasi te ftohet futeni me nje kavanoz qelqi
Aplikimi: pasi te lani floket me shampo shpelani me kete tonik dhe mbeshtillni koken me nje peshqir te ngrohte ,me pas thani floket ,mos e shperlani me. Kete tonik perdoreni nje here ne jave .
Te mirat : 
Rozmarina forcon dhe thekson me shume nuancen ne floke. Majdanozi ben qe floket te kene shume shkelqim dhe mbron floket nga parazitet.
Pergatiti GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri
Tonik per floke te forte dhe me shkelqim. Nevojitet: - 2 luge majdanoz -1 / 2 filxhan me rozmarinë -500 ml uje Pergatitja: vendosni ne zjar ujin siper shtoni bimet ,lereni te zieje per 20 min,pasi te ftohet futeni me nje kavanoz qelqi Aplikimi: pasi te lani floket me shampo shpelani me kete tonik dhe mbeshtillni koken me nje peshqir te ngrohte ,me pas thani floket ,mos e shperlani me. Kete tonik perdoreni nje here ne jave . Te mirat : Rozmarina forcon dhe thekson me shume nuancen ne floke. Majdanozi ben qe floket te kene shume shkelqim dhe mbron floket nga parazitet. Pergatiti GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri 
Elasticiteti i lekures vjen nga fibrat e kolagjenit qe formohet ne shtresat e lekures
Sa me elastike te jete lekura e fytyres aq me e re duket .
Per te stimuluar elasticitetin duhet qe te bejme shplarje te shpeshta te fytyres nje here me uje te ngrohte nje here me uje te ftohte , gje te cilen duhet ta perserisim disa here.#gjithckambiflokethairstyleeri
Elasticiteti i lekures vjen nga fibrat e kolagjenit qe formohet ne shtresat e lekures Sa me elastike te jete lekura e fytyres aq me e re duket . Per te stimuluar elasticitetin duhet qe te bejme shplarje te shpeshta te fytyres nje here me uje te ngrohte nje here me uje te ftohte , gje te cilen duhet ta perserisim disa here.#gjithckambiflokethairstyleeri 
Maske me manderine dhe kos.
Përbërësit për realizimin e kësaj maske natyrale 
gjenden lehtësisht në shtëpitë tuaja, 
lëngu i nje kokrre manderine dhe nje luge (caji) kos natyral. 
Në një enë hidhni kosin dhe shtrydhni manderinen.
Përziejini mirë për disa minuta.
Më pas aplikoni masken e përftuar në fytyrë. 
Mbajeni në qetësi për rreth 15-20 minuta,lani fytyrën me ujë të vakët,
 fshihni me peshqir dhe aplikoni një krem hidratues.
Kjo maskë për fytyrë është një bekim i vërtetë
 në dimër kundër lëkurë të thatë.
Pergatiti.GJTHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri
Maske me manderine dhe kos. Përbërësit për realizimin e kësaj maske natyrale gjenden lehtësisht në shtëpitë tuaja, lëngu i nje kokrre manderine dhe nje luge (caji) kos natyral. Në një enë hidhni kosin dhe shtrydhni manderinen. Përziejini mirë për disa minuta. Më pas aplikoni masken e përftuar në fytyrë. Mbajeni në qetësi për rreth 15-20 minuta,lani fytyrën me ujë të vakët, fshihni me peshqir dhe aplikoni një krem hidratues. Kjo maskë për fytyrë është një bekim i vërtetë në dimër kundër lëkurë të thatë. Pergatiti.GJTHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendendetje Eri ky eshte rezultati i flokeve te mia nga keshillat e tua ☺️️ka 8 muaj qe aplikoj dy maska nje here ne jave. Lengun e qepes +mjalte ne rrenje dhe vaj ulliri+ veze ne gjatesine e flokeve. Faleminderit juve për keshillat❤
Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje here ne jave.
Pergatiti GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendendetje Eri ky eshte rezultati i flokeve te mia nga keshillat e tua ☺️️ka 8 muaj qe aplikoj dy maska nje here ne jave. Lengun e qepes +mjalte ne rrenje dhe vaj ulliri+ veze ne gjatesine e flokeve. Faleminderit juve për keshillat❤ Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje here ne jave. Pergatiti GJITHCKA MBI FLOKET HAIR STYLE ERI#gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje Eri.Keto jane floket e mi ☺️Prej tre muaj, ️dy here ne jave aplikoj rregullishte vaj ulliri bio te paster 100% te perzier me te verdhen e vezes duke e mbajtur 1.30-2 ore. Ua keshilloj te gjithe vajzave qe kan probleme me kacurrelin si pasoje e bojrave qe kan perdorur .Un kisha probleme por mu rikthye kacurreli dhe mu zgjat kjo edhe fal kena-se zeze qe perdora. 😊#gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendetje Eri.Keto jane floket e mi ☺️Prej tre muaj, ️dy here ne jave aplikoj rregullishte vaj ulliri bio te paster 100% te perzier me te verdhen e vezes duke e mbajtur 1.30-2 ore. Ua keshilloj te gjithe vajzave qe kan probleme me kacurrelin si pasoje e bojrave qe kan perdorur .Un kisha probleme por mu rikthye kacurreli dhe mu zgjat kjo edhe fal kena-se zeze qe perdora. 😊#gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje Eri .
Para disa kohesh kam aplikuar balsam ne kushte shtepie ne floket e mi,me ka pelqyer shume . Tani nuk e perdor me pasi floket i kam te shendetshem 
Ne fytyre aplikoj receten me tranguj dhe kos , gjithashtu e lyej shpesh here fytyren me levozhgen e bananes ( ushqen lekuren) 
Faleminderit shume per recetat.
Si te pergatisim balsam per floket ne kushte shtepie ! 
Nevojiten: -1 banane -1 filnxhan (kafeje) qumesht -1 luge gjelle vaj sipas llojit te flokeve :bajamesh -per ato qe kane floke te thate ,lajthie ose borziloku- per ato qe kane floke me yndyre ,vaj kamomili-per ato qe kane lekuren e ndjeshme ,rozmarine -per te gjithe llojet e flokut, hidhni dhe nje maje luge te vogel spece djeges ndihmon per ato qe vuajne kundra renjes se flokeve . 
Pergatitja: shtypni mire bananen shtoni qumeshtin dhe vajrat sipas llojit te flokut, perzieni derisa te formohet nje mase homogjene, krihni floket me kreher, aplikojeni ne floke te lagur(ne menyre qe te mos mbese ne floke bananja) ne gjithe gjatesine ,mbeshtilleni koken me qese lereni 30 min pastaj lani floket me shampo.
Floket do te jene me te ushqyer, me te shendetshem ️dhe do te krihen me lehte ☺️
Pergatiti :gjithcka mbi floket hair style eri #gjithckambiflokethairstyleeri
Pershendetje Eri . Para disa kohesh kam aplikuar balsam ne kushte shtepie ne floket e mi,me ka pelqyer shume . Tani nuk e perdor me pasi floket i kam te shendetshem Ne fytyre aplikoj receten me tranguj dhe kos , gjithashtu e lyej shpesh here fytyren me levozhgen e bananes ( ushqen lekuren) Faleminderit shume per recetat. Si te pergatisim balsam per floket ne kushte shtepie ! Nevojiten: -1 banane -1 filnxhan (kafeje) qumesht -1 luge gjelle vaj sipas llojit te flokeve :bajamesh -per ato qe kane floke te thate ,lajthie ose borziloku- per ato qe kane floke me yndyre ,vaj kamomili-per ato qe kane lekuren e ndjeshme ,rozmarine -per te gjithe llojet e flokut, hidhni dhe nje maje luge te vogel spece djeges ndihmon per ato qe vuajne kundra renjes se flokeve . Pergatitja: shtypni mire bananen shtoni qumeshtin dhe vajrat sipas llojit te flokut, perzieni derisa te formohet nje mase homogjene, krihni floket me kreher, aplikojeni ne floke te lagur(ne menyre qe te mos mbese ne floke bananja) ne gjithe gjatesine ,mbeshtilleni koken me qese lereni 30 min pastaj lani floket me shampo. Floket do te jene me te ushqyer, me te shendetshem ️dhe do te krihen me lehte ☺️ Pergatiti :gjithcka mbi floket hair style eri #gjithckambiflokethairstyleeri