an online Instagram web viewer
 • cimenhulyabudak
  ÇimenHülyaBudak
  @cimenhulyabudak

Images by cimenhulyabudak

Lezzetli eğlenceli bir kahvaltılık. Pesto Sos nasıl yapılır..
Youtube kanalımda izleyebilirsiniz..
youtube.com/CimenHulya

#pestosos #sos  #kahvaltılık #lezzet #forbreakfast  #breakfast #youtube #cimenhulya
Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içerisindeki antioksidanlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıfğını önlüyor. Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidan maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemik dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi. Afiyetler olsun:)
Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içerisindeki antioksidanlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıfğını önlüyor. Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidan maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemik dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi. Afiyetler olsun:)
Elinizde bir dilim ekmek ve bir kavanoz reçel var. Ne yaparsınız? Siz harika bir kahvaltının son noktasını hazırladığınız o reçelli ekmekle yapadurun, sanatçı Chloe Wise, onları lüks çantalar haline getiriyor!
Elinizde bir dilim ekmek ve bir kavanoz reçel var. Ne yaparsınız? Siz harika bir kahvaltının son noktasını hazırladığınız o reçelli ekmekle yapadurun, sanatçı Chloe Wise, onları lüks çantalar haline getiriyor!
Havalar hep yağmurlu... Mutlu akşamlar:)
Havalar hep yağmurlu... Mutlu akşamlar:)
Görünüş olarak cevize benzeyen, ama içinde ceviz olmayan süpriz kurabiye tarifi ile karşınızdayım. Kurabiyeye ceviz şekli verebilmek için hiç bir silikon kalıp yada elektirikli bir alet kullanmadan, sadece ceviz kabuklarını kalıp olarak kullanarak yaptığım bu kurabiyeleri beğeneceğinize eminim. Kanalıma abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayın. #Ceviz #kurabiye #elyapımı #sendeyap
Görünüş olarak cevize benzeyen, ama içinde ceviz olmayan süpriz kurabiye tarifi ile karşınızdayım. Kurabiyeye ceviz şekli verebilmek için hiç bir silikon kalıp yada elektirikli bir alet kullanmadan, sadece ceviz kabuklarını kalıp olarak kullanarak yaptığım bu kurabiyeleri beğeneceğinize eminim. Kanalıma abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayın. #Ceviz  #kurabiye  #elyapımı  #sendeyap 
Görünüş olarak cevize benzeyen , ama içinde ceviz olmayan süpriz kurabiye tarifi ile karşınızdayım. Kurabiyeye ceviz şekli verebilmek için hiç bir silikon kalıp yada elektirikli bir alet kullanmadan, sadece ceviz kabuklarını kalıp olarak kullanarak yaptığım bu kurabiyeleri beğeneceğinize eminim. Kanalıma abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayın..
youtube.com/CimenHulya
#kurabiye #ceviz #sendeyap #pratik #süpriz #çay saati #pasta #kek #cake
Görünüş olarak cevize benzeyen , ama içinde ceviz olmayan süpriz kurabiye tarifi ile karşınızdayım. Kurabiyeye ceviz şekli verebilmek için hiç bir silikon kalıp yada elektirikli bir alet kullanmadan, sadece ceviz kabuklarını kalıp olarak kullanarak yaptığım bu kurabiyeleri beğeneceğinize eminim. Kanalıma abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayın.. youtube.com/CimenHulya #kurabiye  #ceviz  #sendeyap  #pratik  #süpriz  #çay  saati #pasta  #kek  #cake 
Fransız oje pek çoğumuz tarafından beğenmemize rağmen evde kendi başımıza uygulayamadığımız bir teknik. 
Bu videomda sizlere en pratik yöntemle kusursuz french yapabilmeyi gösteriyorum. Ben beğendim ve severek kullanıyorum. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayınız.
Youtube.com/CimenHulya
#french #oje #manikür #manicure #hommade #teknik #bakım #makyaj #pratik #nail
Fransız oje pek çoğumuz tarafından beğenmemize rağmen evde kendi başımıza uygulayamadığımız bir teknik. Bu videomda sizlere en pratik yöntemle kusursuz french yapabilmeyi gösteriyorum. Ben beğendim ve severek kullanıyorum. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Abone olmayı ve videolarımı beğenmeyi unutmayınız. Youtube.com/CimenHulya #french  #oje  #manikür  #manicure  #hommade  #teknik  #bakım  #makyaj  #pratik  #nail 
Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.  Franklin ROOSEVELT (ABD başkanı) 
Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.
Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933
Saygı, rahmet ve özlemle ruhun şad olsun Atam...
Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.  Franklin ROOSEVELT (ABD başkanı)  Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir. Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933 Saygı, rahmet ve özlemle ruhun şad olsun Atam...
Her zaman sana yakın olan insanlar için büyü ol, gülümseme ol, Işık ol, mutlu ol, renk ol... Her şey siyah ve beyaz olsa bile....
Alessia s. Lorenzi
Her zaman sana yakın olan insanlar için büyü ol, gülümseme ol, Işık ol, mutlu ol, renk ol... Her şey siyah ve beyaz olsa bile.... Alessia s. Lorenzi
Kasım Ayında Gidebileceğiniz 10 Sergi 
Sırasıyla;
1. Cern Modern, Ankara
Yaşayan 100 büyük dahi arasında gösterilen modernist ressam ''Ivan Marchuk'' eserlerinden oluşan sergi, 19 Kasım gününe kadar Cer Modern' de görülebilir.
2. Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul ''Orhan Önal'' Karikatürleri sergisi, 21 Kasım'a kadar açık olacak. Çizimlerinde lise yıllarında başlayan sanatın eğlenceli olduğu düşündüren karikatürlerinden oluşuyor.
3. İşveren Salt Galata, İstanbul
''İşveren Sergisi"" 1930-2010 yılları arasında Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul' da mimar ve İşveren arasındaki ilişkiyi irdeliyor.
4. Ekol Sanat Galerisi, İzmir
Büyülü Çarklar Sergisi müzisyen kimligi ile tanınan Arkın Ilıcalı ( Mercan Dede ) eserlerinde, yaşamın dönüşümü, insanın değişimi gibi konuları resmetmiş.
5. Crumpled & Tossed Away, Galeri Nev, İstanbul
''Seyhan Topuz'un '' soyut formlara getirdiği yorumlar boşluk, denge gibi öğelere verdiği önem eserlerinde öne çıkıyor.
6. Bisikletin 200 Yıllık Yolculuğu, Rahmi Koç Müzesi, Istanbul
9 Aralık' a kadar ziyaret edilebilir. Sergide bisikletin icadından bu yana gelişimi kadar ana hatlarının değişmemesi görülebilir.
7. Cosmos, PG Art Gallery, Istanbul 
Beymen Zorlu' da görülebilir. Uzayın sonsuzlugundan yola çıkarak ''Ötesi neresi'' sorusuna cevap arayan sergide heykel, animasyon, foroğraf ve yağlıboya gibi farklı çalışmalardan oluşuyor.
8. Komşuya Davet, Galeri 77 İstanbul,
21 sanatçıan oluşan karma sergide hayatın devam eden değişimini, komşuluk ilişkilerini yerel ve mekansal olarak komşunun gözünden sunuyor.
9. Arkas Koleksiyonu'ndan Su Manzaralı, Arkas Kültür Sanat, İzmir 
Büyük kısmı ilk kez sergilenen 90 eser, 150 yılda değişen sanat akımları izlenebilir.
10. Sanatsal Müdahaleler, Karbon Gallery, Istanbul
Sergide özgürlük kavramları vurgulanırken, yeni yapıtlar yaratarak her eserin bambaşka şekle bürünmesi de görülebilir.
Kasım Ayında Gidebileceğiniz 10 Sergi Sırasıyla; 1. Cern Modern, Ankara Yaşayan 100 büyük dahi arasında gösterilen modernist ressam ''Ivan Marchuk'' eserlerinden oluşan sergi, 19 Kasım gününe kadar Cer Modern' de görülebilir. 2. Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul ''Orhan Önal'' Karikatürleri sergisi, 21 Kasım'a kadar açık olacak. Çizimlerinde lise yıllarında başlayan sanatın eğlenceli olduğu düşündüren karikatürlerinden oluşuyor. 3. İşveren Salt Galata, İstanbul ''İşveren Sergisi"" 1930-2010 yılları arasında Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul' da mimar ve İşveren arasındaki ilişkiyi irdeliyor. 4. Ekol Sanat Galerisi, İzmir Büyülü Çarklar Sergisi müzisyen kimligi ile tanınan Arkın Ilıcalı ( Mercan Dede ) eserlerinde, yaşamın dönüşümü, insanın değişimi gibi konuları resmetmiş. 5. Crumpled & Tossed Away, Galeri Nev, İstanbul ''Seyhan Topuz'un '' soyut formlara getirdiği yorumlar boşluk, denge gibi öğelere verdiği önem eserlerinde öne çıkıyor. 6. Bisikletin 200 Yıllık Yolculuğu, Rahmi Koç Müzesi, Istanbul 9 Aralık' a kadar ziyaret edilebilir. Sergide bisikletin icadından bu yana gelişimi kadar ana hatlarının değişmemesi görülebilir. 7. Cosmos, PG Art Gallery, Istanbul Beymen Zorlu' da görülebilir. Uzayın sonsuzlugundan yola çıkarak ''Ötesi neresi'' sorusuna cevap arayan sergide heykel, animasyon, foroğraf ve yağlıboya gibi farklı çalışmalardan oluşuyor. 8. Komşuya Davet, Galeri 77 İstanbul, 21 sanatçıan oluşan karma sergide hayatın devam eden değişimini, komşuluk ilişkilerini yerel ve mekansal olarak komşunun gözünden sunuyor. 9. Arkas Koleksiyonu'ndan Su Manzaralı, Arkas Kültür Sanat, İzmir Büyük kısmı ilk kez sergilenen 90 eser, 150 yılda değişen sanat akımları izlenebilir. 10. Sanatsal Müdahaleler, Karbon Gallery, Istanbul Sergide özgürlük kavramları vurgulanırken, yeni yapıtlar yaratarak her eserin bambaşka şekle bürünmesi de görülebilir.
Hakiki ev yapımı sarı kantaron yağı. Faydalarını duyunca şaşıracaksınız. Nasıl yapıldığı ve nerelerde kullanıldığını Youtube kanalımda izleyebilirsiniz.
Youtube.com/CimenHulya
#sarıkantaron #yağ #sağlık #güzellik #bakım #cilt #kendinyap #evyapımı
Pesto sos kahvaltida, makarna, balik ve tavuk yemeklerinizin yaninda vazgecemlyeceginiz bir sos. Pesto aslında ezmek anlamına gelen ve malzemelerin metal ve otomatik alet yerine bir mermer veya tahta havanda ezilerek yapılması anlamına geliyor. Youtube kanalımda izleyebilirsiniz #Youtube #CimenHulya #İtalya #Makarna #Sos #Et #Balık #Tavuk #Kahvaltı #Dipsos #Sandviç #Kanepe #Yummy
CUMHURİYETİMİZİN 94.YILI KUTLU OLSUN. 
Cumhuriyeti bizlere armağan eden,
 tarihte eşi görülmemiş bir kurtuluş mücadelesini tüm dünyaya kanıtlayan, Türk Ordusunun dahi Başkumandanı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına rahmet, minnet, saygı ve duâ ile anıyorum.
CUMHURİYETİMİZİN 94.YILI KUTLU OLSUN. Cumhuriyeti bizlere armağan eden, tarihte eşi görülmemiş bir kurtuluş mücadelesini tüm dünyaya kanıtlayan, Türk Ordusunun dahi Başkumandanı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına rahmet, minnet, saygı ve duâ ile anıyorum.
Yağlı Domatesli Biber Turşusu - Kahvaltılık Turşu
Kış aylarına yaklaştığımız bu günlerde , kahvaltı dahil günün her öğününde tüketebileceğiniz , lezzetli pratik bir turşu tarifi.
youtube kanalımda izleyebilirsiniz
youtube.com/CimenHulya
#turşu #domates #biber #yağlıturşu #kayatuzu #kahvaltılık #pratik #youtube
YouTube Kanal adresimi not alınız. Ziyaret ediniz 😍😍 youtube.com/CimenHulya
YouTube Kanal adresimi not alınız. Ziyaret ediniz 😍😍 youtube.com/CimenHulya
Çıtır Çıtır ÇiBörek..
Haftasonu kahvaltınız için neden olmasın ?
youtube kanalımda tarifi bulacaksınız.. #çiborek #borek #çiğbörek #kahvaltı #haftasonu #breakfast #weekend #youtube