an online Instagram web viewer
  • istveganeats
    🌿🍴🍷🐾
    @istveganeats

Images by istveganeats

#Nicecream & granola
Alpro'nun macchiato'su sandığımdan da lezzetliymiş👌 Migros'taki 2 al 1 öde kampanyasında kapmıştım. İndirim buldukça alacağım!

Lately I've been obsessed with @alpro's soy macchiato. Helps me beat the summer heat!
Alpro'nun macchiato'su sandığımdan da lezzetliymiş👌 Migros'taki 2 al 1 öde kampanyasında kapmıştım. İndirim buldukça alacağım! Lately I've been obsessed with @alpro's soy macchiato. Helps me beat the summer heat!
Pirinç patlağı fazla tatsız gelir bana, diyet yemeği havası verir. Ama bu karabuğdaylıyı sevdim👍

Recently trying out these buckwheat cakes . They taste much better than regular rice cakes.
Pirinç patlağı fazla tatsız gelir bana, diyet yemeği havası verir. Ama bu karabuğdaylıyı sevdim👍 Recently trying out these buckwheat cakes . They taste much better than regular rice cakes.
Bol soğanlı ve domatesli patlıcan yemeği ve bulgur
🌱
Summer comfort food. Eggplant and bulgur with tomatoes.
Bol soğanlı ve domatesli patlıcan yemeği ve bulgur 🌱 Summer comfort food. Eggplant and bulgur with tomatoes.
Girandola'da dondurmaların içerikleri ve alerjen bilgisi yazması veganlar açısından büyük kolaylık 🍦
Peach, mojito and melon flavoured vegan #icecream from Girandola
Girandola'da dondurmaların içerikleri ve alerjen bilgisi yazması veganlar açısından büyük kolaylık 🍦 Peach, mojito and melon flavoured vegan #icecream  from Girandola
Sade tofu kızarmasının dışına çıkma deneylerim. Tofuyu küp küp doğrayıp daha önce bahsettiğim yumurta ikamesine bulayıp az yağda kızarttım. Altın renkli, dışı kıtır dokulu oldu. En son da @chilipiri acı sosa buladım. Sebze ve yeşilliklerle birlikte güzel gidebilir👌
.
Experimenting with tofu. I coated it with egg replacer,  fried it and then added the hot sauce. It's crispy and flavourful, goes well with the veggies on side.
Sade tofu kızarmasının dışına çıkma deneylerim. Tofuyu küp küp doğrayıp daha önce bahsettiğim yumurta ikamesine bulayıp az yağda kızarttım. Altın renkli, dışı kıtır dokulu oldu. En son da @chilipiri acı sosa buladım. Sebze ve yeşilliklerle birlikte güzel gidebilir👌 . Experimenting with tofu. I coated it with egg replacer, fried it and then added the hot sauce. It's crispy and flavourful, goes well with the veggies on side.
Yeni cheddar tadındaki vegan peynirlerden tost yaptım. Benimki biraz acele oldu ama eskisinden daha iyi eridiği söyleniyor. Bir de pizzada denemek istiyorum🍕
Trying out some new vegan cheese. I think it would suit to a veggie pizza so nicely!
Yeni cheddar tadındaki vegan peynirlerden tost yaptım. Benimki biraz acele oldu ama eskisinden daha iyi eridiği söyleniyor. Bir de pizzada denemek istiyorum🍕 Trying out some new vegan cheese. I think it would suit to a veggie pizza so nicely!
Betonların içinde yaşıyorken sıcağa ancak böyle geçici çözümler bulabiliyoruz. Fıstık ezmeli ve hurmalı muz dondurması yaptım. Gönül isterdi ki serinletici meyveler de katayım ama market gezemeyecek kadar sıcak🔥

Banana ice cream with peanut butter and dates. I need to buy some summer fruit to freshen up but it's too hot outside💦
Betonların içinde yaşıyorken sıcağa ancak böyle geçici çözümler bulabiliyoruz. Fıstık ezmeli ve hurmalı muz dondurması yaptım. Gönül isterdi ki serinletici meyveler de katayım ama market gezemeyecek kadar sıcak🔥 Banana ice cream with peanut butter and dates. I need to buy some summer fruit to freshen up but it's too hot outside💦
Semizotunu tek başına yemeyi sevmediğim için avokadoyla karıştırıyorum. Kuşkonmazla birlikte faydalı bir öğün oldu🌿

Full green meal for the evening. Asparagus and purslane with guacamole.
Semizotunu tek başına yemeyi sevmediğim için avokadoyla karıştırıyorum. Kuşkonmazla birlikte faydalı bir öğün oldu🌿 Full green meal for the evening. Asparagus and purslane with guacamole.
Kısır, seviliyorsun #veganaltıngünükeyfi
#bugünneyedim kuşkonmazlı krema soslu makarna. Sosunda Alpro soya kremasını kullandım. Limon suyu ve limon kabuğunun verdiği aromayı bu kadar beğeneceğimi tahmin etmezdim.
🌱
Creamy pasta with asparagus and cherry tomatoes. Used soy cream from Alpro. The lemon zest on top makes it unexpectedly delicious!
#bugünneyedim  kuşkonmazlı krema soslu makarna. Sosunda Alpro soya kremasını kullandım. Limon suyu ve limon kabuğunun verdiği aromayı bu kadar beğeneceğimi tahmin etmezdim. 🌱 Creamy pasta with asparagus and cherry tomatoes. Used soy cream from Alpro. The lemon zest on top makes it unexpectedly delicious!
Rawbite en sevdiğim vegan barlardan biri oldu. Sert ve kıtır kıtır olması hoşuma gitti sanırım. Macrocenter'da görüp almıştım ama fiyatı fazla astronomik (10 tl civarı).
🌱
This is one of my favorite vegan bars. Too bad the price is a little too high for an everyday snack.
Rawbite en sevdiğim vegan barlardan biri oldu. Sert ve kıtır kıtır olması hoşuma gitti sanırım. Macrocenter'da görüp almıştım ama fiyatı fazla astronomik (10 tl civarı). 🌱 This is one of my favorite vegan bars. Too bad the price is a little too high for an everyday snack.
Kepekli ekmeğe falafel bun ve humus @buncotr #vegan
🌱
Vegan falafel buns and hummus from #buncotr .
#istanbulvegan #vejetaryen #vegansofig
Yaz meyveli chia pudingi #vegan
🌱
Chia pudding with fresh summer fruits for a filling snack
Yaz meyveli chia pudingi #vegan  🌱 Chia pudding with fresh summer fruits for a filling snack
Sakız, şeker vs düşkünlüğüm yoktur ama naneli şeyler boğazıma iyi geliyor. Maalesef çoğunda sığır jelatini ya da bilimum hayvansal madde var. @peppersmithtr'nin sakızları ve naneli şekerleri #vegan (ve şekersiz).
🌱
Vegan mints saves my life when I need something soothing and refreshing for my itchy throat.
#peppersmith #veganlife
Sakız, şeker vs düşkünlüğüm yoktur ama naneli şeyler boğazıma iyi geliyor. Maalesef çoğunda sığır jelatini ya da bilimum hayvansal madde var. @peppersmithtr'nin sakızları ve naneli şekerleri #vegan  (ve şekersiz). 🌱 Vegan mints saves my life when I need something soothing and refreshing for my itchy throat. #peppersmith  #veganlife 
Mango, blueberry & melon icecream 
#istanbulvegan
Geçen hafta @pluskitchentr'ye uğradık. Zeytinyağlı ve sebze yemeği çeşitleri artmış mı ne? 💃 Soğuk yemek konseptinin yeri başka tabii. 🌿
Veggies and olive oil food from Plus Kitchen. I usually prefer the take away dishes but it's good to see that they are expanding their veg foods.
Geçen hafta @pluskitchentr'ye uğradık. Zeytinyağlı ve sebze yemeği çeşitleri artmış mı ne? 💃 Soğuk yemek konseptinin yeri başka tabii. 🌿 Veggies and olive oil food from Plus Kitchen. I usually prefer the take away dishes but it's good to see that they are expanding their veg foods.