an online Instagram web viewer
  • dytburakalifakioglu
    Diyetisyen Burak Alifakioğlu
    @dytburakalifakioglu

Images by dytburakalifakioglu

İlahi komedyada Dante oburluğu ve aç gözlülüğu 7 büyük günahın 3.sü olarak belirtir, cehenneminin 3. katını oluşturur. 
Aman dikkat edin lütfen 😇
İlahi komedyada Dante oburluğu ve aç gözlülüğu 7 büyük günahın 3.sü olarak belirtir, cehenneminin 3. katını oluşturur. Aman dikkat edin lütfen 😇
Ekmeği mi keselim, makarnayı mı? Hiç mi yemeyelim karbonhidrat grubunu? Zehir midir bu karbonhidratlar? Kilolarımızın suçlusu mu? Çıkaralım diyetimizden? Dövelim mi onları? 
Gördüğünüz şekil beslenme piramitidir. Bölümlerin yüzey alanları aşağı doğru artacak şekilde günlük yenmesi gereken miktarlarla doğru orantılıdır.
Pramitimizde görüldüğü gibi beslenmemizin temelini karbonhidrat grubu oluşturur. Aynı zamanda bu grup enerjimizin temelidir. Hatta o kadar önemlidiir ki -bir örneğin yeteceğini düşünüyorum- beynimiz enerji olarak SADECE glikoz ( karbonhidrat) kullanır.

Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta yiyeceğimiz karbonhidrat çeşididir. Pirinç pilavi, şeker, beyaz ekmek gibi basit karbonhidratlar bir kenarda, Bulgur, tam buğday unundan makarna, tam buğday ekmeği gibi kompleks karbonhidratlar bir kenarda dursun.

Peki biz hangisini  tercih etmeliyiz? 
Basit olanları değil. Bunun nedenine değinecek olursak basit karbonhidratlar glisemik indeksi yüksektir, sindirimi kısa sürer, kan şekerini hızlıca yükseltip hızla düşürür, tokluk sağlamaz sağlasa da etkisi kısa olur. Kompleks karbonhidratlar ise glisemik etkisi düşük, sindirimi uzun sürer, kan şekerini yavaş yükseltir, daha uzun süre tokluk sağlar. 
Kilo vermek uğruna karbonhidratları çöpe atıp, beynimizi bi kenarda bırakıp et yiyin kilo verin, çok protein alın kilo verirsiniz yalanlarına inanıp fütursuzca protein de tüketmeyin, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama günlük 3 porsiyon et gün boyu yeter, abartıp yağlanmayın.

Bakınız; şeker ve yağlar besin pramitimizin en üstünde, bunları yemeyecek miyiz?

Yiyeceğiz, ancak minimum miktarda ve porsiyon ölçülerine dikkat ederek. Fazla kiloların ve sağlıksız hayatın asıl nedeni yediklerinizin ismi değildir, kabullenin.

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Ekmeği mi keselim, makarnayı mı? Hiç mi yemeyelim karbonhidrat grubunu? Zehir midir bu karbonhidratlar? Kilolarımızın suçlusu mu? Çıkaralım diyetimizden? Dövelim mi onları? Gördüğünüz şekil beslenme piramitidir. Bölümlerin yüzey alanları aşağı doğru artacak şekilde günlük yenmesi gereken miktarlarla doğru orantılıdır. Pramitimizde görüldüğü gibi beslenmemizin temelini karbonhidrat grubu oluşturur. Aynı zamanda bu grup enerjimizin temelidir. Hatta o kadar önemlidiir ki -bir örneğin yeteceğini düşünüyorum- beynimiz enerji olarak SADECE glikoz ( karbonhidrat) kullanır. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta yiyeceğimiz karbonhidrat çeşididir. Pirinç pilavi, şeker, beyaz ekmek gibi basit karbonhidratlar bir kenarda, Bulgur, tam buğday unundan makarna, tam buğday ekmeği gibi kompleks karbonhidratlar bir kenarda dursun. Peki biz hangisini tercih etmeliyiz? Basit olanları değil. Bunun nedenine değinecek olursak basit karbonhidratlar glisemik indeksi yüksektir, sindirimi kısa sürer, kan şekerini hızlıca yükseltip hızla düşürür, tokluk sağlamaz sağlasa da etkisi kısa olur. Kompleks karbonhidratlar ise glisemik etkisi düşük, sindirimi uzun sürer, kan şekerini yavaş yükseltir, daha uzun süre tokluk sağlar. Kilo vermek uğruna karbonhidratları çöpe atıp, beynimizi bi kenarda bırakıp et yiyin kilo verin, çok protein alın kilo verirsiniz yalanlarına inanıp fütursuzca protein de tüketmeyin, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama günlük 3 porsiyon et gün boyu yeter, abartıp yağlanmayın. Bakınız; şeker ve yağlar besin pramitimizin en üstünde, bunları yemeyecek miyiz? Yiyeceğiz, ancak minimum miktarda ve porsiyon ölçülerine dikkat ederek. Fazla kiloların ve sağlıksız hayatın asıl nedeni yediklerinizin ismi değildir, kabullenin. #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Bakalım spordan önce beslenme nasıl olmalıymış? 
Yoğun yapılan hatalardan biri sporu aç olarak yapmaktır. Özellikle sabah aç olarak yapılan sporun nedense daha etkili olacağı düşünülür ancak unutulmamalıdır ki vücudumuzun düzgün çalışabilmesi için enerji gereklidir, enerjimiz de yediğimiz besinlerden sağlanır. 
Sanıldığının aksine spor öncesi öğünün temeli de proteinler değil karbonhdiratlardır. Karbonhidratlar, kasların çalışması ve kan şekeri seviyesini dengelemek için birincil enerji kaynağıdır. Karbonhidratlar kas ve karaciğerde glikojen olarak depolanır ve spor sırasında enerji bu depolardan sağlanır. 
Bu nedenle hiç bir koşulda aç olarak spor yapılmamalıdır. 
Spor öncesi mideyi rahatsız etmeyen, sevilen ve daha önce denenen yiyecekler tercih edilmelidir.
Lahana, karnabahar, kurubaklagil gibi gaz yapıcı ve bol lifli besinler spor öncesi tercih edilmemelidir.
Her zaman olması gerektiği gibi spordan önce de yemekler yavaş yenmeli ve iyi çiğnenmelidir. 
Spor öncesi öğün kompozisyonu; “yüksek karbonhidrat”, orta düzey protein, düşük yağ ve yeterli sıvı olarak planlanmalıdır. Karbonhidrat olarak tam buğday gibi kompleks karbonhidratlar tercih edilmelidir.
Bir ana öğün sonrası spor yapılacaksa 60-90 dk, ara öğünden sonra yapılacaksa yedikten 30-45 dk sonra spora başlanmalıdır. 
örnek menü: 
sabah: Kabuğu soyulmuş domatesli, peynirli tost + meyve + şekersiz açık çay 
öğle / akşam: Tam buğday unundan makarna + tavuk haşlama + şeker eklenmemiş komposto
ara öğün: kuru meyveler + fındık, ceviz gibi yağlı tohumlar 
Not: Miktarlar ve besin çeşitleri, kişiden kişiye, spor türüne, süresine, şiddetine ve daha bir çok faktöre göre değişiklik gösterir.

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Bakalım spordan önce beslenme nasıl olmalıymış? Yoğun yapılan hatalardan biri sporu aç olarak yapmaktır. Özellikle sabah aç olarak yapılan sporun nedense daha etkili olacağı düşünülür ancak unutulmamalıdır ki vücudumuzun düzgün çalışabilmesi için enerji gereklidir, enerjimiz de yediğimiz besinlerden sağlanır. Sanıldığının aksine spor öncesi öğünün temeli de proteinler değil karbonhdiratlardır. Karbonhidratlar, kasların çalışması ve kan şekeri seviyesini dengelemek için birincil enerji kaynağıdır. Karbonhidratlar kas ve karaciğerde glikojen olarak depolanır ve spor sırasında enerji bu depolardan sağlanır. Bu nedenle hiç bir koşulda aç olarak spor yapılmamalıdır. Spor öncesi mideyi rahatsız etmeyen, sevilen ve daha önce denenen yiyecekler tercih edilmelidir. Lahana, karnabahar, kurubaklagil gibi gaz yapıcı ve bol lifli besinler spor öncesi tercih edilmemelidir. Her zaman olması gerektiği gibi spordan önce de yemekler yavaş yenmeli ve iyi çiğnenmelidir. Spor öncesi öğün kompozisyonu; “yüksek karbonhidrat”, orta düzey protein, düşük yağ ve yeterli sıvı olarak planlanmalıdır. Karbonhidrat olarak tam buğday gibi kompleks karbonhidratlar tercih edilmelidir. Bir ana öğün sonrası spor yapılacaksa 60-90 dk, ara öğünden sonra yapılacaksa yedikten 30-45 dk sonra spora başlanmalıdır. örnek menü: sabah: Kabuğu soyulmuş domatesli, peynirli tost + meyve + şekersiz açık çay öğle / akşam: Tam buğday unundan makarna + tavuk haşlama + şeker eklenmemiş komposto ara öğün: kuru meyveler + fındık, ceviz gibi yağlı tohumlar Not: Miktarlar ve besin çeşitleri, kişiden kişiye, spor türüne, süresine, şiddetine ve daha bir çok faktöre göre değişiklik gösterir. #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Hint safranı olarak da bilinen zerdeçalı neden diyetimize eklemeliyiz bakalım ☺

Çok güçlü bir antioksidandır, serbest radikaller ve zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar.
Hemen hemen tüm kanser türlerinde koruyucu ve iyileştirici özelliği vardır. Kanser tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır. 
Antikoagülandır, kanın pıhtılaşmasını yavaşlatır ( warfarin, asprin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız zerdeçal kullanmayın).
Yaşlanmaya bağlı beyin fonksiyonlarında gerilemeyi yavaşlatır ve beyin hastalıklarından korur, çalışmalarda Alzheimer’s hastalarında olumlu sonuçlar alınmıştır.
Antiseptik ve antibakteriyeldir, enfeksiyonlara iyi gelir.
Düzenli kullanımda mide ülserlerinin tedavisinde olumlu sonuçları görülmüştür.
Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermenize yardımcı olacaktır ( mucize beklemeyin).
Kan şekeri seviyelerini düşürebilir, diyabet tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir. 
Sindirimi kolaylaştırır.
Doğal bir ağrı kesicidir.
Antidepresan özelliği vardır, sakinleştirir ( en çok ihtiyacımız olan şey). Zeytinyağı ile karıştırmak,
Isıtmak veya sıcak yemeklere ilave etmek,
Özellikle karabiberle karıştırmak zerdeçalın sindirim ve emilini arttır, maksimum faydayı sağlar.

Unutmayalım her maddenin / besinin olduğu gibi zerdeçalın da fazlası zararlıdır! 
Günde 1-3 gr kök veya toz halinde tüketimi yeterlidir.

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Hint safranı olarak da bilinen zerdeçalı neden diyetimize eklemeliyiz bakalım ☺ Çok güçlü bir antioksidandır, serbest radikaller ve zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Hemen hemen tüm kanser türlerinde koruyucu ve iyileştirici özelliği vardır. Kanser tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır. Antikoagülandır, kanın pıhtılaşmasını yavaşlatır ( warfarin, asprin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız zerdeçal kullanmayın). Yaşlanmaya bağlı beyin fonksiyonlarında gerilemeyi yavaşlatır ve beyin hastalıklarından korur, çalışmalarda Alzheimer’s hastalarında olumlu sonuçlar alınmıştır. Antiseptik ve antibakteriyeldir, enfeksiyonlara iyi gelir. Düzenli kullanımda mide ülserlerinin tedavisinde olumlu sonuçları görülmüştür. Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermenize yardımcı olacaktır ( mucize beklemeyin). Kan şekeri seviyelerini düşürebilir, diyabet tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Doğal bir ağrı kesicidir. Antidepresan özelliği vardır, sakinleştirir ( en çok ihtiyacımız olan şey). Zeytinyağı ile karıştırmak, Isıtmak veya sıcak yemeklere ilave etmek, Özellikle karabiberle karıştırmak zerdeçalın sindirim ve emilini arttır, maksimum faydayı sağlar. Unutmayalım her maddenin / besinin olduğu gibi zerdeçalın da fazlası zararlıdır! Günde 1-3 gr kök veya toz halinde tüketimi yeterlidir. #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Gıdalar fiziksel, kimyasal, biyokimyasal ya da mikrobiyolojik olarak bozulur. Gıdaların saklanma koşulları yapısında bulunan protein, karbonhidrat, yağ gibi besin maddeleri ile su içeriğine göre belirlemektedir.

Evlerimizde bu "şirin" görüntüyle karşılaşmak istemediğimiz için buz dolaplarimız vasıtasıyla  soğukta saklama ve dondurarak saklama yöntemlerini kullanırız. Buz dolaplarimızın en üst bölgesi en soğuk bolgedir, aşağı doğru indikçe sıcaklık artar bu nedenle besin gruplarina göre doğru sıralama önemlidir.

Buz dolabı düzeni:
1. raf ( en üst): et / tavuk/ balık
2. raf: süt / yoğurt / peynir
3. ve alt raflar: hazırlanmış yemekler
En alt raf: sebzeler (poşetlerinden çıkarılmış olarak)

Çiğ ve pişmiş etler / yemekler birbirine yakın olmamalıdır.

Yumurta mikrobiyal yükü çok fazla olan besindir, çapraz bulaşmayı engellemek için kendi kutusunda saklanmalı, yumurtalık rafına dizilmemelidir.

#diet#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#nutrition#nutritionist#health#healthyfood#healthylife#healthylifestyle#eatclean#getfit#fitandhealthy#food#foodporn#weightloss
Gıdalar fiziksel, kimyasal, biyokimyasal ya da mikrobiyolojik olarak bozulur. Gıdaların saklanma koşulları yapısında bulunan protein, karbonhidrat, yağ gibi besin maddeleri ile su içeriğine göre belirlemektedir. Evlerimizde bu "şirin" görüntüyle karşılaşmak istemediğimiz için buz dolaplarimız vasıtasıyla  soğukta saklama ve dondurarak saklama yöntemlerini kullanırız. Buz dolaplarimızın en üst bölgesi en soğuk bolgedir, aşağı doğru indikçe sıcaklık artar bu nedenle besin gruplarina göre doğru sıralama önemlidir. Buz dolabı düzeni: 1. raf ( en üst): et / tavuk/ balık 2. raf: süt / yoğurt / peynir 3. ve alt raflar: hazırlanmış yemekler En alt raf: sebzeler (poşetlerinden çıkarılmış olarak) Çiğ ve pişmiş etler / yemekler birbirine yakın olmamalıdır. Yumurta mikrobiyal yükü çok fazla olan besindir, çapraz bulaşmayı engellemek için kendi kutusunda saklanmalı, yumurtalık rafına dizilmemelidir. #diet #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #nutrition #nutritionist #health #healthyfood #healthylife #healthylifestyle #eatclean #getfit #fitandhealthy #food #foodporn #weightloss 
Yaz geliyor 🌞
Deniz, ķum, güneş planlarınızı üzerinizdeki kilo fazlasından kurtularak ve forma girerek yapmak istiyorsanız tam zamanı! 💪
Dilediğiniz an whatsapp, telefon görüşmesi gibi yöntemlerle ulaşabileceğiniz, özel davetlerinizde, tatil döneminlerinizde diyetisyeninizin yanınızda olduğunu bileceğiniz ve bu şekilde tatil döneminde de kontrolü kaybetmeden dilediginizi yiyerek kilo verip sağlıklı besleneceginiz, takipli online diyet programımız için mayıs ayına özel kampanyamızdan faydalanabilirsiniz ✌🤠 Detaylı bilgi ve sorularınız için mesaj atınız 😊

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Yaz geliyor 🌞 Deniz, ķum, güneş planlarınızı üzerinizdeki kilo fazlasından kurtularak ve forma girerek yapmak istiyorsanız tam zamanı! 💪 Dilediğiniz an whatsapp, telefon görüşmesi gibi yöntemlerle ulaşabileceğiniz, özel davetlerinizde, tatil döneminlerinizde diyetisyeninizin yanınızda olduğunu bileceğiniz ve bu şekilde tatil döneminde de kontrolü kaybetmeden dilediginizi yiyerek kilo verip sağlıklı besleneceginiz, takipli online diyet programımız için mayıs ayına özel kampanyamızdan faydalanabilirsiniz ✌🤠 Detaylı bilgi ve sorularınız için mesaj atınız 😊 #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Gölden sakinliği öğrenirsin; okyanus dalgalarından gücü öğrenirsin; ağaçlardan iyiliği öğrenirsin! Etrafına bak! Doğanın en mükemmel öğretmenleriyle çevrilisin! Eğer mükemmel bir öğrenci olabilirsen, mükemmel bir öğretmen olmaya yükselirsin!

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nature#doğa
Gölden sakinliği öğrenirsin; okyanus dalgalarından gücü öğrenirsin; ağaçlardan iyiliği öğrenirsin! Etrafına bak! Doğanın en mükemmel öğretmenleriyle çevrilisin! Eğer mükemmel bir öğrenci olabilirsen, mükemmel bir öğretmen olmaya yükselirsin! #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nature #doğa 
1 porsiyon ara öğün;
Kabızlığı önler,
Kötü kolesterolü düşürür,
Bağışıklık sistemini güçlendirir,
Kemik gelişimi ve kemik yapısını korur,
Kalp sağlığını korur.
Cilt kuruluğu ve kırışıklığı önler. 
#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
1 porsiyon ara öğün; Kabızlığı önler, Kötü kolesterolü düşürür, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Kemik gelişimi ve kemik yapısını korur, Kalp sağlığını korur. Cilt kuruluğu ve kırışıklığı önler. #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Kalbinizi sizden fazla düşünen kalbi güzel kardiyoloji uzmanımız var hastanemizde 😇

#Repost @kardiyolog_atakan with @repostapp
・・・
İyi bir diyetisyenle çalışmanın önemini ancak iyi bir kardiyolog anlar❤
 #diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Kalbinizi sizden fazla düşünen kalbi güzel kardiyoloji uzmanımız var hastanemizde 😇 #Repost  @kardiyolog_atakan with @repostapp ・・・ İyi bir diyetisyenle çalışmanın önemini ancak iyi bir kardiyolog anlar❤ #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Antik dönem atinalı olimpiyat sporcuları atletik performanslarını geliştirmek ve formlarını korumak için yüksek proteinli diyet uygular, öğünlerini bu kaşıklarla yapardı  #iyibilgi

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition
Antik dönem atinalı olimpiyat sporcuları atletik performanslarını geliştirmek ve formlarını korumak için yüksek proteinli diyet uygular, öğünlerini bu kaşıklarla yapardı #iyibilgi  #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition 
Hiç bir besinden kaçmanıza gerek yok ☻

Kilo vermek ya da kilonuzu kontrol altında tutmak için sevdiğiniz hiç bir besini hayatınızdan çıkarmaya calışmayın😊
Pasta, baklava, pilav, çikolata gibi besinler yüksek enerjilidir ve fazlası kilo alımına neden olur, doğru 😕
Ancak unutulmamalıdır ki litrelerce süt içmek de, kilolarca meyve yemek de kilo alımına neden olur. Yapılması gereken şey yüksek enerjili bu besinlerin tüketim sıklığını ve porsiyon miktarlarını düşürmek olmalıdır. 😇

Unutmayın, daha az yiyerek de aynı zevki alabilirsiniz.😍 #diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Hiç bir besinden kaçmanıza gerek yok ☻ Kilo vermek ya da kilonuzu kontrol altında tutmak için sevdiğiniz hiç bir besini hayatınızdan çıkarmaya calışmayın😊 Pasta, baklava, pilav, çikolata gibi besinler yüksek enerjilidir ve fazlası kilo alımına neden olur, doğru 😕 Ancak unutulmamalıdır ki litrelerce süt içmek de, kilolarca meyve yemek de kilo alımına neden olur. Yapılması gereken şey yüksek enerjili bu besinlerin tüketim sıklığını ve porsiyon miktarlarını düşürmek olmalıdır. 😇 Unutmayın, daha az yiyerek de aynı zevki alabilirsiniz.😍 #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist 
Yulaflı, ballı, kakaolu, cevizli, incirli, hurmalı lezzet topları 😍
Hepsi ayrı ayrı sağlık deposu 💚
Ara öğünlerinizde cayinizin yanına bisküvi, gofret yerine daha uygun ve sağlıklı alternatif olduğu bir gerçek ancak ne kadar şeker ilavesiz olsa da hatrı sayılı miktarda meyve şekeri içerdigini unutmayın ve 1-2 toptan fazlasını tüketmeyin 🤗

#diyet#diyetisyen#diyetgünlüğü#diyetteyim#diyetteyiz#diyettavsiyeleri#diyetarkadasligi#zayiflama#kiloverme#motivasyon#vegan#vejetaryen#yoga#plates#kiloveriyorum#saglikliyasam#sagliklibeslenme#saglik#onlinediyet#dietetian#onlinediyetisyenim#spor#form#fit#sağlık#beforeafter#nutrition#nutritionist
Yulaflı, ballı, kakaolu, cevizli, incirli, hurmalı lezzet topları 😍 Hepsi ayrı ayrı sağlık deposu 💚 Ara öğünlerinizde cayinizin yanına bisküvi, gofret yerine daha uygun ve sağlıklı alternatif olduğu bir gerçek ancak ne kadar şeker ilavesiz olsa da hatrı sayılı miktarda meyve şekeri içerdigini unutmayın ve 1-2 toptan fazlasını tüketmeyin 🤗 #diyet #diyetisyen #diyetgünlüğü #diyetteyim #diyetteyiz #diyettavsiyeleri #diyetarkadasligi #zayiflama #kiloverme #motivasyon #vegan #vejetaryen #yoga #plates #kiloveriyorum #saglikliyasam #sagliklibeslenme #saglik #onlinediyet #dietetian #onlinediyetisyenim #spor #form #fit #sağlık #beforeafter #nutrition #nutritionist