an online Instagram web viewer
  • alininbeslenmecantasi
    Öykü Şahin
    @alininbeslenmecantasi

Images by alininbeslenmecantasi

Günaydın arkadaşlar!🌼 Bugün #alininbeslenmecantasi 'nda pırasalı ve kıymalı ketojenik börek ((tarif @badeninsekeri 'ne ait (Sıla sevgiler🌸)bu şekilde Google'da aratırsanız bulursunuz)), haşlanmış brokoli, nar&ahududu ve #greenjuice vardı.

Evde badem sütü eksik olmadığı için badem unumuz da eksik olmuyor hâliyle ve bu börek bu unları değerlendirmek için gerçekten güzel bir seçenek. Bu sefer kendim de yiyebileyim diye (maya ve süt ürünleri tüketmek istemediğimden) tarifteki dil peyniri yerine vegan peynirle denedim ve aynı sonucu elde ettim. Benim için de iyi bir sporcu yemeği/ atıştırmalığı oldu.
Günaydın arkadaşlar!🌼 Bugün #alininbeslenmecantasi  'nda pırasalı ve kıymalı ketojenik börek ((tarif @badeninsekeri 'ne ait (Sıla sevgiler🌸)bu şekilde Google'da aratırsanız bulursunuz)), haşlanmış brokoli, nar&ahududu ve #greenjuice  vardı. Evde badem sütü eksik olmadığı için badem unumuz da eksik olmuyor hâliyle ve bu börek bu unları değerlendirmek için gerçekten güzel bir seçenek. Bu sefer kendim de yiyebileyim diye (maya ve süt ürünleri tüketmek istemediğimden) tarifteki dil peyniri yerine vegan peynirle denedim ve aynı sonucu elde ettim. Benim için de iyi bir sporcu yemeği/ atıştırmalığı oldu.
Günaydın!🌼
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün zeytinyağlı yaprak sarması, haşlanmış brokoli, nar&taze antep fıstığı ve mandalina vardı.
Günaydın!🌼 #alininbeslenmecantasi  'nda bugün zeytinyağlı yaprak sarması, haşlanmış brokoli, nar&taze antep fıstığı ve mandalina vardı.
Günaydın ve iyi haftalar arkadaşlar!
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün hindistan cevizi unlu pankek, üzüm&nar&ahududu&çilekten oluşan karışık meyve, taze ceviz ve badem&hindistan cevizi sütlü smoothie vardı.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pankek için 3 yumurta, 3 yemek kaşığı h.cevizi yağı, 3 yemek kaşığı h.cevizi sütü, 3 yemek kaşığı h.cevizi unu, 2 yemek kaşığı akçaağaç şurubu veya başka bir sıvı doğal tatlandırıcı, 1/2 tatlı kaşığı tuz, 1/4 tatlı kaşığı karbonatı 'blender'da çekip, kıvamın azıcık koyulaşması için 5 dk. bekletip, yağlanmış tavada arkalı önlü pişiriyoruz.
Günaydın ve iyi haftalar arkadaşlar! #alininbeslenmecantasi  'nda bugün hindistan cevizi unlu pankek, üzüm&nar&ahududu&çilekten oluşan karışık meyve, taze ceviz ve badem&hindistan cevizi sütlü smoothie vardı. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Pankek için 3 yumurta, 3 yemek kaşığı h.cevizi yağı, 3 yemek kaşığı h.cevizi sütü, 3 yemek kaşığı h.cevizi unu, 2 yemek kaşığı akçaağaç şurubu veya başka bir sıvı doğal tatlandırıcı, 1/2 tatlı kaşığı tuz, 1/4 tatlı kaşığı karbonatı 'blender'da çekip, kıvamın azıcık koyulaşması için 5 dk. bekletip, yağlanmış tavada arkalı önlü pişiriyoruz.
Günaydın!
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün ıspanaklı yumurta, nar, ballı taze antep fıstığı ve #greenjuice vardı.
Günaydın!☘️
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün etli yaprak sarması, yoğurt, kakaolu paleo kek, taze ceviz&antep fıstığı, çilek ve portakal suyu vardı.

Fotoğraftaki Saftirik serisi Ali'nin yine çok severek okuduğu serilerden biri oldu. İlk dördünü bitirince bugün bana kalanını sipariş verdi.
Vahşiler Futbol Takımı, Levent ve 
Pıtırcık serileri ve Roald Dahl'ın birçok kitabı Ali'nin en severek okuduklarından oldu şimdiye kadar. Sizin çocuklarınızın da okuduğu, sevdiği seriler ve/veya kitaplar varsa ve yorum olarak yazarsanız, bugün kitapçıya gittiğimde incelerim.
Günaydın!☘️ #alininbeslenmecantasi  'nda bugün etli yaprak sarması, yoğurt, kakaolu paleo kek, taze ceviz&antep fıstığı, çilek ve portakal suyu vardı. Fotoğraftaki Saftirik serisi Ali'nin yine çok severek okuduğu serilerden biri oldu. İlk dördünü bitirince bugün bana kalanını sipariş verdi. Vahşiler Futbol Takımı, Levent ve Pıtırcık serileri ve Roald Dahl'ın birçok kitabı Ali'nin en severek okuduklarından oldu şimdiye kadar. Sizin çocuklarınızın da okuduğu, sevdiği seriler ve/veya kitaplar varsa ve yorum olarak yazarsanız, bugün kitapçıya gittiğimde incelerim.
Hepinize iyi haftalar arkadaşlar!
Bugün #alininbeslenmecantasi 'nda hindistan cevizi unlu kakaolu kek, kekin üzerine sürerek yemesi için kaju kreması, böğürtlen&ahududu ve portakal suyu vardı. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kek için bir kapta 4 yumurta, 1/4 su bardağı z.yağı ve 1/2 su bardağı akçaağaç şurubunu (veya başka bir doğal sıvı tatlandırıcı) çırpıp; diğer bir kapta 1/4 su bardağı h.cevizi unu, 1/4 su bardağı kakao, 1/4 tatlı kaşığı tuz ve 1/2 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp, kuru ve ıslak malzemeleri birleştiriyoruz. Muffin kaplarına paylaştırıp, önceden ısınmış 180 derece fırında 18-20 dk. arası pişiriyoruz.
Kaju kremasına ise Google'a 'minimalist baker cashew cream frosting' yazarak ulaşabilirsiniz.
Hepinize iyi haftalar arkadaşlar! Bugün #alininbeslenmecantasi  'nda hindistan cevizi unlu kakaolu kek, kekin üzerine sürerek yemesi için kaju kreması, böğürtlen&ahududu ve portakal suyu vardı. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Kek için bir kapta 4 yumurta, 1/4 su bardağı z.yağı ve 1/2 su bardağı akçaağaç şurubunu (veya başka bir doğal sıvı tatlandırıcı) çırpıp; diğer bir kapta 1/4 su bardağı h.cevizi unu, 1/4 su bardağı kakao, 1/4 tatlı kaşığı tuz ve 1/2 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp, kuru ve ıslak malzemeleri birleştiriyoruz. Muffin kaplarına paylaştırıp, önceden ısınmış 180 derece fırında 18-20 dk. arası pişiriyoruz. Kaju kremasına ise Google'a 'minimalist baker cashew cream frosting' yazarak ulaşabilirsiniz.
Günaydın arkadaşlar!
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün zeytinyağlı fasulye, pilav, avokado ganajlı #unsuz #sekersiz bir dilim pasta (tarifi annesinin eski paylaşımlarında mevcut🤗), çilek ve #greenjuice vardı.
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün yeşil mercimek çorbası, üzerine zeytin ezmesi sürülmüş karabuğday patlağı, kavun, taze hindistan cevizi ve portakal suyu vardı.
#alininbeslenmecantasi  'nda bugün yeşil mercimek çorbası, üzerine zeytin ezmesi sürülmüş karabuğday patlağı, kavun, taze hindistan cevizi ve portakal suyu vardı.
Soğuk ve karanlık bir Ankara sabahından günaydın arkadaşlar! Saatler bu sene de geri alınmayacağına göre daha karanlık sabahlar bizi bekliyor yine ne yazık ki. Bu yüzden bu fotoğrafları da berbat bir ışıkla çekmek zorunda kalıyorum. Elimden geldiğince aydınlatmaya, renkleriyle oynamaya çalışıyorum ama ancak bu kadar oluyor.
Bugün #alininbeslenmecantasi 'nda bezelye&pilav (ikisini karıştırarak koydum), yoğurt ve böğürtlen&çilek&ahududu vardı.
Soğuk ve karanlık bir Ankara sabahından günaydın arkadaşlar! Saatler bu sene de geri alınmayacağına göre daha karanlık sabahlar bizi bekliyor yine ne yazık ki. Bu yüzden bu fotoğrafları da berbat bir ışıkla çekmek zorunda kalıyorum. Elimden geldiğince aydınlatmaya, renkleriyle oynamaya çalışıyorum ama ancak bu kadar oluyor. Bugün #alininbeslenmecantasi  'nda bezelye&pilav (ikisini karıştırarak koydum), yoğurt ve böğürtlen&çilek&ahududu vardı.
Günaydınlar!☀️
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün tahılsız ekmeğe vegan peynirli tost, badem unlu kabaklı kek, ahududu ve ev yapımı güllü&şeftalili yeşil çay vardı.

Tahılsız ekmeğin ana malzemesi kaju ezmesi ve hindistan cevizi unu. Tam tarife Google'a 'Against all grain scd bread' yazarak ulaşabilirsiniz.
Günaydınlar!☀️ #alininbeslenmecantasi  'nda bugün tahılsız ekmeğe vegan peynirli tost, badem unlu kabaklı kek, ahududu ve ev yapımı güllü&şeftalili yeşil çay vardı. Tahılsız ekmeğin ana malzemesi kaju ezmesi ve hindistan cevizi unu. Tam tarife Google'a 'Against all grain scd bread' yazarak ulaşabilirsiniz.
Günaydın hepinize arkadaşlar!

#alininbeslenmecantasi 'nda bugün üzerine fıstık ezmesi sürülmüş bir dilim ekşi mayalı& organik siyez unlu ekmek, çilek (organik pazarda bulunuyor ve artık son zamanları, alıp dondurmak istiyorsanız kaçırmayın derim), taze ceviz&fıstık ve karadutlu&ahududulu&hurmalı kaju sütü vardı.
Günaydın hepinize arkadaşlar! #alininbeslenmecantasi  'nda bugün üzerine fıstık ezmesi sürülmüş bir dilim ekşi mayalı& organik siyez unlu ekmek, çilek (organik pazarda bulunuyor ve artık son zamanları, alıp dondurmak istiyorsanız kaçırmayın derim), taze ceviz&fıstık ve karadutlu&ahududulu&hurmalı kaju sütü vardı.
Hepinize günaydın!
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün zeytinyağlı fasulye, kabaklı kek (tarifi ve yapılışını gösteren video Youtube kanalım 'Öykü'yle fit taze sağlıklı'da mevcut), üzüm, taze ceviz&fıstık ve kara lahana&ananas&elma&limon&kereviz sapından oluşan #greenjuice vardı.🍃
Hepinize günaydın! #alininbeslenmecantasi  'nda bugün zeytinyağlı fasulye, kabaklı kek (tarifi ve yapılışını gösteren video Youtube kanalım 'Öykü'yle fit taze sağlıklı'da mevcut), üzüm, taze ceviz&fıstık ve kara lahana&ananas&elma&limon&kereviz sapından oluşan #greenjuice  vardı.🍃
Günaydın arkadaşlar! Hepinize iyi haftalar!🙋 #alininbeslenmecantasi 'nda bugün üzerine ev yapımı çikolatalı fındık ezmesi sürülmüş bir dilim organik siyez unlu&ekşi mayalı ekmek, haşlanmış mısır, üzüm, taze ceviz ve muzlu&hurmalı&tarçınlı badem sütü vardı.

Fındık ezmesinin yapılışını daha önce Youtube kanalım ''Öykü'yle fit taze sağlıklı''da paylaşmıştım.
Günaydın arkadaşlar! Hepinize iyi haftalar!🙋 #alininbeslenmecantasi  'nda bugün üzerine ev yapımı çikolatalı fındık ezmesi sürülmüş bir dilim organik siyez unlu&ekşi mayalı ekmek, haşlanmış mısır, üzüm, taze ceviz ve muzlu&hurmalı&tarçınlı badem sütü vardı. Fındık ezmesinin yapılışını daha önce Youtube kanalım ''Öykü'yle fit taze sağlıklı''da paylaşmıştım.
Günaydın arkadaşlar!

Bugün #alininbeslenmecantasi 'nda ana yemek olarak hamburger vardı. 'Yancı'lar ise dünkünün aynısı: Taze antep fıstığı+çilek+ ahududu.
Ve yanında bir şişe #greenjuice 🌿🍃 Organik siyez unlu&ekşi mayalı hamburger ekmeğini ise organik pazardan alıyorum.
Günaydın arkadaşlar! Bugün #alininbeslenmecantasi  'nda ana yemek olarak hamburger vardı. 'Yancı'lar ise dünkünün aynısı: Taze antep fıstığı+çilek+ ahududu. Ve yanında bir şişe #greenjuice  🌿🍃 Organik siyez unlu&ekşi mayalı hamburger ekmeğini ise organik pazardan alıyorum.
Hepinize günaydın arkadaşlar!

İşte karşınızda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk #alininbeslenmecantasi ! 
Bugün bu çantada ekstradan fırınlanmış zeytinyağlı biber dolması, salata, taze antep fıstığı, çilek, ahududu ve kara lahana+ananas+elma+limonlu #greenjuice vardı.

Beslenme çantasının yanındaki kitap, 13 kitaplık Vahşiler Futbol Takımı serisinin ilki. Futbola meraklı çocuklara Aliş'in tavsiyesidir.⚽️
Hepinize günaydın arkadaşlar! İşte karşınızda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk #alininbeslenmecantasi  ! Bugün bu çantada ekstradan fırınlanmış zeytinyağlı biber dolması, salata, taze antep fıstığı, çilek, ahududu ve kara lahana+ananas+elma+limonlu #greenjuice  vardı. Beslenme çantasının yanındaki kitap, 13 kitaplık Vahşiler Futbol Takımı serisinin ilki. Futbola meraklı çocuklara Aliş'in tavsiyesidir.⚽️
Evet, bugün ikinci dönemin başlamasıyla beraber 'back to reality' gerçeğini iyice kabullendim artık👊😄 Yeni döneme #rawvegan bir menüyle başladık: Vanilyalı&Hindistan cevizi kremalı ve çikolata ganajlı tart, nar, portakal, ıspanak+maydanoz+elma+ananaslı #greenjuice ve meyve saati için muz.

Bu tartı ilk kez Eren bana doğum günümde yapmıştı ve yiyen herkes bayılmıştı. Nasıl nefis bir tart oluyor gerçekten, anlatamam! 👌Bu kadar nefis bir şeyin içinde suçluluk duymayı gerektirmeyecek hiçbir şey olmadığını bilince de alınan haz ikiye katlanıyor tabii. Çikolata ganajı avokadolu, ara kremasında da kaju ve hindistan cevizi var.
Evet, bugün ikinci dönemin başlamasıyla beraber 'back to reality' gerçeğini iyice kabullendim artık👊😄 Yeni döneme #rawvegan  bir menüyle başladık: Vanilyalı&Hindistan cevizi kremalı ve çikolata ganajlı tart, nar, portakal, ıspanak+maydanoz+elma+ananaslı #greenjuice  ve meyve saati için muz. Bu tartı ilk kez Eren bana doğum günümde yapmıştı ve yiyen herkes bayılmıştı. Nasıl nefis bir tart oluyor gerçekten, anlatamam! 👌Bu kadar nefis bir şeyin içinde suçluluk duymayı gerektirmeyecek hiçbir şey olmadığını bilince de alınan haz ikiye katlanıyor tabii. Çikolata ganajı avokadolu, ara kremasında da kaju ve hindistan cevizi var.
#alininbeslenmecantasi 'nda bugün tahılsız ekmekten kaşarlı tost, haşlanmış mor karnabahar ve piramit karnabahar (bunları bu hafta ilk kez aldık organik pazardan), tahin-pekmez, elma ve ıspanak+ananas+limon+elmalı yeşil içeceği vardı.
#alininbeslenmecantasi  'nda bugün tahılsız ekmekten kaşarlı tost, haşlanmış mor karnabahar ve piramit karnabahar (bunları bu hafta ilk kez aldık organik pazardan), tahin-pekmez, elma ve ıspanak+ananas+limon+elmalı yeşil içeceği vardı.
Bugün #alininbeslenmecantasi 'nda zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı yaprak sarması, kuru dut, antep fıstığı, portakal ve klâsik yeşil içeceğimizi muzla blenderdan geçirerek yaptığım smoothie vardı.
Bugün #alininbeslenmecantasi  'nda zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı yaprak sarması, kuru dut, antep fıstığı, portakal ve klâsik yeşil içeceğimizi muzla blenderdan geçirerek yaptığım smoothie vardı.