an online Instagram web viewer
  • zafitnik
    צפינסטוש
    @zafitnik

Images by zafitnik

היום, כ״ח באייר, וברחבי הארץ מציינים יובל לאיחוד העיר ירושלים תחת ריבונות ישראלית.
בשנת תשכ״ז (1967) במהלך מלחמת ששת הימים נכנס צבא ההגנה לישראל עם חייליו והביא לאיחוד העיר תחת ריבונות ישראלית.
יום ירושלים הוא יום קונטרברסלי והדעות עליו חלוקות.
בחרנו לשמוע שתי דעות.

למה אין מה לחגוג:

חלק מגורמי השמאל ומהציבור הערבי במדינת ישראל רואים ביום זה יום המסמל את הכיבוש ולכן נמנעים לחגוג אותו (גם בבית הספר לא נערכו שום חגיגות).
כידוע, לאחר שחרור ירושלים מידי הירדנים, נוצרה לכאורה ירושלים חדשה, ירושלים מאוחדת. אבל בפועל ירושלים מפולגת וחצויה, ובתוכה חומה. 
איך אפשר לחגוג את יום השחרור לעיר ירושלים אם אין חירות לחלק גדול  מהתושבים? איך אפשר להתעלם מתושבי העיר רק בשל עצם היותם מיעוט?

דביר זנש

למה יש מה לחגוג וחייבים לחגוג:
בחגיגות העשרים לשחרור ירושלים נסעתי עם אבא שלי לעצרת חגיגית שנערכה מתחת למתחם של אוגוסטה ויקטוריה. 
חלפו מאז שלושים שנים ואני עדיין זוכרת את ההתרגשות ותחושת ההוד שאפפה אותי. בשכונות בהן הלכנו אז, היום כבר לא ניתן לצעוד מבלי ליווי משטרתי, ויש לא מעט  שמדירים רגליהם גם מהעיר העתיקה. 
את ירושלים אני מאד אוהבת. 
העוצמה של ירושלים יכולה להכיל את כל המחלוקות, הוויכוחים והמלחמות, אבל כדי שזה יקרה חובה עלינו להגיע אליה, לטייל בה, ללמוד עליה ולראות בה את בירת הנצח של העם היהודי.

בשמת
היום, כ״ח באייר, וברחבי הארץ מציינים יובל לאיחוד העיר ירושלים תחת ריבונות ישראלית. בשנת תשכ״ז (1967) במהלך מלחמת ששת הימים נכנס צבא ההגנה לישראל עם חייליו והביא לאיחוד העיר תחת ריבונות ישראלית. יום ירושלים הוא יום קונטרברסלי והדעות עליו חלוקות. בחרנו לשמוע שתי דעות. למה אין מה לחגוג: חלק מגורמי השמאל ומהציבור הערבי במדינת ישראל רואים ביום זה יום המסמל את הכיבוש ולכן נמנעים לחגוג אותו (גם בבית הספר לא נערכו שום חגיגות). כידוע, לאחר שחרור ירושלים מידי הירדנים, נוצרה לכאורה ירושלים חדשה, ירושלים מאוחדת. אבל בפועל ירושלים מפולגת וחצויה, ובתוכה חומה. איך אפשר לחגוג את יום השחרור לעיר ירושלים אם אין חירות לחלק גדול מהתושבים? איך אפשר להתעלם מתושבי העיר רק בשל עצם היותם מיעוט? דביר זנש למה יש מה לחגוג וחייבים לחגוג: בחגיגות העשרים לשחרור ירושלים נסעתי עם אבא שלי לעצרת חגיגית שנערכה מתחת למתחם של אוגוסטה ויקטוריה. חלפו מאז שלושים שנים ואני עדיין זוכרת את ההתרגשות ותחושת ההוד שאפפה אותי. בשכונות בהן הלכנו אז, היום כבר לא ניתן לצעוד מבלי ליווי משטרתי, ויש לא מעט שמדירים רגליהם גם מהעיר העתיקה. את ירושלים אני מאד אוהבת. העוצמה של ירושלים יכולה להכיל את כל המחלוקות, הוויכוחים והמלחמות, אבל כדי שזה יקרה חובה עלינו להגיע אליה, לטייל בה, ללמוד עליה ולראות בה את בירת הנצח של העם היהודי. בשמת
מחר ההופעה שחיכינו לה כל השנה
הרבקאמניות נותנות שואו על הבמה. לא לפספס!
מחר ההופעה שחיכינו לה כל השנה הרבקאמניות נותנות שואו על הבמה. לא לפספס!
תכלס, להתעורר כמו קינג בתשע וחצי

בדרך כלל מעלה בי חיוך מלחי אל לחי

אבל זה גם יכול להיות מאוד מבאס

אם לצו ראשון, שנית, עליך להתייצב 
ניסיתי לראות את חצי הכוס המלאה

כי בכל זאת רוב שכבתי בתגבור לקראת בגרות שקועה

לדרך יוצא,

לוקח איתי כוס קפה

אבל בחוץ כבר חם

כמעט כמו בכבשן

אז לפתע טרמפ עוצר לי בדרכי

אני מודה שבתחילה קצת חשדתי

אבל נראה לי שלחוטפי ילדים 
יש מקומות קצת יותר אטרקטיביים

ממושב נידח ושכוח אל כמו כפר אוריה

חיש מהר לרכב נכנסתי

ובמבטא רוסי כבד נשאלתי

לאן אתה?

לתחנת האוטובוס, בכניסה למושב, בבקשה "אין בעיה" (תנסו לקרוא עם המבטא)

כאשר הבין האיש טוב הלב

לאן מועדות פניי, קרי ללשכת הגיוס בירושלים

התעקש הבחור לצייד אותי בבקבוק מים

וגם לחסוך לי עשר דקות של צפיפות וסירחון באוטובוס

ולהקפיצני עד צומת שמשון

משהגענו הודיתי עם הרבה מאוד פאסון

למי שהחליט, פשוט סתם כך,

להיות אדם טוב

ובאשר לאוטובוס התגשמה נבואתי

ובתוך חלל צפוף ומסריח מצאתי את עצמי

לפתע אדם בשנות השמונים לחייו, להערכתי

עלה לאוטובוס, מיד חשתי לפנות את מקומי,

אלא שנערה נוספת, בערך בגילי,

הקדימה אותי

אנוכי הגיע ללשכה

תוך כדי שאני מקדים בבערך חצי שעה

על מנת לזרז תהליכים

אז נאמר לי לעלות למעלה עם המסמכים הרפואיים

כי כבר בצו ראשון מזמן הייתי

פשוט בקטע הזה של הפרופיל, בשל אלרגיה לחלב, נדפקתי

מגיש ת'מסמכים לפקידה

מחכה בחוץ בערך שלושת רבעי שעה

וביינתים שאר החיילות הפקידות אשר שם משרתות

מדברות ביניהן כאחרונות הפרחות

צ'וצ'ה שלי, מה איתך? אומרת האחת לרעותה

או יותר גרוע, חייל אחד הגיע 
וחיבק חיילת אחרת בחום ואהבה (תוך כדי שהוא מעביר לה יד על התחת)

למה לא, קדימה

וכל זאת ועוד מאורעות שונים ומשונים,

מתרחשים לעיני ולעיני עוד עשרות מלש"בים המומים

ובכן, כך חייל במדים מתנהג?

אבל אותי הכי עיצבן

שבשאלה פשוטה שלי אליהן, כמו איפה השירותים

מיד נהיית רצינית אצלן ארשת הפנים

וזאת שלפני שנייה ליטוף חם ו"אוהב" קיבלה

בדיסטנס וזלזול אלי דיברה

אבל לפחות שאלתי הפשוטה תשובה קיבלה

אחרי זמן מה סוף סוף נקראתי שוב אל הפקידה "לגבי הפרופיל תוך שבוע תקבל מאיתנו תשובה"

ובכן, התבקשתי לעבור בדיקות אלרגיה מאוד לא נעימות

אבל מרוב רצוני להגייס לקרבי

ביצעתי אותן ברצון

אז גם שתוך כדי הבדיקות התנפחתי כמו בלון

אז אשמח לפגוש כאן רופא צבאי ולהסביר לו את חפצי

קרי פרופיל גבוה לקרבי "אתה יכול כעת ללכת" ***המשך הסיפור המופלא בתגובה הראשונה***
תכלס, להתעורר כמו קינג בתשע וחצי בדרך כלל מעלה בי חיוך מלחי אל לחי אבל זה גם יכול להיות מאוד מבאס אם לצו ראשון, שנית, עליך להתייצב ניסיתי לראות את חצי הכוס המלאה כי בכל זאת רוב שכבתי בתגבור לקראת בגרות שקועה לדרך יוצא, לוקח איתי כוס קפה אבל בחוץ כבר חם כמעט כמו בכבשן אז לפתע טרמפ עוצר לי בדרכי אני מודה שבתחילה קצת חשדתי אבל נראה לי שלחוטפי ילדים יש מקומות קצת יותר אטרקטיביים ממושב נידח ושכוח אל כמו כפר אוריה חיש מהר לרכב נכנסתי ובמבטא רוסי כבד נשאלתי לאן אתה? לתחנת האוטובוס, בכניסה למושב, בבקשה "אין בעיה" (תנסו לקרוא עם המבטא) כאשר הבין האיש טוב הלב לאן מועדות פניי, קרי ללשכת הגיוס בירושלים התעקש הבחור לצייד אותי בבקבוק מים וגם לחסוך לי עשר דקות של צפיפות וסירחון באוטובוס ולהקפיצני עד צומת שמשון משהגענו הודיתי עם הרבה מאוד פאסון למי שהחליט, פשוט סתם כך, להיות אדם טוב ובאשר לאוטובוס התגשמה נבואתי ובתוך חלל צפוף ומסריח מצאתי את עצמי לפתע אדם בשנות השמונים לחייו, להערכתי עלה לאוטובוס, מיד חשתי לפנות את מקומי, אלא שנערה נוספת, בערך בגילי, הקדימה אותי אנוכי הגיע ללשכה תוך כדי שאני מקדים בבערך חצי שעה על מנת לזרז תהליכים אז נאמר לי לעלות למעלה עם המסמכים הרפואיים כי כבר בצו ראשון מזמן הייתי פשוט בקטע הזה של הפרופיל, בשל אלרגיה לחלב, נדפקתי מגיש ת'מסמכים לפקידה מחכה בחוץ בערך שלושת רבעי שעה וביינתים שאר החיילות הפקידות אשר שם משרתות מדברות ביניהן כאחרונות הפרחות צ'וצ'ה שלי, מה איתך? אומרת האחת לרעותה או יותר גרוע, חייל אחד הגיע וחיבק חיילת אחרת בחום ואהבה (תוך כדי שהוא מעביר לה יד על התחת) למה לא, קדימה וכל זאת ועוד מאורעות שונים ומשונים, מתרחשים לעיני ולעיני עוד עשרות מלש"בים המומים ובכן, כך חייל במדים מתנהג? אבל אותי הכי עיצבן שבשאלה פשוטה שלי אליהן, כמו איפה השירותים מיד נהיית רצינית אצלן ארשת הפנים וזאת שלפני שנייה ליטוף חם ו"אוהב" קיבלה בדיסטנס וזלזול אלי דיברה אבל לפחות שאלתי הפשוטה תשובה קיבלה אחרי זמן מה סוף סוף נקראתי שוב אל הפקידה "לגבי הפרופיל תוך שבוע תקבל מאיתנו תשובה" ובכן, התבקשתי לעבור בדיקות אלרגיה מאוד לא נעימות אבל מרוב רצוני להגייס לקרבי ביצעתי אותן ברצון אז גם שתוך כדי הבדיקות התנפחתי כמו בלון אז אשמח לפגוש כאן רופא צבאי ולהסביר לו את חפצי קרי פרופיל גבוה לקרבי "אתה יכול כעת ללכת" ***המשך הסיפור המופלא בתגובה הראשונה***
פרסום ראשוני!!!!
זמן קצר לפני הבגרות במתמטיקה, הבגרות הודלפה, לכן הודפסה בגרות חדשה ומספר דקות לאחר שהתלמידים קיבלו אותה גם היא הודלפה, לכן עצרו את התלמידים מעבודתם וכעת הם ממתינים לקבלת שאלון נוסף, נקווה שהוא לא יודלף גם..🤓
פרסום ראשוני!!!! זמן קצר לפני הבגרות במתמטיקה, הבגרות הודלפה, לכן הודפסה בגרות חדשה ומספר דקות לאחר שהתלמידים קיבלו אותה גם היא הודלפה, לכן עצרו את התלמידים מעבודתם וכעת הם ממתינים לקבלת שאלון נוסף, נקווה שהוא לא יודלף גם..🤓
היום (יום א') חוותה שכבת ט' יום שיא של סדנאות על מיניות ותקשורת כחלק מסמינר.
בסדנאות למדנו איך לתקשר עם בני/בנות הזוג בדרך חיובית וטובה, דרך שאינה פוגעת באחר. 
למדנו לומר לא כשצריך, וכן כשרוצים.
בנוסף גם למדנו להרגיש איך גופנו מגיב למצבים ואיך לסנכרן בין הראש, הגוף והלב.
לסיום ראינו הצגה מאולתרת של תיאטרון "אקטיב" על חוויות ששיתפו ילדים מהקהל במהלך הופעתם.
היה מעניין וחוויתי, מחכים לעוד ימי שיא בסגנון הזה!
היום (יום א') חוותה שכבת ט' יום שיא של סדנאות על מיניות ותקשורת כחלק מסמינר. בסדנאות למדנו איך לתקשר עם בני/בנות הזוג בדרך חיובית וטובה, דרך שאינה פוגעת באחר. למדנו לומר לא כשצריך, וכן כשרוצים. בנוסף גם למדנו להרגיש איך גופנו מגיב למצבים ואיך לסנכרן בין הראש, הגוף והלב. לסיום ראינו הצגה מאולתרת של תיאטרון "אקטיב" על חוויות ששיתפו ילדים מהקהל במהלך הופעתם. היה מעניין וחוויתי, מחכים לעוד ימי שיא בסגנון הזה!
ביום ג' האחרון יצאנו שכבה ט' לטיול שנתי אחרון לצפון!! במהלך היום הראשון נסענו כשלוש וחצי שעות לרמת הגולן, שם טיילנו בנחל אלעל והגענו ברגל היישר למאהל בו ישנו באוהלי טיפי אינדיאנים, במהלך היום השני טיילנו בנהר הבאניאס העוצר נשימה, שכשכנו רגליים ונהנינו מהנוף היפה של ארצנו! לאחר המסלול הגענו לשער ישוב לאנדרטה של אסון המסוקים, שם חלקנו כבוד וערכנו טקס מרגש לזכרם של הנופלים מבניהם תום ותומר חניכי צפית.
היום השלישי והאחרון היה גדוש במים וכיף, טיילנו בעין טינא ובמסלול המים במדג'רסה וחזרנו מלאי חוויות ובעיקר שרופים מהשמש! 
היה טיול מדהים השכלנו ולמדנו רבות על עבר מדינתנו! נהנינו לטייל במים, צחקנו, נשרפו מהשמש ובעיקר חווינו חוויה אדירה עם כל השכבה!
ביום ג' האחרון יצאנו שכבה ט' לטיול שנתי אחרון לצפון!! במהלך היום הראשון נסענו כשלוש וחצי שעות לרמת הגולן, שם טיילנו בנחל אלעל והגענו ברגל היישר למאהל בו ישנו באוהלי טיפי אינדיאנים, במהלך היום השני טיילנו בנהר הבאניאס העוצר נשימה, שכשכנו רגליים ונהנינו מהנוף היפה של ארצנו! לאחר המסלול הגענו לשער ישוב לאנדרטה של אסון המסוקים, שם חלקנו כבוד וערכנו טקס מרגש לזכרם של הנופלים מבניהם תום ותומר חניכי צפית. היום השלישי והאחרון היה גדוש במים וכיף, טיילנו בעין טינא ובמסלול המים במדג'רסה וחזרנו מלאי חוויות ובעיקר שרופים מהשמש! היה טיול מדהים השכלנו ולמדנו רבות על עבר מדינתנו! נהנינו לטייל במים, צחקנו, נשרפו מהשמש ובעיקר חווינו חוויה אדירה עם כל השכבה!
הגינה הפורחת שעיצבה  שכבת ח'👏
הגינה הפורחת שעיצבה שכבת ח'👏
לפני שבועיים סיפרנו לכם על הזוועות בצ'צ'ניה כנגד האוכלוסייה הגאה. והנה אתמול ההפגנה, פרי יוזמתה של נוי סלע, מול השגרירות הרוסית. כל הכבוד 👏
לפני שבועיים סיפרנו לכם על הזוועות בצ'צ'ניה כנגד האוכלוסייה הגאה. והנה אתמול ההפגנה, פרי יוזמתה של נוי סלע, מול השגרירות הרוסית. כל הכבוד 👏
ד"ש חם משכבת ז' אשר בשדמות דבורה, שבקרו היום בהר ברקן, נחל מצפור וקינחו בבריכות נחל הקיבוצים.🤗
ד"ש חם משכבת ז' אשר בשדמות דבורה, שבקרו היום בהר ברקן, נחל מצפור וקינחו בבריכות נחל הקיבוצים.🤗
15.5.2017  יום הנכבה.
משפחתי הינה משפחה מסורתית, שגרה בכפר ערבי ליד נהריה.
קרובת משפחה שלי, שסיימה את חוק לימודיה, רצתה ללכת לעבוד בחנות. בחנות סרבו לקבלה מכיוון שהיא עם כיסוי ראש וטענו שזה יכול להפחיד את האנשים.
מפה עולה לי השאלה,
האם אנחנו באמת ארץ דמוקרטית? 
אומרים שיהודים וערבים שווים...איפה? 
הרי אילו הייתה יהודיה דתייה לא היו אוסרים עלייה וטוענים שזה מפחיד את האנשים.
למה אני בעצם מספרת את הסיפור הזה דווקא ביום הזה.
 יום הנכבה הוא בעצם יום לזכר כל הערבים, שעזבו את בתיהם או יותר נכון גורשו.
אנשים רבים שואלים למה יום הנכבה הוא דווקא ביום הקמת מדינת ישראל, לדעתי התשובה ברורה אבל אני אשאיר את השאלה הזאת ואעלה עוד כמה ....
איך ניתן לפתור את הסכסוך כאשר המלחמה, אשר בעקבותיה קמה ישראל היא המלחמה אשר המיטה אסון על עמנו?
 מה לעשות כשיש יותר מרבע מיליון פלסטיניים שהם פליטים וצאצאי פליטים, פליטים במולדתם, רחוקים מספר קטן של קילומטרים מבתיהם ההרוסים ומשדותיהם הנטושים או המעובדים על ידי יהודים. 
מה לעשות כאשר בכל שטחי החיים מרגיש הערבי שהוא מופלה לרעה, נדחק לשוליים שבשוליים מבחינה פוליטית, חברתית ותרבותית, ומרגיש בצדק שהוא נשלט ולא שותף! 
השאלות אינן פרובוקטיביות, אלא שהמציאות קשה, ולפיכך היא מעלה שאלות קשות ומציגה את הבעייתיות המורכבת והקשה... אנחנו  אזרחי המדינה הזאת, לא "זמנית", לא "על תנאי", אלא באופן תמידי. 
ההווה והעתיד שלנו ושל ילדינו חשובים לנו מאוד, ולכן מעניין אותנו כיצד מתייחס הרוב היהודי אלינו, כיצד מתייחסת המדינה אלינו, וגם כיצד אנחנו מתייחסים לרוב היהודי ולמדינה. 
לדעתי נושא כזה אינו יכול להתמצות בכתבה בצפיתניק וצריך להיות משהו מעבר לכך, ולא אני לא מתכוונת לפעילויות שלום, שמאל וכו'. אני מתכוונת לפעילות, שתגביר את המודעות של היהודים איך הערבים חיים.
בדיוק כמו שעשינו סיורים לשוליים של החברה הישראלית, לדרום תל אביב ולמקומות נוספים, יש לעשות סיורים שכאלה על מנת להגביר את המודעות לגבי חיי הערבים בישראל, אשר חיים ממש מתחת לאף של כל תלמיד בצפית .
אני אדם רציאונאלי ולכן איני מאמינה בשלום אך שואפת לשוויון בין העמים ארץ זו היא ארץ של יהודי בדיוק כמו של ערבי.
דאריה דאוד
15.5.2017 יום הנכבה. משפחתי הינה משפחה מסורתית, שגרה בכפר ערבי ליד נהריה. קרובת משפחה שלי, שסיימה את חוק לימודיה, רצתה ללכת לעבוד בחנות. בחנות סרבו לקבלה מכיוון שהיא עם כיסוי ראש וטענו שזה יכול להפחיד את האנשים. מפה עולה לי השאלה, האם אנחנו באמת ארץ דמוקרטית? אומרים שיהודים וערבים שווים...איפה? הרי אילו הייתה יהודיה דתייה לא היו אוסרים עלייה וטוענים שזה מפחיד את האנשים. למה אני בעצם מספרת את הסיפור הזה דווקא ביום הזה. יום הנכבה הוא בעצם יום לזכר כל הערבים, שעזבו את בתיהם או יותר נכון גורשו. אנשים רבים שואלים למה יום הנכבה הוא דווקא ביום הקמת מדינת ישראל, לדעתי התשובה ברורה אבל אני אשאיר את השאלה הזאת ואעלה עוד כמה .... איך ניתן לפתור את הסכסוך כאשר המלחמה, אשר בעקבותיה קמה ישראל היא המלחמה אשר המיטה אסון על עמנו? מה לעשות כשיש יותר מרבע מיליון פלסטיניים שהם פליטים וצאצאי פליטים, פליטים במולדתם, רחוקים מספר קטן של קילומטרים מבתיהם ההרוסים ומשדותיהם הנטושים או המעובדים על ידי יהודים. מה לעשות כאשר בכל שטחי החיים מרגיש הערבי שהוא מופלה לרעה, נדחק לשוליים שבשוליים מבחינה פוליטית, חברתית ותרבותית, ומרגיש בצדק שהוא נשלט ולא שותף! השאלות אינן פרובוקטיביות, אלא שהמציאות קשה, ולפיכך היא מעלה שאלות קשות ומציגה את הבעייתיות המורכבת והקשה... אנחנו  אזרחי המדינה הזאת, לא "זמנית", לא "על תנאי", אלא באופן תמידי. ההווה והעתיד שלנו ושל ילדינו חשובים לנו מאוד, ולכן מעניין אותנו כיצד מתייחס הרוב היהודי אלינו, כיצד מתייחסת המדינה אלינו, וגם כיצד אנחנו מתייחסים לרוב היהודי ולמדינה. לדעתי נושא כזה אינו יכול להתמצות בכתבה בצפיתניק וצריך להיות משהו מעבר לכך, ולא אני לא מתכוונת לפעילויות שלום, שמאל וכו'. אני מתכוונת לפעילות, שתגביר את המודעות של היהודים איך הערבים חיים. בדיוק כמו שעשינו סיורים לשוליים של החברה הישראלית, לדרום תל אביב ולמקומות נוספים, יש לעשות סיורים שכאלה על מנת להגביר את המודעות לגבי חיי הערבים בישראל, אשר חיים ממש מתחת לאף של כל תלמיד בצפית . אני אדם רציאונאלי ולכן איני מאמינה בשלום אך שואפת לשוויון בין העמים ארץ זו היא ארץ של יהודי בדיוק כמו של ערבי. דאריה דאוד
היום (בעצם אתמול) יתקיים ברחבי הארץ ל"ג בעומר. 
לפעמים מתעופפת מחשבה מוזרה בראשי- מדוע בכלל חוגגים את החג המשונה הזה?
הרי אין לו הגדה ייחודית או מנהגים של ישיבה סביב שולחן עם משפחה.
ובכן מנהג ל"ג בעומר התפתח רק בימי הביניים והתבסס על מיתוסים מוקדמים. לפני שנים רבות נפטר רבי שמעון בר יוחאי ויום פטירתו הוא גם יום ההילולה שלו, בנוסף לכך, באותה תקופה הסתיימה המגפה שבה חלו ונפטרו עשרים וארבעה אלף תלמידי רבי עקיבא.
כאשר נפטר אדם, נהוג להדליק נר נשמה לעילוי נשמתו, מאחר שלרבי שמעון הייתה נשמה גדולה מדליקים עבורו מדורה.
בנוסף, אומרים שביום זה לוחמי בר כוכבא הדליקו מדורות על ראש ההרים להודיע על פרוץ המלחמה. *אם המדורות הן סמל לנר נשמה, למה צולים תפ"א, מרשמלו, בשר וכדומה?*
כאשר אנשים מדליקים אש באופן טבעי זה נראה כקומזיץ ונהיית חגיגה אך, על פי היהדות, זה לא מכובד כלל.
הדר שאול

התמונה של הפוסט הזה פחחחח. 
שלחו לנו תמונות שלכם חוגגים סביב מדורה ואנו נבחר את התמונה/ התמונות ונעלה במקום התמונה הנוכחית👆🏽
היום (בעצם אתמול) יתקיים ברחבי הארץ ל"ג בעומר. לפעמים מתעופפת מחשבה מוזרה בראשי- מדוע בכלל חוגגים את החג המשונה הזה? הרי אין לו הגדה ייחודית או מנהגים של ישיבה סביב שולחן עם משפחה. ובכן מנהג ל"ג בעומר התפתח רק בימי הביניים והתבסס על מיתוסים מוקדמים. לפני שנים רבות נפטר רבי שמעון בר יוחאי ויום פטירתו הוא גם יום ההילולה שלו, בנוסף לכך, באותה תקופה הסתיימה המגפה שבה חלו ונפטרו עשרים וארבעה אלף תלמידי רבי עקיבא. כאשר נפטר אדם, נהוג להדליק נר נשמה לעילוי נשמתו, מאחר שלרבי שמעון הייתה נשמה גדולה מדליקים עבורו מדורה. בנוסף, אומרים שביום זה לוחמי בר כוכבא הדליקו מדורות על ראש ההרים להודיע על פרוץ המלחמה. *אם המדורות הן סמל לנר נשמה, למה צולים תפ"א, מרשמלו, בשר וכדומה?* כאשר אנשים מדליקים אש באופן טבעי זה נראה כקומזיץ ונהיית חגיגה אך, על פי היהדות, זה לא מכובד כלל. הדר שאול התמונה של הפוסט הזה פחחחח. שלחו לנו תמונות שלכם חוגגים סביב מדורה ואנו נבחר את התמונה/ התמונות ונעלה במקום התמונה הנוכחית👆🏽
ביום שישי האחרון התקיימה "צעדת השרמוטות" בתל אביב, לשם העלאת המודעות וכמחאה כנגד תרבות האונס בישראל ונגד האשמת נשים שהותקפו מינית.

המוני נשים ותומכים הגיעו לתל אביב, צעדו והפגינו, הרבה מהן בלבוש מינימלי, כדי למחות על מצב התקיפות וההטרדות המיניות בארץ, החל מנשיא לשעבר, שחקנים, אנשי ציבור וכלה במפקד בכיר בצבא.

למה נשים צריכות לחשוב ולחשוש לפני שהן יוצאות לבלות? למה מאשימים אותן שהן "זימנו אונס" בגלל שלא הצליחו להתנגד או התלבשו כמו שנוח להן? 
לפני כמה שבועות, קבוצת נערים אנסה בחורה בת 17. טיעון הפרקליטות הוא שצריך לזכות אותן כי היא הצטלמה לאינסטגרם בחוטיני ולכן היא הזמינה את האונס, לכן הצעדה כללה גם פיזור שלטים וחוטינים ברחבי העיר תל אביב, כקריאה נואשת לצדק.

אז למה צעדה בעירום?  המסר של הצועדות הוא שלא משנה מה הנאנס.ת לובשת, היא לא הזמינה את האונס או את ההטרדה. אם בחורה לא מצליחה לצעוק או להתנגד, זה לא אומר שהיא רוצה את הסיטואציה. אם זה לא כן, זה לא.

ויש הרבה חילוקי דעת. עובדה, כמו דעת הפרקליטות, אנשים רבים מאמינים כיום שאם אישה מבלה במקומות מסויימים או מתלבשת בצורה מסוימת, לגיטימי שיאנסו אותה. 
אף אישה לא מבקשת אונס, ולאף אחד אין את הזכות לגעת באף אדם אחר אלא אם כן יש לו את הסכמתו.

אבל העוול הוא לא רק לנשים, הרעיון שהאישה אשמה בגלל ההתנהגות שלה מתייחס למטרידים כמו חיות שלא מסוגלים לשלוט ביצרים שלהם כשהם רואים מכנסיים קצרות. צריך לחנך את האנסים במקום להטיף לנאנסות, שבכל מקרה צריכות לעבור תהליך פולשני וצורב אם הן בוחרות להעיד בבית המשפט.

צעדת השרמוטות 2017
ביום שישי האחרון התקיימה "צעדת השרמוטות" בתל אביב, לשם העלאת המודעות וכמחאה כנגד תרבות האונס בישראל ונגד האשמת נשים שהותקפו מינית. המוני נשים ותומכים הגיעו לתל אביב, צעדו והפגינו, הרבה מהן בלבוש מינימלי, כדי למחות על מצב התקיפות וההטרדות המיניות בארץ, החל מנשיא לשעבר, שחקנים, אנשי ציבור וכלה במפקד בכיר בצבא. למה נשים צריכות לחשוב ולחשוש לפני שהן יוצאות לבלות? למה מאשימים אותן שהן "זימנו אונס" בגלל שלא הצליחו להתנגד או התלבשו כמו שנוח להן? לפני כמה שבועות, קבוצת נערים אנסה בחורה בת 17. טיעון הפרקליטות הוא שצריך לזכות אותן כי היא הצטלמה לאינסטגרם בחוטיני ולכן היא הזמינה את האונס, לכן הצעדה כללה גם פיזור שלטים וחוטינים ברחבי העיר תל אביב, כקריאה נואשת לצדק. אז למה צעדה בעירום?  המסר של הצועדות הוא שלא משנה מה הנאנס.ת לובשת, היא לא הזמינה את האונס או את ההטרדה. אם בחורה לא מצליחה לצעוק או להתנגד, זה לא אומר שהיא רוצה את הסיטואציה. אם זה לא כן, זה לא. ויש הרבה חילוקי דעת. עובדה, כמו דעת הפרקליטות, אנשים רבים מאמינים כיום שאם אישה מבלה במקומות מסויימים או מתלבשת בצורה מסוימת, לגיטימי שיאנסו אותה. אף אישה לא מבקשת אונס, ולאף אחד אין את הזכות לגעת באף אדם אחר אלא אם כן יש לו את הסכמתו. אבל העוול הוא לא רק לנשים, הרעיון שהאישה אשמה בגלל ההתנהגות שלה מתייחס למטרידים כמו חיות שלא מסוגלים לשלוט ביצרים שלהם כשהם רואים מכנסיים קצרות. צריך לחנך את האנסים במקום להטיף לנאנסות, שבכל מקרה צריכות לעבור תהליך פולשני וצורב אם הן בוחרות להעיד בבית המשפט. צעדת השרמוטות 2017
בשלושת הימים האחרונים השכבה שלנו עוברת סדנא שנקראת 'מצמיחים', של המרכז ללימודי אלימות של ישראל.
 מטרת הסדנא היא הפחתת האלימות בשכבה וגיבוש הכיתה.

בסדנא דיברנו על נושאים רבים שמשפיעים על האקלים השכבתי;  התמודדות עם תסכול או כעס, שיתוף פעולה, קבלה , מידת התרומה של כל אחד לאווירה הטובה בכיתה, לסמוך אחד על השני, מהי כוחה של קבוצה, סבלנות וסובלנות.
הנושאים עלו לדיון אחרי תרגילים שבנוסף לזה שהם תרמו לגיבוש הכיתה, הם גם שיקפו והמחישו אותם.

לדוגמא- עשינו משחק עם חישוק שהמטרה שלו היתה להוציא מהקבוצות תסכול (כי זה היה משחק קשה ומתסכל)- ולראות באיזה דרכים התסכול יוצא.
אפשר היה לראות דפוסים שונים של התמודדות עם התסכול אצל הילדים- היו האשמות וירידות אחד על השני.
אבל בכל קבוצה, היו כן את הילדים שהתאמצו כדי להצליח, לקחו פיקוד על התרגיל ועזרו לאחרים.
אחרי התרגיל נפתח דיון בנושא איך אפשר להתמודד יותר טוב עם התסכול שלנו.
דבר שלדעתי לא חשוב רק בשביל שיהיה אקלים יותר טוב בשכבה אלא חשוב בשביל כל החיים.

בהתחלה אני לא חשבתי שהסדנא מאוד אפקטיבית , אבל אני כן רואה עכשיו שהיא מועילה בכך שהיא עזרה לנו לראות יותר בברור את הבעיות שיש לנו בכיתה ומקנה לנו כלים להתמודד איתם. 
בנוסף, במהלך הדיונים בסדנא התפתח שיח רגיש שעזר להבין ולהכיר יותר את החברים לכיתה.

נעמה ישראלי
בשלושת הימים האחרונים השכבה שלנו עוברת סדנא שנקראת 'מצמיחים', של המרכז ללימודי אלימות של ישראל. מטרת הסדנא היא הפחתת האלימות בשכבה וגיבוש הכיתה. בסדנא דיברנו על נושאים רבים שמשפיעים על האקלים השכבתי;  התמודדות עם תסכול או כעס, שיתוף פעולה, קבלה , מידת התרומה של כל אחד לאווירה הטובה בכיתה, לסמוך אחד על השני, מהי כוחה של קבוצה, סבלנות וסובלנות. הנושאים עלו לדיון אחרי תרגילים שבנוסף לזה שהם תרמו לגיבוש הכיתה, הם גם שיקפו והמחישו אותם. לדוגמא- עשינו משחק עם חישוק שהמטרה שלו היתה להוציא מהקבוצות תסכול (כי זה היה משחק קשה ומתסכל)- ולראות באיזה דרכים התסכול יוצא. אפשר היה לראות דפוסים שונים של התמודדות עם התסכול אצל הילדים- היו האשמות וירידות אחד על השני. אבל בכל קבוצה, היו כן את הילדים שהתאמצו כדי להצליח, לקחו פיקוד על התרגיל ועזרו לאחרים. אחרי התרגיל נפתח דיון בנושא איך אפשר להתמודד יותר טוב עם התסכול שלנו. דבר שלדעתי לא חשוב רק בשביל שיהיה אקלים יותר טוב בשכבה אלא חשוב בשביל כל החיים. בהתחלה אני לא חשבתי שהסדנא מאוד אפקטיבית , אבל אני כן רואה עכשיו שהיא מועילה בכך שהיא עזרה לנו לראות יותר בברור את הבעיות שיש לנו בכיתה ומקנה לנו כלים להתמודד איתם. בנוסף, במהלך הדיונים בסדנא התפתח שיח רגיש שעזר להבין ולהכיר יותר את החברים לכיתה. נעמה ישראלי
הקהל מתבקש לעמוד לקריאת הנזכור.
"התכנסנו כאן נשים, גברים וחפצים כאחד לציין את היום הזה, יום ג׳ ה- 9.5, יום הזיכרון לגרביים אבודות.
נזכור. 
יזכור העולם 
את גרביו וגרביותיו
אשר חרפו נפשם במכונת הכביסה.
נזכור את נעליינו ונעלותיינו,
את חנויות נייק וחנויות אדידס
שנותרו לבדם ללא מעש.
את הגרב הבודד שנשאר ללא אח,
את המצונן שנותר ללא חימום,
את היחף.
את אלפי גרבי העולם על רגלי האדם,
את קהילות הגרביים 
אשר הוכרעו לחבל ולמים מידי הסבון;
נזכור את כל הגרביים שאבדו תחת רגלים יחפות."
אני רוצה לציין את היום הזה לזכר כל הגרביים האבודות ברחבי צפית והעולם. יום זה מוקדש כולו לגרביים שהלכו לאיבוד אי שם בין סל הכביסה למייבש. 
הקהל מתבקש לשבת.
הדר שאול כיתה י'
הקהל מתבקש לעמוד לקריאת הנזכור. "התכנסנו כאן נשים, גברים וחפצים כאחד לציין את היום הזה, יום ג׳ ה- 9.5, יום הזיכרון לגרביים אבודות. נזכור. יזכור העולם את גרביו וגרביותיו אשר חרפו נפשם במכונת הכביסה. נזכור את נעליינו ונעלותיינו, את חנויות נייק וחנויות אדידס שנותרו לבדם ללא מעש. את הגרב הבודד שנשאר ללא אח, את המצונן שנותר ללא חימום, את היחף. את אלפי גרבי העולם על רגלי האדם, את קהילות הגרביים אשר הוכרעו לחבל ולמים מידי הסבון; נזכור את כל הגרביים שאבדו תחת רגלים יחפות." אני רוצה לציין את היום הזה לזכר כל הגרביים האבודות ברחבי צפית והעולם. יום זה מוקדש כולו לגרביים שהלכו לאיבוד אי שם בין סל הכביסה למייבש. הקהל מתבקש לשבת. הדר שאול כיתה י'
היום, לפני 72 שנה:
8 במאי 1945, היום בו ניצח האור את החושך.
היום בו הובסה גרמניה הנאצית.
נזכור ולא נשכח.
היום, לפני 72 שנה: 8 במאי 1945, היום בו ניצח האור את החושך. היום בו הובסה גרמניה הנאצית. נזכור ולא נשכח.
מחר זה קורה! 8.5 בשעה 19:30 באולם בצפית! משחק בית אחרון לעונה, ואחרון ליבניקים!!
תבואו כקומץ אדיר לעודד כדי שנסגור עונה מצויינת! יבניקים בצפית, עליכם יש חובה להגיע!
יאללה הפועלללל ⚪️🔴⚪️🔴
מחר זה קורה! 8.5 בשעה 19:30 באולם בצפית! משחק בית אחרון לעונה, ואחרון ליבניקים!! תבואו כקומץ אדיר לעודד כדי שנסגור עונה מצויינת! יבניקים בצפית, עליכם יש חובה להגיע! יאללה הפועלללל ⚪️🔴⚪️🔴
שלום שלום, אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולצפות בתערוכה של מגמת אמנות, אם עוד לא הספקתם .... העבודות מפוזרות ברחבי בית ספר בצורה כזו:

במבואה של סדנת האמנות: יובל לזרקביץ', נטע ירון, אור זיצוב, עפרי ליברמן, טל וינשטיין, דיאר דאוד, תמיר שקורי, ושחר תמיר

בחדר שלוש בית 2 (פנימיה): אדווה גינתון, יסמין צור, וניצן שחם

בחדר 8 בית 2: ליה קידר, אייל שמלצמן ועדי אלפיה

מול בית 2(ליד הקרוואן): נרי סידס

ליד בית 3 (פנימיה) וליד הקרוואנים: ליה גייר

ברחבי בית ספר (אם מעניין אתכם דברו איתו...): זיו שאול

בי
שלום שלום, אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולצפות בתערוכה של מגמת אמנות, אם עוד לא הספקתם .... העבודות מפוזרות ברחבי בית ספר בצורה כזו: במבואה של סדנת האמנות: יובל לזרקביץ', נטע ירון, אור זיצוב, עפרי ליברמן, טל וינשטיין, דיאר דאוד, תמיר שקורי, ושחר תמיר בחדר שלוש בית 2 (פנימיה): אדווה גינתון, יסמין צור, וניצן שחם בחדר 8 בית 2: ליה קידר, אייל שמלצמן ועדי אלפיה מול בית 2(ליד הקרוואן): נרי סידס ליד בית 3 (פנימיה) וליד הקרוואנים: ליה גייר ברחבי בית ספר (אם מעניין אתכם דברו איתו...): זיו שאול בי
לא הרבה יודעים אבל קורה משהו ממש אבסורד בעולם ברגעים אלה, כמעט בלתי נתפס.

אני לא יודעת מי מכם שמע אבל כרגע בצ'צ'ניה שברוסיה הוקמו מחנות ריכוז של גברים הומאים, בי וטרנסיות במטרה להשמיד אחוז זה מהמדינה.

הדיווחים מספרים על עינויים, מכות חשמל ואף על רצח של חלקם, רק כי הם מי שהם. 
שליט צ'צ'ניה הודיע שבכוונתו להשמיד סופית את כל ההומואים במדינתו עד תחילת חודש הרמדאן- עוד שלושה שבועות.  וזאת רק ההתחלה, אבל המצב עוד יחמיר אם לא נתעורר עכשיו, וכרגע, העלאת מודעות והעלאת הנושא לשיח הציבורי זה יותר מחשוב.

אז נכון, בכל יום מחדש שומעים על המון זוועות שמתרחשות כמה אלפי קילומטר מאיתנו או ממש כאן במדינה שלנו, אבל פשוט זה לא נשמע לי הגיוני שזה המצב בעולם לשנת 2017 ושישתקו עליו.

היום תתקיים הפגנה מול שגרירויות רוסיה, בכל רחבי העולם, גם בישראל.

וגם אם כרגע זה עוד גדול עליכם, מזמינה אתכם לקרוא עוד בכתבה במאקו בעניין ופשוט לדבר על זה: http://bit.ly/2p9hmvQ
לא הרבה יודעים אבל קורה משהו ממש אבסורד בעולם ברגעים אלה, כמעט בלתי נתפס. אני לא יודעת מי מכם שמע אבל כרגע בצ'צ'ניה שברוסיה הוקמו מחנות ריכוז של גברים הומאים, בי וטרנסיות במטרה להשמיד אחוז זה מהמדינה. הדיווחים מספרים על עינויים, מכות חשמל ואף על רצח של חלקם, רק כי הם מי שהם. שליט צ'צ'ניה הודיע שבכוונתו להשמיד סופית את כל ההומואים במדינתו עד תחילת חודש הרמדאן- עוד שלושה שבועות. וזאת רק ההתחלה, אבל המצב עוד יחמיר אם לא נתעורר עכשיו, וכרגע, העלאת מודעות והעלאת הנושא לשיח הציבורי זה יותר מחשוב. אז נכון, בכל יום מחדש שומעים על המון זוועות שמתרחשות כמה אלפי קילומטר מאיתנו או ממש כאן במדינה שלנו, אבל פשוט זה לא נשמע לי הגיוני שזה המצב בעולם לשנת 2017 ושישתקו עליו. היום תתקיים הפגנה מול שגרירויות רוסיה, בכל רחבי העולם, גם בישראל. וגם אם כרגע זה עוד גדול עליכם, מזמינה אתכם לקרוא עוד בכתבה במאקו בעניין ופשוט לדבר על זה: http://bit.ly/2p9hmvQ