an online Instagram web viewer
  • zafitnik
    צפינסטוש
    @zafitnik

Images by zafitnik

"אדם תתעורר, אנחנו באמצע מבחן!"
זה מה שאני שומע כל פעם שיש מבחן אנסין בעברית, אז אני מתעורר עוד פעם לטקסט המשעמם שהרדים אותי בפעם שעברה ומנסה להתרכז. "המפות השתנו הרבה בשלהי ה... וואי, אני חייב לקבוע שיעורים פרטיים לחופש, ואני חייב ללכת מלא לת"א, כן, ואני אוכל במסעדה הזאת, יאו איך באלי להכין - אדם תתרכז.
"במאה ה19 התחילו לייצר מפות בעזרת"... והופ מחשבות יצירתיות חותכות את חוט המחשבה, כמו שחותכים מכה בטניס, כמו שחותכים ראשים בדאעש. אדם תתרכז כבר!!
ואתה כלוא, בין כיתה צפופה עם גג נמוך שלא ניתן לפרוץ, לבין ילדים שצועקים "סיימתי! סיימתי!" ואתה עוד לא התחלת, ובין מורה שלא נותנת לצאת, והכיתה חמה שגורמת להיחנק. וזה מתסכל. זה מתסכל כמו לרוץ בלי סוף, כמו להכין משהו בלי לטעום, כמו לפספס את הרכבת האחרונה בתחנת השלום, זה כמו לשכב במיטה ולא להצליח לישון. זה כמו להיות אדם בן שבת במבחן בלשון.
אדם בן שבת
"אדם תתעורר, אנחנו באמצע מבחן!" זה מה שאני שומע כל פעם שיש מבחן אנסין בעברית, אז אני מתעורר עוד פעם לטקסט המשעמם שהרדים אותי בפעם שעברה ומנסה להתרכז. "המפות השתנו הרבה בשלהי ה... וואי, אני חייב לקבוע שיעורים פרטיים לחופש, ואני חייב ללכת מלא לת"א, כן, ואני אוכל במסעדה הזאת, יאו איך באלי להכין - אדם תתרכז. "במאה ה19 התחילו לייצר מפות בעזרת"... והופ מחשבות יצירתיות חותכות את חוט המחשבה, כמו שחותכים מכה בטניס, כמו שחותכים ראשים בדאעש. אדם תתרכז כבר!! ואתה כלוא, בין כיתה צפופה עם גג נמוך שלא ניתן לפרוץ, לבין ילדים שצועקים "סיימתי! סיימתי!" ואתה עוד לא התחלת, ובין מורה שלא נותנת לצאת, והכיתה חמה שגורמת להיחנק. וזה מתסכל. זה מתסכל כמו לרוץ בלי סוף, כמו להכין משהו בלי לטעום, כמו לפספס את הרכבת האחרונה בתחנת השלום, זה כמו לשכב במיטה ולא להצליח לישון. זה כמו להיות אדם בן שבת במבחן בלשון. אדם בן שבת
אז גם לפסח מוסד יש שיר נושא!! רוצו לצפות ולשמוע הקישור בתיאור של העמוד למעלה (בביוגרפיה) #היינו
אז גם לפסח מוסד יש שיר נושא!! רוצו לצפות ולשמוע הקישור בתיאור של העמוד למעלה (בביוגרפיה) #היינו 
טקס במאידנק שביצעה כיתת לוטוס.
טקס במאידנק שביצעה כיתת לוטוס.
קניות לסופ"ש? רק בפנימייה! ירקות אורגנים, עוגות ועוגיות, צמידים ועציצים.
קניות לסופ"ש? רק בפנימייה! ירקות אורגנים, עוגות ועוגיות, צמידים ועציצים.
היום לפני 400 שנה (21.03.1617)
פוקהונטס הלכה לעולמה

כמה באמת אתם מכירים את פוקהונטס האינדיאנית הילידית מג'יימסטאון, וירג'יניה?
פוקהונטס הייתה בתו של פאוהאטאן, הצ'יף הגדול והבלתי מעורער של רשת העמים השבטיים (30 שבטים) באזורו. אמה הייתה אישה פשוטה ולא ידועה, שנלקחה על מנת להביא ילד לצ'יף, ולאחר שזאת הביאה את פוקהונטס, חזרה לשבטה ועמה חזר מעמדה הנמוך. 
משמעות השם "פוקהונטס" היא "שובבה קטנה". ילדותה של פוקהונטס הייתה שונה מבנות השבט שגדלה עמן. היא ידעה איך לעבוד את האדמה, דאגה לעצמה לאוכל ולמציאת חומרים שונים ששימשו לה ולאחרים לקורת גג. באופן מפתיע לתקופתה, היא קראה לעבודות הללו עבודות נשיות, ולא ראתה באישה כדמות שצריכה להישאר בבית ולהסתמך על הגבר שלה. כשגדלה, היא המשיכה לעשות כן ועזרה לעובדים אחרים במשק הבית.

שמה של פוקהונטס נקשר לנו כמעט באופן ישיר למתיישב האנגלי ג'ון סמית, שהגיע לעולם החדש עם למעלה ממאה מתיישבים אחרים באמצע שנת 1607. המפגשים הרבים של ג'ון סמית ופוקהונטס התרחשו כשהאנגלים עקבו אחר הילידים ולמדו אותם. 
הקשר ביניהם, לפי הרשמים ההיסטוריים, לא מתועד כקשר רומנטי. למרות זאת, נראה שהקשר שלו עם הילידית הצעירה היה קשר מיוחד ושונה. ב-1616 הוא כתב למלכת אנגליה כי פוקהונטס הצילה את חייו: "היא הסתכנה בכריתת ראשה על מנת להציל את שלי" (מה שמזכיר לנו באמת את אותה הסצנה המפורסמת מהסרט של אולפני וולט דיסני, כשפוקהונטס הגנה על ג'ון סמית). בזמן המלחמה האנגלו-פאוהאטאנית הראשונה (בין המתיישבים החדשים לבין הילידים), האנגלים השתלטו על המקום ולכדו את פוקהונטס. בשבי היא התנצרה ואמצה את השם רבקה. החוויה שעברה שם הייתה כה עוצמתית, עד אשר בחרה להישאר עם האנגלים גם כאשר הוצע לה לחזור למשפחתה. היא נישאה לאדם בשם ג'ון רולף וילדה לו בן בשם תומס. נישואיה לרולף היו מבין הנישואים הבין-גזעיים הראשונים שתועדו בהיסטוריה הצפון אמריקאית. בסופו של דבר הובאה לאנגליה, והוצגה עבור המקומיים כנסיכה, ובכתבים כתבו עליה שהיא "בתו של הנסיך העוצמתי ביותר של האימפריה בווירג'יניה". עם זאת, היא הוצגה שם גם כפרא מתורבת והפכה למפורסמת. 
במרץ 1617 פוקהונטס ובן זוגה עלו על ספינה חזרה לווירג'יניה, אך פוקהונטס מעולם לא שרדה את ההפלגה ההיא, ולא זכתה לראות את משפחתה שוב. היא מתה בזרועותיו של בעלה כשהייתה, כנראה, בת 22. הסיבות שהביאו למותה לא ידועות, אך התאוריות מספרות על דלקת ריאות, שחפת ואפילו הרעלה. 
נכתב ע"י Meshi
היום לפני 400 שנה (21.03.1617) פוקהונטס הלכה לעולמה כמה באמת אתם מכירים את פוקהונטס האינדיאנית הילידית מג'יימסטאון, וירג'יניה? פוקהונטס הייתה בתו של פאוהאטאן, הצ'יף הגדול והבלתי מעורער של רשת העמים השבטיים (30 שבטים) באזורו. אמה הייתה אישה פשוטה ולא ידועה, שנלקחה על מנת להביא ילד לצ'יף, ולאחר שזאת הביאה את פוקהונטס, חזרה לשבטה ועמה חזר מעמדה הנמוך. משמעות השם "פוקהונטס" היא "שובבה קטנה". ילדותה של פוקהונטס הייתה שונה מבנות השבט שגדלה עמן. היא ידעה איך לעבוד את האדמה, דאגה לעצמה לאוכל ולמציאת חומרים שונים ששימשו לה ולאחרים לקורת גג. באופן מפתיע לתקופתה, היא קראה לעבודות הללו עבודות נשיות, ולא ראתה באישה כדמות שצריכה להישאר בבית ולהסתמך על הגבר שלה. כשגדלה, היא המשיכה לעשות כן ועזרה לעובדים אחרים במשק הבית. שמה של פוקהונטס נקשר לנו כמעט באופן ישיר למתיישב האנגלי ג'ון סמית, שהגיע לעולם החדש עם למעלה ממאה מתיישבים אחרים באמצע שנת 1607. המפגשים הרבים של ג'ון סמית ופוקהונטס התרחשו כשהאנגלים עקבו אחר הילידים ולמדו אותם. הקשר ביניהם, לפי הרשמים ההיסטוריים, לא מתועד כקשר רומנטי. למרות זאת, נראה שהקשר שלו עם הילידית הצעירה היה קשר מיוחד ושונה. ב-1616 הוא כתב למלכת אנגליה כי פוקהונטס הצילה את חייו: "היא הסתכנה בכריתת ראשה על מנת להציל את שלי" (מה שמזכיר לנו באמת את אותה הסצנה המפורסמת מהסרט של אולפני וולט דיסני, כשפוקהונטס הגנה על ג'ון סמית). בזמן המלחמה האנגלו-פאוהאטאנית הראשונה (בין המתיישבים החדשים לבין הילידים), האנגלים השתלטו על המקום ולכדו את פוקהונטס. בשבי היא התנצרה ואמצה את השם רבקה. החוויה שעברה שם הייתה כה עוצמתית, עד אשר בחרה להישאר עם האנגלים גם כאשר הוצע לה לחזור למשפחתה. היא נישאה לאדם בשם ג'ון רולף וילדה לו בן בשם תומס. נישואיה לרולף היו מבין הנישואים הבין-גזעיים הראשונים שתועדו בהיסטוריה הצפון אמריקאית. בסופו של דבר הובאה לאנגליה, והוצגה עבור המקומיים כנסיכה, ובכתבים כתבו עליה שהיא "בתו של הנסיך העוצמתי ביותר של האימפריה בווירג'יניה". עם זאת, היא הוצגה שם גם כפרא מתורבת והפכה למפורסמת. במרץ 1617 פוקהונטס ובן זוגה עלו על ספינה חזרה לווירג'יניה, אך פוקהונטס מעולם לא שרדה את ההפלגה ההיא, ולא זכתה לראות את משפחתה שוב. היא מתה בזרועותיו של בעלה כשהייתה, כנראה, בת 22. הסיבות שהביאו למותה לא ידועות, אך התאוריות מספרות על דלקת ריאות, שחפת ואפילו הרעלה. נכתב ע"י Meshi
מגמת תזונה מפציצה בבגרות טעימה במיוחד🌶🍾
מגמת תזונה מפציצה בבגרות טעימה במיוחד🌶🍾
בס"ד פסח מוסד
בס"ד פסח מוסד
אי פעם תהיתם לעצמכם מה שמור בכספת השמורה ביותר בעולם? אם אתם חושבים ששמורים שם אבנים או יהלומים יקרים, כלי נשק מיוחדים או מיליוני דולרים...טעיתם! 
בנורווגיה בגובה של כ-130 מטר מעל פני הים, בעומק 120 מטר אל תוך ההר, נמצאת כספת הזרעים הגלובלית....כן זרעים!
זרעי המזון האלה מטרתם למקרה שיבוא אסון טבע/משהו קיצוני שיגרום נזק בלתי הפיך לכדור הארץ, כספת הזרעים תהיה ״רשת ביטחון״ למקרה וירצו לשתול מחדש מזון ולא יהיה מאיפה להשיג אותם.
שמורים שם מעל 750,000 סוגי זנים שונים, ומעל 20 מיליון זרעים.
המיקום של הכספת ממוקם במקום שסיכויים לרעידת האדמה נמוכים מאוד, וגובהה הרב ישמור עליה מפני עליית מפלס המים מחשש להצפה.
הטמפ׳ בכספת היא 18- מעלות, וגם במקרה והמכוני קירור יתקלקלו הטמפ׳ לא תעלה מעל 3- מהקור של ההר.

עובדת בונוס: לכל מי שדאג שומרים שם גם זרעים של קנאביס.
אי פעם תהיתם לעצמכם מה שמור בכספת השמורה ביותר בעולם? אם אתם חושבים ששמורים שם אבנים או יהלומים יקרים, כלי נשק מיוחדים או מיליוני דולרים...טעיתם! בנורווגיה בגובה של כ-130 מטר מעל פני הים, בעומק 120 מטר אל תוך ההר, נמצאת כספת הזרעים הגלובלית....כן זרעים! זרעי המזון האלה מטרתם למקרה שיבוא אסון טבע/משהו קיצוני שיגרום נזק בלתי הפיך לכדור הארץ, כספת הזרעים תהיה ״רשת ביטחון״ למקרה וירצו לשתול מחדש מזון ולא יהיה מאיפה להשיג אותם. שמורים שם מעל 750,000 סוגי זנים שונים, ומעל 20 מיליון זרעים. המיקום של הכספת ממוקם במקום שסיכויים לרעידת האדמה נמוכים מאוד, וגובהה הרב ישמור עליה מפני עליית מפלס המים מחשש להצפה. הטמפ׳ בכספת היא 18- מעלות, וגם במקרה והמכוני קירור יתקלקלו הטמפ׳ לא תעלה מעל 3- מהקור של ההר. עובדת בונוס: לכל מי שדאג שומרים שם גם זרעים של קנאביס.
שכבת יא ממשיכה את התנופה מפורים ויוצאת לטיול שנתי בצפון הנגב

בתמונה ניתן לראות את ילדי כיתת שרקרק מתכוננים לגיבוש שייטת... ועוד שבוע מתכונת!
שכבת יא ממשיכה את התנופה מפורים ויוצאת לטיול שנתי בצפון הנגב בתמונה ניתן לראות את ילדי כיתת שרקרק מתכוננים לגיבוש שייטת... ועוד שבוע מתכונת!
חמש סיבות למה לבטל את המסעות לפולין כיום:
1. ביער בפולין מצאו דגל ישראל עליו כתוב "יאללה המשך מוות לשמאלנים". עצם זה  שתלמידים חזרו עם מסר כזה מהמסע צריך להדליק נורה אדומה.
חשוב ללמוד על השואה, על הזוועות שבני אדם מסוגלים לגרום, לשקול מחדש האם אנושי=מוסרי  וחשוב לא לתת לה לחזור. לאף אחד. המסר מהמסעות כיום, שלא לתת לה לקרות שוב לנו, גורם לפתח שנאה ופחד מהזר. קשרי חוץ טובים לא נוצרו מאמונה שכולם שונאים אותנו.

2.אחת מהמטרות של המסע היא חיזוק הזיקה לעם. תלמידים חוזרים מהמסע גאים בעם היהודי ומחוברים אליו. קודם כל, חשוב להרגיש שייכים וגאים בעם, בלי קשר לשואה. זה נראה לי אבסורד לאהוב את היהודים כי כל השאר שונאים אותנו ועברנו זוועות, במקום להתמקד בהיסטוריה, בתרבות ובייחוד. אני מאמינה שהייחוד שלנו הוא יותר מילדי הכאפות של העמים.

3.אירוני שכל תלמיד משלם אלפי שקלים לתיירות פולין והם מרוויחים מהשואה. כואב לי לשלם את הסכום הזה כשאני יודעת שיש ניצולי שואה עניים בארץ, מהם אפשר ללמוד לא פחות.

4.למה עכשיו? למה לקחת ילדים בתיכון ולספר להם זוועות? המדינה מודה שהטיימינג קשור לצבא. כן, אני מאמינה שחשוב להתגייס לצבא ולתרום למדינה אבל לא בגלל שטיפת מח או הפחדה. חשוב ללמוד על השואה ולפתח מסקנות, אבל שלא תגרום לנו לחיות בפחד.

5.האמת שיש עוד סיבות רבות, כמו שטסים ללמוד על השואה כדי להתגבש ולעשות כיף עם חברים, או שתלמידים חוזרים מצולקים נפשית, אך אני לא אמשיך לפרט.  אני אסיים בטענה אחרונה:
השואה הפכה ללגיטימציה. פוליטיקאים משתמשים בה בנאומים כדי להצדיק חוסר מוסר ולהסית את תשומת הלב משחיתויות. נכון, כנראה בלי השואה לא הייתה מדינה, אבל שמונים שנה עברו ואנחנו ממשיכים להשתמש בה תמיד כתירוץ. אסור לשכוח את השואה, אבל היחס אליה גורם לנו לחשוב שהעולם חייב לתת לנו הכול, החל מבנייה במקומות לא חוקיים ועד להתנהגות לא מוסרית רק כי סבלנו.

אני טוענת ההפך: בואו נשתמש ברגישות הייחודית לאנשים שנצרבו וכאבו, כדי להגן על אחרים. נשתמש בשואה להשוואה. נפקח את העיניים לזוועות ונחפש שואות יומיומיות: אצל קצבאות נכים מתחת לכל הגלגלים, אונס במועדונים, ילדים משחקים בין נרקומנים ברחוב, אצל זקנים ונשים מוכות, ערים מוזנחות, בסוריה, אצל פעוטות קפואים. במפעלים בוויאטנם אצל ילדים מנוצלים, במחנות פליטים. 
כל דבר כזה הוא לא השואה, אבל אלה זוועות שקורות ואנשים ממשיכים לעצום עיניים, כמו אז. זה המסר שהשואה צריכה ללמדנו, לא שאנחנו העם הנבחר שלנצח יחיה על חרב.
מאיה כהן, יב.
חמש סיבות למה לבטל את המסעות לפולין כיום: 1. ביער בפולין מצאו דגל ישראל עליו כתוב "יאללה המשך מוות לשמאלנים". עצם זה  שתלמידים חזרו עם מסר כזה מהמסע צריך להדליק נורה אדומה. חשוב ללמוד על השואה, על הזוועות שבני אדם מסוגלים לגרום, לשקול מחדש האם אנושי=מוסרי  וחשוב לא לתת לה לחזור. לאף אחד. המסר מהמסעות כיום, שלא לתת לה לקרות שוב לנו, גורם לפתח שנאה ופחד מהזר. קשרי חוץ טובים לא נוצרו מאמונה שכולם שונאים אותנו. 2.אחת מהמטרות של המסע היא חיזוק הזיקה לעם. תלמידים חוזרים מהמסע גאים בעם היהודי ומחוברים אליו. קודם כל, חשוב להרגיש שייכים וגאים בעם, בלי קשר לשואה. זה נראה לי אבסורד לאהוב את היהודים כי כל השאר שונאים אותנו ועברנו זוועות, במקום להתמקד בהיסטוריה, בתרבות ובייחוד. אני מאמינה שהייחוד שלנו הוא יותר מילדי הכאפות של העמים. 3.אירוני שכל תלמיד משלם אלפי שקלים לתיירות פולין והם מרוויחים מהשואה. כואב לי לשלם את הסכום הזה כשאני יודעת שיש ניצולי שואה עניים בארץ, מהם אפשר ללמוד לא פחות. 4.למה עכשיו? למה לקחת ילדים בתיכון ולספר להם זוועות? המדינה מודה שהטיימינג קשור לצבא. כן, אני מאמינה שחשוב להתגייס לצבא ולתרום למדינה אבל לא בגלל שטיפת מח או הפחדה. חשוב ללמוד על השואה ולפתח מסקנות, אבל שלא תגרום לנו לחיות בפחד. 5.האמת שיש עוד סיבות רבות, כמו שטסים ללמוד על השואה כדי להתגבש ולעשות כיף עם חברים, או שתלמידים חוזרים מצולקים נפשית, אך אני לא אמשיך לפרט.  אני אסיים בטענה אחרונה: השואה הפכה ללגיטימציה. פוליטיקאים משתמשים בה בנאומים כדי להצדיק חוסר מוסר ולהסית את תשומת הלב משחיתויות. נכון, כנראה בלי השואה לא הייתה מדינה, אבל שמונים שנה עברו ואנחנו ממשיכים להשתמש בה תמיד כתירוץ. אסור לשכוח את השואה, אבל היחס אליה גורם לנו לחשוב שהעולם חייב לתת לנו הכול, החל מבנייה במקומות לא חוקיים ועד להתנהגות לא מוסרית רק כי סבלנו. אני טוענת ההפך: בואו נשתמש ברגישות הייחודית לאנשים שנצרבו וכאבו, כדי להגן על אחרים. נשתמש בשואה להשוואה. נפקח את העיניים לזוועות ונחפש שואות יומיומיות: אצל קצבאות נכים מתחת לכל הגלגלים, אונס במועדונים, ילדים משחקים בין נרקומנים ברחוב, אצל זקנים ונשים מוכות, ערים מוזנחות, בסוריה, אצל פעוטות קפואים. במפעלים בוויאטנם אצל ילדים מנוצלים, במחנות פליטים. כל דבר כזה הוא לא השואה, אבל אלה זוועות שקורות ואנשים ממשיכים לעצום עיניים, כמו אז. זה המסר שהשואה צריכה ללמדנו, לא שאנחנו העם הנבחר שלנצח יחיה על חרב. מאיה כהן, יב.
יום האישה, איזה בולשיט.
אני אישה כל יום. אני אפילו, אישה חזקה כל יום.
אף פעם לא הפסקתי.
כל יום אני נלחמת להשגת שוויון בין המינים ועם זאת עושה גם "דברים של בנות". כל יום בוכה, כל יום לובשת בגדי נשים, וכל יום מתלוננת על זה.
הבעיה בי ובנשים אחרות, שאנחנו ממהרות לוותר לעצמנו. אם יהיה מקרר כבד לסחוב אני לא אסחוב. סביר להניח שאגיד לבן לסחוב, כי אני חלשה. 
אבל אני כן אגיד, שנשים צריכות לסחוב מקררים.
ואם בן יחליט ללבוש שמלה אני אחשוב שזה מוזר כי שמלה זה נשי, אבל כן אגיד שבנים ובנות צרכים להתלבש איך שהם מרגישים.
ואם היום אני אחליט להפסיק להוריד שערות פתאום כולם יחשבו שאני מסריחה וגברית, אבל הם כן יעודדו אותי להיות שוויונית.
עאלק בעד שוויון מינים, אנחנו חבורת שקרניות.
שלא תחשבו אחרת, אני באמת בעד שוויון בין המינים פשוט אני, כמו כולם, לא מצליחה לקיים את זה.
אולי אני טועה אולי לא כולם ככה, אבל אני יודעת שאם תיוולד לי תינוקת ואני אלביש  אותה בגדים ירוקים, יחשבו שהיא בן וזה דפוק.
אז כל יום צריך להיות יום האישה. בואו נפסיק לחרטט, כדי שבאמת נהיה בעד שוויון.
הדר שאול
יום האישה, איזה בולשיט. אני אישה כל יום. אני אפילו, אישה חזקה כל יום. אף פעם לא הפסקתי. כל יום אני נלחמת להשגת שוויון בין המינים ועם זאת עושה גם "דברים של בנות". כל יום בוכה, כל יום לובשת בגדי נשים, וכל יום מתלוננת על זה. הבעיה בי ובנשים אחרות, שאנחנו ממהרות לוותר לעצמנו. אם יהיה מקרר כבד לסחוב אני לא אסחוב. סביר להניח שאגיד לבן לסחוב, כי אני חלשה. אבל אני כן אגיד, שנשים צריכות לסחוב מקררים. ואם בן יחליט ללבוש שמלה אני אחשוב שזה מוזר כי שמלה זה נשי, אבל כן אגיד שבנים ובנות צרכים להתלבש איך שהם מרגישים. ואם היום אני אחליט להפסיק להוריד שערות פתאום כולם יחשבו שאני מסריחה וגברית, אבל הם כן יעודדו אותי להיות שוויונית. עאלק בעד שוויון מינים, אנחנו חבורת שקרניות. שלא תחשבו אחרת, אני באמת בעד שוויון בין המינים פשוט אני, כמו כולם, לא מצליחה לקיים את זה. אולי אני טועה אולי לא כולם ככה, אבל אני יודעת שאם תיוולד לי תינוקת ואני אלביש אותה בגדים ירוקים, יחשבו שהיא בן וזה דפוק. אז כל יום צריך להיות יום האישה. בואו נפסיק לחרטט, כדי שבאמת נהיה בעד שוויון. הדר שאול
זקני צפית
זקני צפית
מחר בבוקר, לפני שאתם רצים לכיתות, תעצרו ברחבה של הספרייה, שם שכבת יב׳ מארגנת לכם הפתעה מיוחדת👌🏾🌶🌶
מחר בבוקר, לפני שאתם רצים לכיתות, תעצרו ברחבה של הספרייה, שם שכבת יב׳ מארגנת לכם הפתעה מיוחדת👌🏾🌶🌶
והמנצחת היומית בקטגוריה "תחפושת עם מסר פוליטי" היא הפנטזיה שיהיו נישואיים חד מיניים בישראל.
והמנצחת היומית בקטגוריה "תחפושת עם מסר פוליטי" היא הפנטזיה שיהיו נישואיים חד מיניים בישראל.