an online Instagram web viewer
 • zafitnik
  צפינסטוש
  @zafitnik

Images by zafitnik

פוריםםםםםםםם
פוריםםםםםםםם
מה נשמע ה'? אדוניי? אלוקים? אבינו? אדון עולם? איך לפנות אליך? מה אתה מעדיף? 
למה כל השמות? ואולי אתה בעצמך, בכלל לא בטוח מי אתה? איך אתה? איפה ולמה... כמו רובנו בעצם, לא?
אני אשמור על זה פשוט ואתייחס אליך בתור אלוהים. מילה בת 6 אותיות, 3 הברות ואין סוף משמעויות. בשביל כל אחד משמעות שונה, עם נפח שונה בחיים, התייחסות שונה ורגשות שונים לגביה. 
אלוהים "שלנו", של היהודים, שלפי החוקים שלו מתנהלת דת שלמה ואיתה גם מדינה שלמה.
לשאלה אם הוא קיים או לא קטונתי מלתת תשובה, בטח שלא תשובה חד משמעית. 
עם זאת יש לי השקפה ברורה ביותר על הדת. 
אני חושבת שכל דבר שנלקח לקיצוניות הוא גרוע. לכן הדת, כמו שהיא כיום, נתפסת בעיני כדבר שלילי. בעשרת הדברות שהם העקרונות הבסיסיים שעומדים מאחורי כל הסיפור שנקרא יהדות, יש טעם והגיון. לא לרצוח, לא לגנוב, לא לנאוף, לכבד את ההורים- כל אלה חוקים נהדרים שאם הולכים לפיהם אמור להתעצב אדם נהדר עם מוסר ומצפון. 
אבל אמור זה סוג של דג וגם מוסר... ומה לגבי המציאות שלנו היום? המציאות שלנו היא כזו בה הדת מועברת על ידי אנשים קיצוניים ביותר שמעוותים את הדברים שלפיהם הם אמורים ללכת ולנהוג. למשל, החכמים והגדולים בדת מטיפים לאנשים שזה בסדר להיות במצב בו אנשים רוצחים "בשביל הדת" אנשים אחרים. אלו הם האנשים הבקיאים ביותר בכתובים (!). הדת מועברת לאנשים, שהולכים כעיוורים אחר "החכם" הגדול שנוח וקל להסתמך ולהישען עליו.
הם מאמינים ולוקחים כל דבר שנאמר להם על ידי אותם "מומחים" בשתי ידיים. האנשים שהולכים כך בעיוורון מוחלט מאבדים אט אט את המחשבה העצמאית שלהם ואת היכולת להטיל ספק בנאמר להם. 
לפי הדרך בה אני רואה את הדברים, לדעת להטיל ספק זו יכולת שכל אדם מוכרח שתהייה לו , ובלי יכולת זו האנושות עלולה להגיע למקום גרוע ביותר, (מוכח על ידי העבר). חשיבה ביקורתית זה דבר הכרחי לכולם אחרת אין מטרה לחיים, אחרת האדם מתחיל ומסיים את החיים כמו דג שנסחף בזרם. 
אני חוזרת ומדגישה שאין לי בעיה עם הדת או עם אנשים שהדת תופסת חלק בחייהם. הבעיה מתחילה בקיצוניות והעדר חשיבה ביקורתית.
נטע זרביב
מה נשמע ה'? אדוניי? אלוקים? אבינו? אדון עולם? איך לפנות אליך? מה אתה מעדיף? למה כל השמות? ואולי אתה בעצמך, בכלל לא בטוח מי אתה? איך אתה? איפה ולמה... כמו רובנו בעצם, לא? אני אשמור על זה פשוט ואתייחס אליך בתור אלוהים. מילה בת 6 אותיות, 3 הברות ואין סוף משמעויות. בשביל כל אחד משמעות שונה, עם נפח שונה בחיים, התייחסות שונה ורגשות שונים לגביה. אלוהים "שלנו", של היהודים, שלפי החוקים שלו מתנהלת דת שלמה ואיתה גם מדינה שלמה. לשאלה אם הוא קיים או לא קטונתי מלתת תשובה, בטח שלא תשובה חד משמעית. עם זאת יש לי השקפה ברורה ביותר על הדת. אני חושבת שכל דבר שנלקח לקיצוניות הוא גרוע. לכן הדת, כמו שהיא כיום, נתפסת בעיני כדבר שלילי. בעשרת הדברות שהם העקרונות הבסיסיים שעומדים מאחורי כל הסיפור שנקרא יהדות, יש טעם והגיון. לא לרצוח, לא לגנוב, לא לנאוף, לכבד את ההורים- כל אלה חוקים נהדרים שאם הולכים לפיהם אמור להתעצב אדם נהדר עם מוסר ומצפון. אבל אמור זה סוג של דג וגם מוסר... ומה לגבי המציאות שלנו היום? המציאות שלנו היא כזו בה הדת מועברת על ידי אנשים קיצוניים ביותר שמעוותים את הדברים שלפיהם הם אמורים ללכת ולנהוג. למשל, החכמים והגדולים בדת מטיפים לאנשים שזה בסדר להיות במצב בו אנשים רוצחים "בשביל הדת" אנשים אחרים. אלו הם האנשים הבקיאים ביותר בכתובים (!). הדת מועברת לאנשים, שהולכים כעיוורים אחר "החכם" הגדול שנוח וקל להסתמך ולהישען עליו. הם מאמינים ולוקחים כל דבר שנאמר להם על ידי אותם "מומחים" בשתי ידיים. האנשים שהולכים כך בעיוורון מוחלט מאבדים אט אט את המחשבה העצמאית שלהם ואת היכולת להטיל ספק בנאמר להם. לפי הדרך בה אני רואה את הדברים, לדעת להטיל ספק זו יכולת שכל אדם מוכרח שתהייה לו , ובלי יכולת זו האנושות עלולה להגיע למקום גרוע ביותר, (מוכח על ידי העבר). חשיבה ביקורתית זה דבר הכרחי לכולם אחרת אין מטרה לחיים, אחרת האדם מתחיל ומסיים את החיים כמו דג שנסחף בזרם. אני חוזרת ומדגישה שאין לי בעיה עם הדת או עם אנשים שהדת תופסת חלק בחייהם. הבעיה מתחילה בקיצוניות והעדר חשיבה ביקורתית. נטע זרביב
5:30: השעון המעורר שוב כותש לרסיסים את דממת הלילה, וכופה עלי לקום לעוד יום ארוך של לימודים. אני שם אותו על נודניק בתקווה לעוד עשר דקות של שינה.

5:40: שוב השעון מצלצל באכזריות, ואני נאלץ לקום סופית ולהתחיל להתארגן.

קם, מצחצח שיניים, מתקלח, מניח תפילין, אוכל ארוחת בוקר, מכין את התיק לעוד עשר שעות של ישיבה בשקט והקשבה אינסופית למורה שעומד ומרביץ בנו חומר כדי שנבלע אותו ונקיא אותו בבגרות.

בשעה 6:50 אני עולה להסעה בדרך לבית ספר.

18:30: אחרי עשר שעות ובתכלס כמעט שתים עשרה שעות אני סוף סוף חוזר הביתה. אבל איזה כיף. יש בגרות בחמישי בהיסטוריה אז חייבים להמשיך ללמוד.

אני אישית מאוד אוהב היסטוריה, אבל אני שואל את עצמי, למה לומדים את זה בבית ספר? כדי להצליח בבגרות או כדי ללמוד את העבר על מנת להפוך את ההווה לטוב יותר? האם אנחנו, תלמידי ישראל, מכונות ציונים, או בני אדם עם תפישות, רגשות ורעיונות?

אני יושב שעות בכיתה ומנסה להקשיב, אבל זה לא הולך.

אוהבים להדביק לזה תווית שנקראת "לקוי למידה". אבל רגע, אם קרוב ל40٪ מהתלמידים מוגדרים כך ברמה זו או אחרת, אז אולי הבעיה היא בשיטה?

בשיטה, שרואה בנו לא יותר מרובוטים שאמורים לבלוע את החומר כמו תרופות ואז להקיא אותו על הבגרות? ולאחר מכן לשכוח לחלוטין את כל מה שלמדנו? 
בשיטה, שגורמת לנו לחיות עם היד על הדופק ולנסות בכל כוחנו לתווך בין הלימודים, תנועת הנוער, תחביבים, בני ובנות זוג? 
בשיטה, שבה כל הזמן אומרים לנו שאלה שנותינו היפות ביותר אבל תוך כדי מצמידה לנו אקדח לרקה של "היי, אם תכשל בבגרות, תכשל בקבלה לאוניברסיטה ואז לעבודה ואז בחיים באופן כללי" ?

אבל נותר לי רק לכעוס, אולי לנסות לכתוב כתבה לצפיתניק על זה. אבל הכי כיף שבזמן כתיבת שורות אלה אתה מקבל הודעה זועמת על כך שהברזת מיום לימודים יומיים לפני הבגרות כי רצית ללמוד, כאילו שנספיק ללמוד ברצינות לבגרות אם באמת נבוא לבית ספר היום.

אבל אני לי מה לעשות עם זה, ואני שקוע עדיין עמוק בבוץ.

יהונתן גרנט, שכבה יא
5:30: השעון המעורר שוב כותש לרסיסים את דממת הלילה, וכופה עלי לקום לעוד יום ארוך של לימודים. אני שם אותו על נודניק בתקווה לעוד עשר דקות של שינה. 5:40: שוב השעון מצלצל באכזריות, ואני נאלץ לקום סופית ולהתחיל להתארגן. קם, מצחצח שיניים, מתקלח, מניח תפילין, אוכל ארוחת בוקר, מכין את התיק לעוד עשר שעות של ישיבה בשקט והקשבה אינסופית למורה שעומד ומרביץ בנו חומר כדי שנבלע אותו ונקיא אותו בבגרות. בשעה 6:50 אני עולה להסעה בדרך לבית ספר. 18:30: אחרי עשר שעות ובתכלס כמעט שתים עשרה שעות אני סוף סוף חוזר הביתה. אבל איזה כיף. יש בגרות בחמישי בהיסטוריה אז חייבים להמשיך ללמוד. אני אישית מאוד אוהב היסטוריה, אבל אני שואל את עצמי, למה לומדים את זה בבית ספר? כדי להצליח בבגרות או כדי ללמוד את העבר על מנת להפוך את ההווה לטוב יותר? האם אנחנו, תלמידי ישראל, מכונות ציונים, או בני אדם עם תפישות, רגשות ורעיונות? אני יושב שעות בכיתה ומנסה להקשיב, אבל זה לא הולך. אוהבים להדביק לזה תווית שנקראת "לקוי למידה". אבל רגע, אם קרוב ל40٪ מהתלמידים מוגדרים כך ברמה זו או אחרת, אז אולי הבעיה היא בשיטה? בשיטה, שרואה בנו לא יותר מרובוטים שאמורים לבלוע את החומר כמו תרופות ואז להקיא אותו על הבגרות? ולאחר מכן לשכוח לחלוטין את כל מה שלמדנו? בשיטה, שגורמת לנו לחיות עם היד על הדופק ולנסות בכל כוחנו לתווך בין הלימודים, תנועת הנוער, תחביבים, בני ובנות זוג? בשיטה, שבה כל הזמן אומרים לנו שאלה שנותינו היפות ביותר אבל תוך כדי מצמידה לנו אקדח לרקה של "היי, אם תכשל בבגרות, תכשל בקבלה לאוניברסיטה ואז לעבודה ואז בחיים באופן כללי" ? אבל נותר לי רק לכעוס, אולי לנסות לכתוב כתבה לצפיתניק על זה. אבל הכי כיף שבזמן כתיבת שורות אלה אתה מקבל הודעה זועמת על כך שהברזת מיום לימודים יומיים לפני הבגרות כי רצית ללמוד, כאילו שנספיק ללמוד ברצינות לבגרות אם באמת נבוא לבית ספר היום. אבל אני לי מה לעשות עם זה, ואני שקוע עדיין עמוק בבוץ. יהונתן גרנט, שכבה יא
חדר המורים החדש משלב בחלקו בר אולטימטיבי להגשת ציונים, משרדים אישיים למזכירות ואווירה מקצועית וחדשנית. 
אורנה תל אור מסרה לכתבנו:"אחרי שנתיים בצפיפות של כל המזכירות, סוף סוף אפשר לשבת בשקט ולעבוד בלי רעש ובלאגן". ענת בר בתגובה:" אין פה שום יתרונות" 
ענת לא אוהבת חידושים.

יענקלה מוסר: "תעקבו מחזיר"
חדר המורים החדש משלב בחלקו בר אולטימטיבי להגשת ציונים, משרדים אישיים למזכירות ואווירה מקצועית וחדשנית. אורנה תל אור מסרה לכתבנו:"אחרי שנתיים בצפיפות של כל המזכירות, סוף סוף אפשר לשבת בשקט ולעבוד בלי רעש ובלאגן". ענת בר בתגובה:" אין פה שום יתרונות" ענת לא אוהבת חידושים. יענקלה מוסר: "תעקבו מחזיר"
תעצמו את העיינים ותדמיינו.

תדמיינו שאין לכם בית ספר.

תדמיינו שאין לכם בכלל מסגרות חברתיות.

תדמיינו לעצמכם חיים באוהל עם עוד כמה אנשים.

תדמיינו שאתם אוכלים ארוחה אחת ביום וגם זה בקושי.

תדמיינו שרוב המשפחה שלכם כבר לא בחיים.

תדמיינו את עצמכם בורחים ממדינה למדינה.

תדמיינו שאף אחד לא מוכן לעזור לכם למרות כל מה שעברתם.

תדמיינו לכם שכל יום נהרגים אלפים במדינה שלכם.

תדמיינו שמפציצים את הבית שלכם. 
תדמיינו את עצמכם כל יום מחדש בורחים ומתחבאים ללא תחושת ביטחון.

עכשיו פתחו את העיינים 
איך זה מרגיש? 
אתם יודעים ששישה מיליון אנשים אשכרה עברו את זה.
אתם יודעים ששני מיליון מתוכם מתחת לגיל 18?! זאת המציאות של הפליטים בסוריה. 
מחובתנו להיות הראשונים שמתייצבים לעזור! חובתנו לעשות את המעשה האנושי והלהגיש עזרה בכול דרך ואופן! 
אז איך עושים את זה? 
בכול מיני דרכים, יש ארגזי תרומה לאיסוף מוצרים ובגדים חמים, יש המון אירגונים שאפשר לתרום ולהתנדב, אפשר אפילו ללכת לבקר בבתי חולים בצפון שמטפלים בפליטים שהגיעו לארץ, ויש את המשלחת ליוון של השומר הצעיר ואג'יאל.
מה הקשר בין יוון לפליטים סורים ?
הקשר הוא שליוון מגיעים אלפי פליטים סורים לבקש מקלט.
ותנועת השומר הצעיר ואג'יאל (תנועה ציונית ערבית)
הקימה משלחת לאי לסבוס שבו ששת אלפים פליטים סורים ומתוכם שלושת אלפים ילדים במטרה להקים בית ספר ותנועת נוער.
המשלחת צפויה לפגוש ולתת מענה למעל חמש מאות ילדים ולהכשיר אותם להיות מדריכים ובכך לפתח תנועת נוער ועניין במחנה. 
הילדים זקוקים לזה! הילדים אינם הולכים לבית ספר וכבר אין להם תקווה. המשלחת תפיח עניין בחיי היום יום במחנה הפליטים ותעודד אותם לא לוותר! 
אז עכשיו אחרי שפתחתם את העיינים, הגיע הזמן גם לפתוח את הכיס.
תעצמו את העיינים ותדמיינו. תדמיינו שאין לכם בית ספר. תדמיינו שאין לכם בכלל מסגרות חברתיות. תדמיינו לעצמכם חיים באוהל עם עוד כמה אנשים. תדמיינו שאתם אוכלים ארוחה אחת ביום וגם זה בקושי. תדמיינו שרוב המשפחה שלכם כבר לא בחיים. תדמיינו את עצמכם בורחים ממדינה למדינה. תדמיינו שאף אחד לא מוכן לעזור לכם למרות כל מה שעברתם. תדמיינו לכם שכל יום נהרגים אלפים במדינה שלכם. תדמיינו שמפציצים את הבית שלכם. תדמיינו את עצמכם כל יום מחדש בורחים ומתחבאים ללא תחושת ביטחון. עכשיו פתחו את העיינים איך זה מרגיש? אתם יודעים ששישה מיליון אנשים אשכרה עברו את זה. אתם יודעים ששני מיליון מתוכם מתחת לגיל 18?! זאת המציאות של הפליטים בסוריה. מחובתנו להיות הראשונים שמתייצבים לעזור! חובתנו לעשות את המעשה האנושי והלהגיש עזרה בכול דרך ואופן! אז איך עושים את זה? בכול מיני דרכים, יש ארגזי תרומה לאיסוף מוצרים ובגדים חמים, יש המון אירגונים שאפשר לתרום ולהתנדב, אפשר אפילו ללכת לבקר בבתי חולים בצפון שמטפלים בפליטים שהגיעו לארץ, ויש את המשלחת ליוון של השומר הצעיר ואג'יאל. מה הקשר בין יוון לפליטים סורים ? הקשר הוא שליוון מגיעים אלפי פליטים סורים לבקש מקלט. ותנועת השומר הצעיר ואג'יאל (תנועה ציונית ערבית) הקימה משלחת לאי לסבוס שבו ששת אלפים פליטים סורים ומתוכם שלושת אלפים ילדים במטרה להקים בית ספר ותנועת נוער. המשלחת צפויה לפגוש ולתת מענה למעל חמש מאות ילדים ולהכשיר אותם להיות מדריכים ובכך לפתח תנועת נוער ועניין במחנה. הילדים זקוקים לזה! הילדים אינם הולכים לבית ספר וכבר אין להם תקווה. המשלחת תפיח עניין בחיי היום יום במחנה הפליטים ותעודד אותם לא לוותר! אז עכשיו אחרי שפתחתם את העיינים, הגיע הזמן גם לפתוח את הכיס.
במהלך השבוע האחרון 30 תלמידים משכבה ט' נסענו עד גבעת חביבה למסגרת גדנע מזרחנים ושם למדנו והשכלנו על המזרח התיכון וכל הנוגע למודיעין באזורנו. עברנו הרצאות מעניינות העוסקות בתחום המדיני והבטחוני של ישראל, נתגעגע לצעקות של המפקדות, למסדרי בוקר ולצעידות ערב שגרמו לנו להצטרד! בסך הכל חוויה מדהימה! #גדנעמזרחנים
במהלך השבוע האחרון 30 תלמידים משכבה ט' נסענו עד גבעת חביבה למסגרת גדנע מזרחנים ושם למדנו והשכלנו על המזרח התיכון וכל הנוגע למודיעין באזורנו. עברנו הרצאות מעניינות העוסקות בתחום המדיני והבטחוני של ישראל, נתגעגע לצעקות של המפקדות, למסדרי בוקר ולצעידות ערב שגרמו לנו להצטרד! בסך הכל חוויה מדהימה! #גדנעמזרחנים 
בחודשיים האחרונים, במסגרת שיעורי אדם וחברה עבדנו על גיליונות עיתון. 
כל קבוצה קיבלה דמות לעבוד עליה וממש כמו בעיתון אמיתי כל אחד כתב כתבה שונה על אותה הדמות. 
באופן אישי נהניתי לעבוד בקבוצות ולכתוב כתבות לעיתון. במהלך העבודה העשרתי את ידיעותי והרחבתי את הבנתי. נהניתי מכך שזה שיעור אחר ולא רק עבודה עם מחברת וספר או הרצאה של מורה. אלא עבודה מעניינת שהיא מחוץ לשגרת הלימודים.
איה לב
בחודשיים האחרונים, במסגרת שיעורי אדם וחברה עבדנו על גיליונות עיתון. כל קבוצה קיבלה דמות לעבוד עליה וממש כמו בעיתון אמיתי כל אחד כתב כתבה שונה על אותה הדמות. באופן אישי נהניתי לעבוד בקבוצות ולכתוב כתבות לעיתון. במהלך העבודה העשרתי את ידיעותי והרחבתי את הבנתי. נהניתי מכך שזה שיעור אחר ולא רק עבודה עם מחברת וספר או הרצאה של מורה. אלא עבודה מעניינת שהיא מחוץ לשגרת הלימודים. איה לב
תתכוננו לפורים מטורף💃🏽💃🏽
תתכוננו לפורים מטורף💃🏽💃🏽
פינוי עמונה
שיחה זו👇🏽נקלטה במכשיר ההקלטה של כתבנו בשטח:

אור: מעצבן אותי שמפנים יהודים מהבתים שלהם במדינת ישראל ושמישהו אחד שהקרקע שלו מסובב את כל המדינה.

חננאל: מה אתם כל כך מופתעים, יש גבולות למדינה.

עדו: אני רק אזכיר שגם שיח מוניס שהיום היא באמצע תל אביב, צריכה גם היא לחזור לבעלייה החוקיים לפי אותם כללים.

אבל אני רוצה לראות איך מי שגר בתל אביב יגיב לזה שיפנו אותו, אפילו שאין לו בעיה לשבת על כוס בירה בדיזינגוף ולהגיד עד כמה שתושבי עמונה פושעים.

הדסה: זה שטח בבעלות פרטית- הם לא היו צריכים לבנות שם מהתחלה ובקשר להשוואה של הח"כ סמוטריץ, הלואי וכל נאנסת הייתה מקבלת מיליון ש"ח פיצויים (אולי לא, כי מזמן היינו בגרעון). בנאל: ויש גבולות לשטחים בהם מדינת ישראל הסכימה לא להתיישב ומה שהמתנחלים עושים זה לשים **** על המדינה בטענה שהם עושים את זה למענה.

אור: פינוי מבתים זה דבר נורא וקשה.

חננאל: מדינה הייתה צריכה לדאוג שזה לא יקרה מלכתחילה, להבהיר שזה לא חוקי ולא לאשר כל מאחז שנבנה ולתת לגיטימציה לגניבת קרקעות.
(הדיון הוא בין חברי צוות צפיתניק, השמות בדויים) 
מה דעתכם?
פינוי עמונה שיחה זו👇🏽נקלטה במכשיר ההקלטה של כתבנו בשטח: אור: מעצבן אותי שמפנים יהודים מהבתים שלהם במדינת ישראל ושמישהו אחד שהקרקע שלו מסובב את כל המדינה. חננאל: מה אתם כל כך מופתעים, יש גבולות למדינה. עדו: אני רק אזכיר שגם שיח מוניס שהיום היא באמצע תל אביב, צריכה גם היא לחזור לבעלייה החוקיים לפי אותם כללים. אבל אני רוצה לראות איך מי שגר בתל אביב יגיב לזה שיפנו אותו, אפילו שאין לו בעיה לשבת על כוס בירה בדיזינגוף ולהגיד עד כמה שתושבי עמונה פושעים. הדסה: זה שטח בבעלות פרטית- הם לא היו צריכים לבנות שם מהתחלה ובקשר להשוואה של הח"כ סמוטריץ, הלואי וכל נאנסת הייתה מקבלת מיליון ש"ח פיצויים (אולי לא, כי מזמן היינו בגרעון). בנאל: ויש גבולות לשטחים בהם מדינת ישראל הסכימה לא להתיישב ומה שהמתנחלים עושים זה לשים **** על המדינה בטענה שהם עושים את זה למענה. אור: פינוי מבתים זה דבר נורא וקשה. חננאל: מדינה הייתה צריכה לדאוג שזה לא יקרה מלכתחילה, להבהיר שזה לא חוקי ולא לאשר כל מאחז שנבנה ולתת לגיטימציה לגניבת קרקעות. (הדיון הוא בין חברי צוות צפיתניק, השמות בדויים) מה דעתכם?
לפעמים אני לא יודע אם אתה שומע אותי

לפעמים אני לא יודע אם אתה רואה אותי

לפעמים אני תוהה אם אתה מאמין בי או אני בך

אני מחפש תשובות לשאלות האלה כבר הרבה זמן,

בעצם כבר 16.5 שנים בערך.

לאף אחד אין תשובה חד משמעית אם אתה באמת נמצא אי שם, גבוה בשמיים,

אבל כמעט כולם חושבים שהם יודעים, ולפעמים הם גם חושבים שאתה אוהב רק אותם, או שיש להם בעלות עליך.

שלוש פעמים ביום אני מנסה לדבר אליך, להתחבר אליך, פעם ביום אני אפילו מניח תפילין וקושר אותו לגופי בצורה המזכירה את שמך הקדוש, כדי להיות קשור אליך.

פעם בשבוע, בעצם יום בשבוע, אני שובת מכל מעשי, לא מדליק אור, לא נוסע במכונית ולא רואה טלוויזיה, הכל בניסיון להתחבר אליך.

אבל מעולם לא ענית לי.

מעולם לא שמעתי את קולך, מעולם לא הרגשתי שאתה מנסה להתחבר אלי בחזרה.

אני יכול להבין למה אתה מבקש ממני לא לרצוח, לכבד את הוריי או לא לחסום שור בדישו, אבל אני מודה שלפעמים קצת קשה לי להבין למה אתה מבקש ממני לא לאכול חלב ובשר ביחד, או לא ללבוש בגד מבד כותנה ופשתן ביחד.

אז אולי, מתישהו, נוכל לשבת על כוס קפה, ותסבירי לי בדיוק מה אתה רוצה שאעשה, ואני מבטיח לעשות כל אימת שתדרוש ממני.

שלך, יהונתן גרנט, מושב כפר אוריה, שכבה יא
לפעמים אני לא יודע אם אתה שומע אותי לפעמים אני לא יודע אם אתה רואה אותי לפעמים אני תוהה אם אתה מאמין בי או אני בך אני מחפש תשובות לשאלות האלה כבר הרבה זמן, בעצם כבר 16.5 שנים בערך. לאף אחד אין תשובה חד משמעית אם אתה באמת נמצא אי שם, גבוה בשמיים, אבל כמעט כולם חושבים שהם יודעים, ולפעמים הם גם חושבים שאתה אוהב רק אותם, או שיש להם בעלות עליך. שלוש פעמים ביום אני מנסה לדבר אליך, להתחבר אליך, פעם ביום אני אפילו מניח תפילין וקושר אותו לגופי בצורה המזכירה את שמך הקדוש, כדי להיות קשור אליך. פעם בשבוע, בעצם יום בשבוע, אני שובת מכל מעשי, לא מדליק אור, לא נוסע במכונית ולא רואה טלוויזיה, הכל בניסיון להתחבר אליך. אבל מעולם לא ענית לי. מעולם לא שמעתי את קולך, מעולם לא הרגשתי שאתה מנסה להתחבר אלי בחזרה. אני יכול להבין למה אתה מבקש ממני לא לרצוח, לכבד את הוריי או לא לחסום שור בדישו, אבל אני מודה שלפעמים קצת קשה לי להבין למה אתה מבקש ממני לא לאכול חלב ובשר ביחד, או לא ללבוש בגד מבד כותנה ופשתן ביחד. אז אולי, מתישהו, נוכל לשבת על כוס קפה, ותסבירי לי בדיוק מה אתה רוצה שאעשה, ואני מבטיח לעשות כל אימת שתדרוש ממני. שלך, יהונתן גרנט, מושב כפר אוריה, שכבה יא
לכל נער ונערה מגיע לחיות את חיי ההתבגרות שלהם בכבוד. הוקם ביוון מרכז לפליטי מלחמת האזרחים בסוריה. בתוך המרכז ישנם מאות בני נוער שלא זוכים לרמת חיים נאותה, תברואה וחינוך.
תנועת "השומר הצעיר" והחטיבה הערבית שלה "אג'יאל" לוקחות את המושכות לידיים ומקימות משלחת להקמת מרכז חינוכי לפליטים הסורים ביוון.

לצורך הוצאת הפרויקט לפועל דרושים מאה חמישים אלף שקל, שאין ביכולת התנועות לממן, לכן אנו זקוקים לעזרתכם: הוקם לפרויקט דף למימון המונים שבמסגרתו אתם יכולים לבחור את הסכום שברצונכם לתרום. במידה וכל הכסף יגויס בזמן הקצוב (תוך עשרים ושלושה ימים), הסכום יגבה ותקבלו מזכרת כאות תודה על תרומתכם. 
זכרו, תרומה קטנה יכולה לעורר שינוי גדול.
לכל נער ונערה מגיע לחיות את חיי ההתבגרות שלהם בכבוד. הוקם ביוון מרכז לפליטי מלחמת האזרחים בסוריה. בתוך המרכז ישנם מאות בני נוער שלא זוכים לרמת חיים נאותה, תברואה וחינוך. תנועת "השומר הצעיר" והחטיבה הערבית שלה "אג'יאל" לוקחות את המושכות לידיים ומקימות משלחת להקמת מרכז חינוכי לפליטים הסורים ביוון. לצורך הוצאת הפרויקט לפועל דרושים מאה חמישים אלף שקל, שאין ביכולת התנועות לממן, לכן אנו זקוקים לעזרתכם: הוקם לפרויקט דף למימון המונים שבמסגרתו אתם יכולים לבחור את הסכום שברצונכם לתרום. במידה וכל הכסף יגויס בזמן הקצוב (תוך עשרים ושלושה ימים), הסכום יגבה ותקבלו מזכרת כאות תודה על תרומתכם. זכרו, תרומה קטנה יכולה לעורר שינוי גדול.
הסתיים לו סימסטר והגיעו תעודות. בהצלחה לכולם בסימסטר השני! 😃😃😃
הסתיים לו סימסטר והגיעו תעודות. בהצלחה לכולם בסימסטר השני! 😃😃😃
היום היה בצפית יום נושא משותף בנושא זהויות, ואני חייבת להודות שנדהמתי. בהתחלה, נדהמתי מהנוכחות הדלה בכיתה יב.  הכעיס אותי שדווקא ביום שבו נותנים לתלמידים להתבטא ומתעסקים בנושאים שלא נכנסים לתעודת הבגרות (עליה אנחנו כל כך מרבים להתלונן) אז הם מרשים לעצמם להבריז.  בהמשך היום, נ1דהמתי מכמה הילדים שכן באו משתפים פעולה. מהדיונים בקבוצה שהדרכתי ומהמסקנות החכמות ששמעתי, נדהמתי מכמה המצב בשכבות השונות מאוד דומה, וכמה ילדים רוצים לשנות אותו.

נדהמתי מהמגוון שיש בצפית שמתחבא מאחורי סטיגמה אחידה ומכך שכולם מסכימים שהרוב לא תואמים לסטיגמה הזו והיא בכל זאת חוצצת ביננו.

דווקא בהפסקות ובדרך להסעות ראיתי משהו שגרם לי להרגיש גאווה, העלנו את הנושא לשיח. ברגע שהנושא חילחל לשיחות היומיומיות ונכנס למודעות, כבר אפשר לזקוף לזכותינו מעט הצלחה.

רק בשנה הבאה נדע אם באמת הצלחנו. ובשנה שאחריה ואחריה. אם גרמנו לתלמידים ליצור יום כזה בשביל תלמידים, ולגרום לילדים לדבר על המצב הקיים ועל איך לשנות אותו, כאן תימדד ההצלחה.

מוזמנים להביע את דעתכם בתגובות ולתת חוות דעת וביקורת. 
מאיה כהן, יב.
היום היה בצפית יום נושא משותף בנושא זהויות, ואני חייבת להודות שנדהמתי. בהתחלה, נדהמתי מהנוכחות הדלה בכיתה יב.  הכעיס אותי שדווקא ביום שבו נותנים לתלמידים להתבטא ומתעסקים בנושאים שלא נכנסים לתעודת הבגרות (עליה אנחנו כל כך מרבים להתלונן) אז הם מרשים לעצמם להבריז.  בהמשך היום, נ1דהמתי מכמה הילדים שכן באו משתפים פעולה. מהדיונים בקבוצה שהדרכתי ומהמסקנות החכמות ששמעתי, נדהמתי מכמה המצב בשכבות השונות מאוד דומה, וכמה ילדים רוצים לשנות אותו. נדהמתי מהמגוון שיש בצפית שמתחבא מאחורי סטיגמה אחידה ומכך שכולם מסכימים שהרוב לא תואמים לסטיגמה הזו והיא בכל זאת חוצצת ביננו. דווקא בהפסקות ובדרך להסעות ראיתי משהו שגרם לי להרגיש גאווה, העלנו את הנושא לשיח. ברגע שהנושא חילחל לשיחות היומיומיות ונכנס למודעות, כבר אפשר לזקוף לזכותינו מעט הצלחה. רק בשנה הבאה נדע אם באמת הצלחנו. ובשנה שאחריה ואחריה. אם גרמנו לתלמידים ליצור יום כזה בשביל תלמידים, ולגרום לילדים לדבר על המצב הקיים ועל איך לשנות אותו, כאן תימדד ההצלחה. מוזמנים להביע את דעתכם בתגובות ולתת חוות דעת וביקורת. מאיה כהן, יב.
תלמידי צפית יקרים,
ביום חלוקת התעודות נתחיל עם פרוייקט למען ניצולי שואה. במהלך היום נפתח בית קפה, שכל הכנסותיו יוקדשו לתמיכה בניצולי השואה. 🍰☕
בבית הקפה יחולקו פליירים עם משפטי ”הידעת" ובהם עובדות על תנאי החיים הקשים של ניצולי השואה. 
מטרת הפרוייקט להגביר את המודעות לנושא כדי שבאי בית הקפה ידעו לשם מה הם תורמים.
אז ביום חמישי הקרוב לא לשכוח להביא כסף קטן.💰
טל זליגמן
תלמידי צפית יקרים, ביום חלוקת התעודות נתחיל עם פרוייקט למען ניצולי שואה. במהלך היום נפתח בית קפה, שכל הכנסותיו יוקדשו לתמיכה בניצולי השואה. 🍰☕ בבית הקפה יחולקו פליירים עם משפטי ”הידעת" ובהם עובדות על תנאי החיים הקשים של ניצולי השואה. מטרת הפרוייקט להגביר את המודעות לנושא כדי שבאי בית הקפה ידעו לשם מה הם תורמים. אז ביום חמישי הקרוב לא לשכוח להביא כסף קטן.💰 טל זליגמן
זריחה ושקיעה היום בצפית בעדשת מצלמתו של יענקל'ה
זריחה ושקיעה היום בצפית בעדשת מצלמתו של יענקל'ה
הדרור לדרור בבחינת המתכונת של יא' בהיסטוריה.
הדרור לדרור בבחינת המתכונת של יא' בהיסטוריה.
היום (יום ד') שכבת ט' יצאו ליום התנדבות במקומות שונים הנוגעים בקהילה, כחלק מסמינר אקטיביזם המקדם מעורבות חברתית ואחריות על הסביבה.
במהלך היום התפצלה השכבה לחמישה מקומות כגון: אריזת אוכל למשפחות נזקקות באשדוד וברחובות, עבודה במשתלה במקום לנוער בסיכון בירושלים, שיפוץ ועזרה במועדונית "קדימה" בקרית גת , פעילויות ושיחות בבית אבות "ליצ'ק" באחווה.
נהננו מאוד מהנתינה ומצפים לעוד ימים גדושים באהבה ונתינה במהלך הסמינר.
היום (יום ד') שכבת ט' יצאו ליום התנדבות במקומות שונים הנוגעים בקהילה, כחלק מסמינר אקטיביזם המקדם מעורבות חברתית ואחריות על הסביבה. במהלך היום התפצלה השכבה לחמישה מקומות כגון: אריזת אוכל למשפחות נזקקות באשדוד וברחובות, עבודה במשתלה במקום לנוער בסיכון בירושלים, שיפוץ ועזרה במועדונית "קדימה" בקרית גת , פעילויות ושיחות בבית אבות "ליצ'ק" באחווה. נהננו מאוד מהנתינה ומצפים לעוד ימים גדושים באהבה ונתינה במהלך הסמינר.
היום זה קורה!!! מחר כולם ידעו שאתם הכי חכמים! 
הכי כריזמטיים!

ובעיקר הכי צודקים!

נמאס לכם לדבר לקיר על חולצת בית ספר?

נמאס לכם לשמוע עד כמה שאתם חכמים אבל לא ממצים את הפוטנציאל שלכם?

נמאס לכם שלא מקשיבים לכם?

אז בואו היום להרחבה מתחת לחדא, תקבלו מיקרופון ותגידו בדיוק את מה שאתם חושבים!

אז מחר בהפסקה הגדולה תגיעו לרחבה שמתחת לחדא.

יהיה אדיר!
היום זה קורה!!! מחר כולם ידעו שאתם הכי חכמים! הכי כריזמטיים! ובעיקר הכי צודקים! נמאס לכם לדבר לקיר על חולצת בית ספר? נמאס לכם לשמוע עד כמה שאתם חכמים אבל לא ממצים את הפוטנציאל שלכם? נמאס לכם שלא מקשיבים לכם? אז בואו היום להרחבה מתחת לחדא, תקבלו מיקרופון ותגידו בדיוק את מה שאתם חושבים! אז מחר בהפסקה הגדולה תגיעו לרחבה שמתחת לחדא. יהיה אדיר!